Posilnenie imunity bez liekov?

simka111

ano stres veľmi ovplyvnuje zdravie, ak je človek v pohode môže jesť čo chce a bude zdravy, nebude ho bolieť žaludok ani ked o polnoci zje celu kravu, ja to vidim na mojom bratovi.. je všetko dokopy čo príde, chodi slabo oblečeni, von ide s mokrou hlavou, beha bosi a je fit... on sa nad ničim netrápi a všetko hádže za hlavu..

Slobodna

Zdravá strava je až na druhom mieste, na prvom je psychika-byť v pohode, netrápiť sa. Ja som mala ťažkú poruchu imunity a najnovšie výsledky dokazujú, že som ok, čo som veľmi rada, lebo som bojovala sama dva roky, no napriek tomu viem, že ak príde stres, trápenie som tam kde som bola. Takisto odporúčam popri zdravej strave užívať aj pravidelne probiotiká, selén so zinkom. Najvhodnejšia strava podľa mňa je najmä dostatok živej stravy- čerstvé ovocie, zelenina- z našich klimatických podmienok, kyslo-mliečne produkty-tvaroh, cotage, bryndza, acidko, celozrnné výrobky-pečivo, cestoviny, ryža natural, zemiaky, zeleninové vývary, používanie morskej soli namiesto klasickej, úplné vynechanie bieleho cukru, sladkostí, konzervantov, kyslá kapusta, orechy, zaradiť do jedálneho lístka morské riasy, chudé mäso, olivový olej, ryby. Netraba to nejak moc preháňať, aby ste kvôli tomu nestresovali, snažiť sa nahradiť nezdravé potraviny a úpravy jedál, tými zdravšími. No a samozrejme dodržiavať to pravidelne, zmenu ucítite a uvidíte až po nejakých 3 mesiacoch.

simka111

Ja užívam trstinovú melasu,zinok, ked citim že na mna čosi lezie pijem zeleny čaj alebo roiboos s čerstvo vytlačenou citronovou šťavou a medom.
Jem jablka, pšeničné klíčky, bylinkové čaje(hlavne medovku, rumanček).
Na nachladnutie je dobry čaj kde je lipa, baza a šípky :)

pozri-

1.kup si hlivu-usus pomel na prasok a kazdy den jednu lyzicku
2.ak jes jablko jec aj jadierka z neho
3.to iste aj z marhulami-ak jes marhule jec aj jadierka
JADIERKA obsahuju vit.B17 ktory velmi dobre posobi na imunitu...
a este k tomu ked prida aj ine potraviny ktore posilniju imunitu tak nemusis brat ziadne tablety...

maciocicka

Ked mi klienti poviedia, ze maju znizenu imunitu a ja sa na nich pozriem, u kazdeho, je pricinou nieco ine. Preto si myslim, ze imunita neznamena pre kazdeho to iste. Je to schopnost organizmu fungovat bez prekazok a byt odolny voci vonkajsim patogenom. Samozrejme, ze pre kazdeho je najdolezitejsia strava, rpetoze je to jediny zdroj energie, z ktorej zivyme nas organizmus. Teda nasa strava moze byt pre nas ako liekom, tak aj skodit. Preto je dolezite vnimat, ake je nase nastavenie organizmu - aky sme typ. Ak sme zimomrivi, nie su pre nas vhodne studene povahou potraviny ani cerstva zelenina a ovocie A TO NAJMA V ZIME, lebo maju chladnu povahu.( a naopak pre ludi, ktori su nadmerne yangovi). V potrave ma byt 60% obilovin, pretoze tie nas doplnaju a vyzivuju. Vsetko ostatne je len doplnok stravy. Tak do toho - kase, placky, obilovinami zahustovane polievky. Spravna zivotosprava - dostatok spanku, ziadne excesy - nic neprehanat, nestresovat sa alebo dostatocne stres odburavat. Nie je to lahke v dnesnom zivotnom rytme. Preto pomahaju bylinne recepty Tradicnej cinskej mediciny. Ak by boli nase byliny tak dobre popisane, tak by sa lepsie robily aj recepty z nasich bylin...Ale stradovek zauradoval.(teda cirkev)

H2O

Šport, otužovanie, dobre naladenie. V strave by malo byť dostatok bielkovin, zinok (tekvicove semena, kličky, mäso, strukoviny..), selen (zaleži od množstva v pode, najspoľahlivejši zdroj su brazilske para orechy), mastne kyseliny (alfa linolenova, linolova - ryby, ľanove semiačky, orechy..), železo (obilniny, maso, strukoviny..), antioxidanty ako vit.c, karotenoidy, flavonoidy, terpenoidy a pod. (najmä ovocie a zelenina), vit. E (obilniny, oleje, semena, orechy) a aspoň občas by si tam mohli najsť svoje miesto aj probiotika.

AdamKrt

Myslis aj bez tabletkovych doplnkov vyzivy /vitaminove tablety/ a tak ?

Potom Ti ostava len napr. kombinacia tepelnej upravenej stravy - napr. mrkva upravou teploty ziskava, dalej surovej stravy - vela rozmanitej zeleniny a ovocia. Na travenie probioticke jogurty a mliecnekvasena zelenina /kapusta, calamady, kim-chi salat/.

Jest potom dalej vela morskych plodov - morske ryby, riasy atd.

Vystrihat sa tepelnej uprave oleja, radsej ho pouzivat surovy na zeleninove salaty. Z masa striedat - prevazne kuracie, obcas telacinu, ci jahnacinu, sporadicky bravcovinu. Podiel masovej zlozky a prilohy so zeleninou v pomere 1 k 10 v prospech zeleniny/prilohy. Preferovat ryzu, ale aj zemiaky. Tak isto mozes obcas strukoviny, vajicka. Vhodna je aj prava bryndza.

Z ovocia - hlavne take enzymaticke ako ananas, papaja, ale tiez aj jablka, banany, kiwi.