Ako premocť hlad ? A ako sa prekonať ?

Príspevok v téme: Ako premocť hlad ? A ako sa prekonať ?
Truffla

Ahojte !
Snazim sa schudnut no jednoducho sa neviem ovladat... Uz som zufala !!! Mam dietu, kde nesmiem prve tri tyzdne jest zemiaky ryzu cestoviny.... ale ja to aj tak nedodrziavam.. mam vylucit vsetko sladke no nejde to... To co robim je normalne obzerstvo, prosim, Ako vydrzat ? Ako jednoducho si povedat nie ... chudnes hotovo - vydrz ! Ked ja svoje telo nenavidim... ale pozrem sa na seba alebo idem na vahu tam je kilo hore a ja si idem dat cokoladu... ja uz nevladzem ako ?

DAKUJEM

kafe

Vyhraď si na jedlo 100-ku mesačne (alebo iné minimum, ktoré uznáš za vhodné), nenakupuj do zásoby, aby si nemala doma nič, čím by si mohla "zhrešiť" ale rob malé nákupy cestou domov. Všetko, čo zješ, by si mala zvládnuť odniesť TY SAMA, nie naložiť do auta. Taká polhodinová prechádzka do obchodu nie je zlá:) a spojíš príjemné s užitočným (aj chudneš, aj šetríš benzín a životné prostredie).

majkaaa

Ak chceš schudnúť,tak nesmieš trpieť hladom,to je základ aby metabolizmus správne fungoval. Treba jesť pravidelne 5x za deň menšie dávky,pokiaľ chudneš nejesť sladkosti, sladké a mastné jedlá.Treba sa stravovať hlavne pestro,aby v jedle boli zastúpené všetky živiny,vitamíny,stopové prvky,ktoré sú dôležité pre správne fungovanie organizmu. Jesť tak,aby prechod z chudnutia na normálne stravovanie nebol príliš výrazný. A hlavne,treba pridať pohyb,cvičiť nielen posiľňovacie cviky na spevnenie,ale aj kardio na spaľovanie. Správne chudnutie nesmie byť o hlade,ale o výbere tých správnych potravín. Hladovkami a jednostrannou stravou si akurát tak skazíte metabolizmus a následne privoláte známy jojo-efekt. Viem o čom hovorím,dala som takto dolu 25 kíl a držím si to už niekoľko rokov a viem,že už nepriberiem. A navyše, telo si každú drastickú diétu pamätá. Nechcite schudnúť rýchlo,ideálne je tak 2-3 kilá za mesiac. Pri veľkej obezite sa chudne spočiatku aj viac,počiatočné kilá idú ľahšie dolu.

vierka86

vykasli sa na diety, diety pri ktoris mas byt hladna vyvolavaju spomaleny metabolizmus a tym nasledny jojo efekt, ak chces vyhladaj si na fb stranku CESTA K NOVEMU TELU, pripadne napis rovno trenerovi a on ti poradi, zaklad je nikdy nebud hladna

anika9321

Truffla,
skús jesť jedlo s nízkym glykemickym indexom, všetko nízkokalicke, a prestaneš mať hlad, lebo hladina cukru v tele sa nezvyšuje.

matka.m

ja by som tiež potrebovala poradiť, vždy som bola chudá, teda veľmi chudá, nedalo sa na mna kúpiť oblečenie, aj som sa veľa hýbala, lenže už sa to zmenilo. Nie som tučná, mám 170 cm, 58 kg, a to čo potrebujem je schudnúť z brucha a trošku zo zadku. Vôbec s tým nemám skúsenosti. Rozmýšlala som nad aerobikom, pretože si pri nom precvičím celé telo. Neviem ako často treba chodit na aerobik aby čo najskôr bolo vidieť zmenu, rozmýšlam tak 2-3 x do týždna, pretože v lete chcem byt fit. A dalšia moja slabosť sú sladkosti, ja ich musím mať denne, pretože ináč som normálne že nervozna, toto je môj problém, zlozvyk, ktorý nedokážem zmeniť :( Dakujem za rady...

chudnucaaaa

Je to všetko len pevná vôla. Ja som sa "snažila začať chudnúť" už 1000x. Teraz som konečne začala, schudla som už 4 kilá za 3 týždne. Tiež som sa donedávna prejedala, ale treba s tým vybabrať. Zo začiatku som jedla ultra mini porcie, ale hrozne často, čiže som mala pocit, že stále jem, ale jedla som len za mak, tak aby som necítila hlad (chuť som samozrejme cítila stále :D). To je dôležité - jesť, len keď si naozaj hladná, nie keď máš chuť. Keď som mala chuť na sladké, tak iba ovocie. Akonáhle som si dala sladkosť, mala som chuť na ďalšiu a už som sa vrátila naspäť, lebo som sa neovládla. To asi nechceš. Musíš sa aj správne motivovať. Napr. v práci alebo v škole nechceš byť najtučnejšia v kolektíve alebo? Proste musíš si nájsť spôsob sama a mať veľa trpezlivosti. A potom také veci ako cvičenie, zdravá strava, to je jasné, ale ja by som najskôr upravila kvantitu, až potom kvalitu. Alebo si daj cieľ napr. vydržať jeden týždeň, iba jeden. Keď to zvádneš, tak si povedz, že si sa pekne rozbehla a daj si ďalší týždeň, až sa postupne budeš ovládať. Možno.