Fromilid neziaduce ucinky

Príspevok v téme: Fromilid neziaduce ucinky
Veronika1111

Zdravim, mala som zapal pluc na ktory mi predpisali fromilid 500 2x denne, kedzr ani po troch dnoch teploty neustupovali zmenili mi antibiotika na fromilid uno 500 1x denne, vazim len 48kg, choroba presla ale dva dni po dobrati fromilidu mi prestalo chutit jest, citim sa uplne plno, je mi zle a na jazyku mam biely povlak, dojtorka mi povedala ze si mam davay probiotika a pancreolan forte.. Sice je situacia uz o trochu lepsia ale stale mam pocit plnosti, necitim sa dobre a nechuti mi jest.. Mohol by mi niekto pomoct? Dakujem

Snezienka77

Ja som mala krátko po začatí užívania hroznú pachuť v ústach, ale čo je horšie, dostala som strašné bolesti hlavy, bolo mi na zvracanie, nechutilo mi jesť a trvalo mi 2 dni, kým som prišla na to, že je to z tých antibiotík. Ihneď som ich vysadila a uľavilo sa mi. Celkove sa som sa pri týchto antibiotikách cítila oveľa horšie ako predtým. Lekárka mi dala iné antibiotiká a tie som zvládala úplne v pohode. Už nikdy viac Fromilid!

Anonym1258

Po cca 5 - 6 týdnech, kdy jsem byl každý druhý týden nemocný a doktorka mě posílala domů, pít čaje, jsem konečně dostal ATB. Asi mi ale bylo líp bez nich.

Horečky jsem vyjma 3 dnů za celou tu dobu ani neměl, spíš mě trápí jen takový nijaký kašel, neproduktivní. Dnes beru Fromilid 500 4. den (po 12 hodinách) a zatím žádné zlepšení necítím, co se kašle týče, naopak se přidaly nežádoucí účinky.

Že budu mít střevní potíže, to bych u ATB pochopil. Že mám břicho jako balón a neskutečné větry, to ještě taky. Ale že mám skoro nonstop pachuť v puse, že mě začne tlačit na místě, kde je štítná žláza a hlavně, že mám neskutečné deprese a budím se tak, že sebou škubnu a myslím si, že už umírám, to už je moc.

Co je tohle, proboha, za prášky? :/

akinom0077

Som tyzden po douzivani Fromilidu. Neziaduce ucinky ktore ma postihli bolo to co sa mi stava pri VSETKYCH antibiotikach ( v letaku je vzdy zapal sliznice dutiny ustnej, mna vzdy pri alebo po uzivani akychkolvek antibiotik rozboli nejaky zub bud mi vytiahnu nerv... alebo teraz ma rozbolel zub mudrosti zdravy ukrutne a skoncila som na trhani), tento neziaduci ucinok ma neminul ani pri Fromilide ( mala som antibiotika po 4 rokoch).
Hodinu po uziti som mala vzdy nejaky cas trpnutie ruk.
Uzivam aj som pocas liecby uzivala probiotika swiss co sa tyka zaludka znasala som ho dobre klop klop aj napriek tomu ze mam problemy so zlcnikom ( nikdy som si ho nedala na lacno)
inak mi nesposobil chvalabohu nic ine...aj ked este ocakavam mykozu .... ta mi chodi cca 2 tyzdne po atb... aj napriek tomu ze sucastne s antibiotikami si davam Gynoflor...
sucastne s antibiotikami som si davala aj corsodyl...

Daliso

Dostal som akútny zápal priedušiek, silný kašeľ, ale bez horúčky. Lekár mi predpísal Fromilid 500 2x denne. Keď som prišiel od lekára domov, zapol som internet a pozerám, aké mi to predpísal antibiotiká. Natrafil som hneď na túto tému. S hrôzou som sa zatvrdil a povedal, že také svinstvo jesť nebudem a že sa vyliečim čajom a v prípade teploty paralénom. Na tretí deň večer som dostal horúčky 39,4 ktoré sa mi podarilo zraziť paralénom tak na hodinu a zase sa vrátili. Druhú noc to iste. Bývam sám a mám 60 rokov.Myslel som, že to už je môj koniec. Sám som si dal 2x zábal, pomohol na tri hodiny a znovu 39,3. Tak som si vzal prvú tabletku, zmierený s následkami, čo tu píšete. Ráno začala horká chuť v ústach. Keď som vypil asi liter čaju, horkosť prešla. V ten deň som vypil asi 3 litre nesladeného čaju, bez citróna, obyčajný porciovaný. Na druhý deň akútna bolesť hlavy, zvýšil som čaj na 4l za 24 hod.Pil som aj v noci, zakaždým, keď som sa zobudil, aspoň 3 dcl. Po tretej tabletke horúčka náhle zmizla. Perfektne rýchlo zabrali.Dnes som vybral polovicu celej dávky, pijem 4,5 l vlažného čaju (za dve čínske veľké termosky) za 24 hod.Vedľajšie účinky žiadne, teplota žiadna. Keď som zabudol cez deň dlhšie sa napiť, horkosť v ústach ma na to upozornila.Po vypití pol litra horkosť zase zmizla.Keď som menej ako 4,5l vypil, zase horkosť, bolesť hlavy nastupovali.Toto je moje odskúšané množstvo. Mám 106 kg, ak si ľahší, možno ti stačí piť menej. Treba odskúšať.Nie som lekár, ale z tohto dedukujem, že toto antibiotikum treba čo najrýchlejšie vyplavovať z tela von. Fromilid je výborné antibiotikum, zaberá rýchlo, len treba pri ňom veľa, veľa, veľa piť ! Dokonca neberiem ani probiotiká, chutí mi jesť a stolica je normálna. Akurát s tým močením sa človek nabehá - aj v noci. :-)

bodajtastislo

no - fromilid- momentálne mám "po ňom" - to najhoršie pre mňa prišlo až po jeho doužívaní - nespavosť, potenie vždy a všade - najviac na hrudníku a chrbáte ako ja celý krk akoby stále obliaty vodou - podľa naozaj fachmanov sa na bunkovej úrovni odbúrava ATB v priebehu dvoch kalendárnych rokov...cítim sa neskutočne slabá, podráždená, nervózna - musí to byť riadny dryák čo do nás cez fromilid dávajú - kedysi som mala atypický zápal pl´úc - pľúcne mykoplazmy - zabral na to po 2 rokoch trápenia až Klacid SR - tri balenia - ani vo sne som nikdy nemala z ATB tak príšerné stavy ako teraz po fromilide - never again.a to som si hneď nasadila probiotiká, magne B6 a koenzým - že fuj - keď už vedia liečiť efektívne mali by to robiť bez takýchto svinstiev- komu z toho kvapne dáke lóve???? šípim riadne mastnú svinku farmaceutickú.

Nezdrava

No vidim ze je tu toho vela popisaneho co sa tyka Fromilidu. Moj pripad je ten ze priebehu desiatich mesiacov som musela uzivat antib.asi 6 krat. Pluc.chlamid,heliko.,gynekolog.chlami. a stale dokola. No teraz je posledna chripka. Dostala som predpisany Klacid. Ten som ako tak zvladla no bolo mi povedane ze7 dni je malo v mojom pripade,,,,,,tak mi predlzili liecbu a dostala som Fromilid ktorym som mala pokracovat. Po uziti do 5hodin som myslela ze mam zlcnikovy zachvat,,hucanie v hlave pocit zvracaniaTo to bola moja posledna tabletka ktoru som uzila. Nikdy nikdy,nikdy viacej.