Fromilid neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Fromilid neziaduce ucinky
Veronika1111

Zdravim, mala som zapal pluc na ktory mi predpisali fromilid 500 2x denne, kedzr ani po troch dnoch teploty neustupovali zmenili mi antibiotika na fromilid uno 500 1x denne, vazim len 48kg, choroba presla ale dva dni po dobrati fromilidu mi prestalo chutit jest, citim sa uplne plno, je mi zle a na jazyku mam biely povlak, dojtorka mi povedala ze si mam davay probiotika a pancreolan forte.. Sice je situacia uz o trochu lepsia ale stale mam pocit plnosti, necitim sa dobre a nechuti mi jest.. Mohol by mi niekto pomoct? Dakujem

wewa888

Ahojte...dnes mi doktorka predpisala fromilid 500 a po tychto vasich skusenostiach sa bojim pokracovat v uzivani...zatial som si dala prvu a mam horko v ustach a troska pobolieva hlava....mam v tom pokracovat dalej?bojim sa aby som nemala tid neziaduce ucinky :-(

HuuZ

Ahojte, ja beriem Fromilid 500 zatiaľ druhý deň, ale musím povedať že väčšie svinstvo som nikdy nebrala. Včera som si ráno dala tabletu a začalo ma neskutočne bolieť brucho v hornej časti, nevenovala som tomu však pozornosť, pretože som si myslela, že som zjedla niečo, čo mi zle padlo na žaludok, kedže mi už po tablete nechutilo jesť. A večer sa to celé začalo. Po užití tabletky som si ľahla do postele s tým, že mám krče v spomínanej časti tela. Snažila som sa rýchlo zaspať aby som tu bolesť necítila, no bolesť bola taka silná, že som sa o 2:30 ráno musela zobudiť na to že ma ťaha na zvracanie. Síce som nezvracala, ale toto večerne obímánie zachodovej misy určite nikomu neprajem. A následne som nevedela zaspať asi hodinu. Dnes som v škole zjedla tabletku a znovu sme tak kde sme boli. Tabletky určite vysadím, pretože nikdy mi nebolo tak zle ako po užití Fromilidu 500.

Cindy35

lilly, asi to mas psychologicky navodene, nabuduce necitaj pribalovy letak, ja som musela uzivat Fromilid zial 2 mesiace v kuse a neziaduce ucinky ziadne

nie je mozne aby si mala vsetky neziaduce ucinky uz po 1 tablete

lilly569

Mala som dva dni kašeľ, zašla som k doktorke s tým, že mám dráždivý kašeľ,ale že nemám teplotu ani sopeľ. Tak mi po kontrole stetoskopom so slovami na ľavej strane "niečo" máte predpísala Fromilid 500. Nie som zrovna nejaký zástanca antibiotik keďže naposledy som sa nimi liečila v detstve. No následne po pár hodinách po užití týchto tabliet (večer pred spaním jedna- to som hneď zaspala , ráno jedna a následne cca 3hodiny po užití) som mala bolesť brucha, hlavy, nechuť do jedla mdloby, zmätenosť a to všetko pokope...nakoniec potom aj hnačku. (Pritom som užila aj probiotiká.) To všetko je písane v pribalovom letáku ako nežiaduce účinky. No taktiež sa mi zvýšila teplota, mala som zimnicu, triaslo sa mi cele telo ,mala som búšenie srdca,celý deň som bola unavená. A neviem čo mám teraz robiť. Nedala som si daľšiu tabletku, lebo skutočne také zlo čo som prežila za tých pár hodín bolo neznesiteľné. kúpila som si voľnopredajne lieky na kašeľ a môj stav sa za poslednú noc veľmi zlepšil..

RNG

Netopier, plucne chlamidie su pliaga,na co pomaha aj to nie velmi svetove trojkombinacia atb podla protokolu (Vanderbilt) Wheldon
Aj to treba brat minimum rok, ked sa chces tych "tvrdohlavych " bakterii a ich roznych foriem zbavit.
Pochybuje, ze s kratokodobe branym fromilidom nieco dokazes
Medzi atb a probiotika 2 hodiny pauza nestaci. naviac nespominas mikrovlakniny, ktore sdu nevyhnutne ako potrava pre probiotika, ktore sa z malickej pilulky musia rozmnozir az na 1 kg, tj mnohotidickrat, aby osodlili creva. Takze nestaci je ich len nasadit, ale aj krmit a mnohotisickrat rozmnozit.

netopier

No ja beriem romilid 500, 2x denne po dobu 21dni..prvý krat som ho brala ked som mala helicobaktera v trojkombinacii a teraz ho beriem opat lebo mam plucne chlamidie..a nemala som žiadne problemy , iba bežne ako aj pri ostatných ATB..akurát mam trošku horke v ustach..myslim že netreba takto plašit ludi, na každeho ATB vplyvaju inak..a tie problemy ako napr.mykoza to je aj pri iných ATB ale treba brat probiotika..aspom dve hodky pred podanim ATB..a najest sa riadne a žaludok neciti nič..

zuzu924

Ahojte, vcera mi po neuspesnej liecbe antibiotikami nasadila lekarka druhe antibiotika - FROMILID 250, pretože mi zabudli oznamit ze mi nasli v nose hemofila. Dnes som si dala tretiu tabletku. Ale uz vcera ako som si dala tak ma hned zacal zaludok boliet. Pokazde ako si dam tak cca dve hodiny zapasim s bolestou zaludka, takou ako ked nic nejete,mate ho prazdny a hrozne vam skvrka v bruchu tak nieco take len znasobene. Samozrejme nikdy som si ich nedala na prazdny zaludok.Dalej ubehli iba tri uzitia a uz som uplne slabá, unavená - ale v noci zaspat neviem, potom to dospavam na etapy cez den, co mi tiez velmi neprospieva. Horkosť v ustach ako keby som rozhrizla tu tebletku. Toto je zatial co som vypozorovala po troch užití. Dufam, ze to uz horsie nebude. Najradšej by som ich však vysadila, ale obavam sa, že bacila by som sa inak nezbavila.

akinom007

Ja som uzivala Fromilid 2x oba razy som dostala Mykozu + zapal sliznice dutiny ustnej museli mi vytiahnut 2x nerv zo zuba a kamratka ho brala a vracala po nom ale ako ju poznam urcite si ho dala na prazdny zaludok

Lulita

Cindy - ved vidis diskusiu, ze s nim nebude vsetko košer, ja som zase brala ine lieky a dlho, co niekto musel vysadit, lebo mal strasne hnacky, ci mykozu a mne nerobili nic, kazdy je citlivy na nieco ine

Cindy35

to som nevedela, ja som ho mala predpisany na 8 tyzdnov v kuse, ale kedze nezaberal, tak po 3 tyzdnoch som vysadila. a cely cas som musela chodit do prace, ale bola som unavena.
ale asi nemoze byt taky jedovaty, ked ho lekari predpisuju na 2 mesiace v kuse?