Fromilid neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Fromilid neziaduce ucinky
Veronika1111

Zdravim, mala som zapal pluc na ktory mi predpisali fromilid 500 2x denne, kedzr ani po troch dnoch teploty neustupovali zmenili mi antibiotika na fromilid uno 500 1x denne, vazim len 48kg, choroba presla ale dva dni po dobrati fromilidu mi prestalo chutit jest, citim sa uplne plno, je mi zle a na jazyku mam biely povlak, dojtorka mi povedala ze si mam davay probiotika a pancreolan forte.. Sice je situacia uz o trochu lepsia ale stale mam pocit plnosti, necitim sa dobre a nechuti mi jest.. Mohol by mi niekto pomoct? Dakujem

Ria12

Dostala som Fromilid 500 na pohotovosti. Diagnóza: zápal dutín a hltana. Samozrejme som bola zvedavá čo mi to tam dali za liek, tak som googlila a natrafila na toto fórum a ostala som zhrozená z toho, ako naň nadávate. No dala som mu šancu. V lekárni mi povedali,že netreba obmedzovať žiadne jedlo. No ja som, ako sa má pri každých ATB, vysadila mlieko, mliečne výrobky a všetku čokoládu (za ten týždeň ma to nezabilo). A čuduj sa svet - pomohol a nerobil mi absolútne nič, až na tú nehoráznu horkú chuť v ústach asi po hodine po užití. Takže nestresujte skôr, ako ich začnete užívať, nemusia robiť každému zle ;)

kostra

ahojte, mne moj doktor vcera nasadil fromilid na infekciu hornych dych ciest, kt som mala aj pred 3 mes. Kedze som uz 3 den poriadne nic nejedla, beriem ho na lacny zaludok a zatial som nemala zaludocne problemy, ani som nezvracala. Ale zas na druhej strane ma neskutocne boli prava cast hlavy, cela az do spanku a ucho :( je to hrozne, hlavne ak v noci nedokazete spat a vzdy sa nato budite. Mali ste aj vy podobne bolesti?
Dakujem

Pakovinka

Brala som frolomid uno 500 3tyzdne na plucne mykoplazmy ... Bolo mi z nich hrozne mala som pocit ze to je z tych mykoplaxiem utlm unava malatnost trieska v rukach bolesti klbov na nohach a ked prisli do toho aj pocity depresie tak som bola uz fakt mimo.uz ich neberiem 5dni nechuti mi jest a je mi zle.. Snad to cim skor prejde..

zivotjefajn

Mňa by fakticky zaujímalo aký človek! bol schopný takýto liek vôbec vytvoriť...Fakt ti Ďakujem!..napchala by som to tebe do papule...proste ja neviem či sme dospeli do takej doby, že už je zdravotníctvo naozaj také drbnuté, že vymýšľa lieky s dvesto vedľajšími účinkami, ktoré asi viac škodia ako pomáhajú...ten liek užívam druhý deň, tretiu tabletku mám za sebou a prosím všetkých svätých aby pri mne stáli, a aby som to zvládla doužívať! Skrátka horkosť v ústach, ktorej sa nedá zbaviť, nespavosť, otrasné nadúvanie, dnes mi prišlo tak zle ''z ničoho nič'', že som myslela, že si to hodím...V živote som nemala problémy so žiadnymi liekami, a toto? toto je snáď satanovo dielo..to si rovno nabudúce pokombinujem lieky aké mi prídu na um a bude to mať menej vedľajších účinkov a vplyvov na môj organizmus..ak sa mi ešte niekto niekedy v živote pokúsi prepdísať tieto tabletky tak ho pošlem do ''preč'' ..začalo to zúfalosťou ale ja som už normálne nasratá!...Ľudia fakt s vami súcitím!

MiA209

Fromilid 500 dnes CHVALABOHU po 21 dňoch doberiem. Liečila som sa na zápal plúc, pomohol mi, nález na RTG už nemám. Cítim sa však strašne unavená aj keď spím veľa, mám bolesti na srdci a strašne nízky tlak. Tú horkú chuť v ústach má asi každý. Ale čo sa týka žalúdku, nebolo mi zle, lebo som sa vždy predtým riadne najedla a treba to zapiť aspoň 2 dc vody. Tiež treba súčasne užívať probiotiká, možno aj tie mi pomohli :) Každé ATB sú svinstvo, ale keď máte niečo vážne, radšej ich doberte !

Michaela93

Ahojte,

Aj ja práve beriem fromilid uno. Mám ho uz druhý tyzden s tým, že doktorka si myslí, že pravdepodobne mám pľúcne chlamýdie (áno,iba myslí, pravdepodobne ju niečo osvietilo alebo co ja viem). Prvé 4dni bolo vsetko v poriadku. Nechuť do jedla som mávala v poslednej dobe tak či tak aj pred užívaním ATB. Včera večer okolo 17tej som si dala tabletku. Už cez víkend som však pociťovala zmätenosť, únavu, depresie, pocit na odpadnutie atď. Včera som však bola taká zmätená, že som si miesto probiotík dala o 22hej ďalšiu tabletku. Znášalo sa mi to hrozne. Prebudila som sa na trpnutie v končatinách, neznesiteľnú chuť v ústach, bolesti hlavy som mala... Čakám kým to odznie, pijem čaje a jediné co mi chutí, a aspoň na chvíľku zaženie tu chuť v ústach sú sladké mandarínky a jablka :).... Mimochodom, tieto lieky nikdy viac!! Vo štvrtok idem naštastie na kompletne vyšetrenie k internistovi, snáď tam tie chlamýdie budú na tých plucach inak ak som brala tento humus zbytočne, zmením asi doktorku!!!!

[zruseny35]

Ludia,prečo to beriete ked z toho zvraciate?(2xza den,viac ako dva-tri dni)Ved tým zničí učinok lieku.Pri ATB nesmiete vracat a mat hnačky-treba ich vtedy vymeniť.

[zruseny35]

Veronika ked sa ti nelepší ,utekaj do nemocnice.So zapalom pluc sa nesranduje!-mne takto lekári zničili uplne pluca-dnes som invalid.ATB maju zaberat už po 3 doch až týždni,po troch týždnoch sa mas cítiť už ako zdrava.Ja som čakala 5 týždnov a potom ma vzali nasi do nemocnice-v nemocnici pozerali prečo ma do nej obvodák neposlal už skor.
Nafukovanie a plnost ťa neprejde kým ich berieš, po doužívani si treba kupiť Probiotiká a jest ich aspon 2-3 týždne,das sa naporiadok.

Veroni17777

Tak v zivote!16 den to beriem 2krat denne, ale dovidenia! Ledva chrcim, tlaky na hrudi, ťažko Sa mi dýcha, Stipe ma pokožka na tvari a krku, sucha, same cervene flaky, nafukovanie, napínanie, horko v ústach, zaspavam v noci o tretej,vsade ma boli, picha, kopa iného... Najvacsi hnus, aky som kedy musela užívať, neviem, ako to este 5 dni znesiem, nakoľko som v stave, ze nevladzem vyvencit ani PSA

domi10

tak Fromilid priatelia nikomu neodporúčam.....najväčší humus aký som kedy videla.....zvládla som 3 tabletky aj to som sa po tretej zobudila dezorientovaná a nemohla som spať....plus bolesti hlavy, o žalúdku ani nehovorím.......neviem na čo toto ľuďom predpisujú, asi čím viac predajú toho tak lepšia luxusná dovolenka pri mori, lebo toto by som nedala ani môjmu psovi.....nikdy viac!!!