Alergia na PPD (P-Phenylenediamine) vo farbach na vlasy

Príspevok v téme: Alergia na PPD (P-Phenylenediamine) vo farbach na vlasy
Tery25

Cauko, ma niekto podobnu alergiu na chemikaliu PPD(P-phenylenediamine)ktora sa pridava do farby na vlasy?? Mam zle skusenosti s ciernou a hnedou farbou a najnovsie som mala strasnu reakciu aj na cervenu farbu.. cela hlava maximalne opuchnuta a stravila som 2 dni na infuziach v spitali. Existuje nejaka farba, respektive vyrobca farby ktory tam tu chemikaliu nepridava? Lebo uz som si robila prieskum, a nasla aj organicke farby a kazdy jeden odtien ju mal. Dost ma to prekvapilo lebo od organickej farby by som cakala ze bude len na prirodnej baze. Pritom mi bolo povedane ze sa to vyskytuje len v tmavych farbach. Dakujem vopred za odpovede, potesilo by ma ak by mal niekto podobnu skusenost a vedel poradit. :) pa

LuMiHa

Sontaprezent, naozaj aj na čistú henu máš reakciu? to ma naozaj zaujíma. Lebo pod názvom henna som videla vela farieb na vlasy aj na obočie, ale keď človek pozrie zloženie, tak je tam všeličo vrátane PPD, Ale na naozaj čistú hennu, teda pomletú rastlinu Lawsonia som ešte alergiu nevidela a to s ňou pracujem v kaderníctve už pár rokov ... ak ju naozaj máš, prosím potvrď mi že to bolo na úplne čistú henu. Vďaka

Anna2204

Je farba talianskej profesionalnej značky Farmavita. Je bez rezorcinolu a PPD, a ma nízky obsah amoniaku. Ešte k tomu má rôzne vyživujuce látky, takže po farbení kvalita vlasov bude veľmi vysoká. Nazov farby je EVE. Pre nákup sa treba zaregistrovať a najlepšie sa spýtať svoju kaderničku. Na stránke majú aj iné pekné veci farmavita.sk

DeniDeni

Caute baby takze po dnesny den mi ponukol produkt na farbenie vlasov bez ppd !!!! Som velmi zvedava kedze som na tu latku az moc alergicka..je to farba sice na 24 umyti ale aj to mi postaci.je od znacky Balea.poslem foto.Maju vela odtienov.

Monika548

Ahojte, tiez mam alergiu na PPD, reagovala som na vsetky chemicke farby velmi zle ( opuchy a mokvanie usnic, vypadavanie vladov, svrbenie a cervenanie pokozky hlavy....a dalsie, ved to poznate) . Kedze tuto alergiu mi zistili pred 4,5 rokom, vela som si zistovala a hladala alternativy a nakoniec sa mi najviac osvedcili prirodne farby znacky KHADI. ?

1Lucia1

Ahoj, poznám viacero žien, ktoré mali alergickú reakciu z PPD látok v chemických farbách na vlasy, predovšetkým čiernych. :( Preto mnohé z nich prešli na čisto prírodné rastlinné farby bez chémie, napr. značka VOONO - majú i nádherný čierny odtieň Soft Black. :) voono.sk

zoja 24

Dievčatá , ako riešite alergiu na PPD vo farbe na vlasy ?
Som čiernovláska a mám veľa šedivých vlasov , pri poslednom farební som skončila na JIS- ke . Poraďte mi prosím , už som zúfalá

Bambuska

Ahojte-ja uz bojujem s alergiou uz 2 rok intenzivne,opuch som zatial nemala no stale sa mi tvoria loziska lupin a chrasticiek,uz mi to ide aj popri tvari.Viete mi poradit nejaky ucinny oripravok na vlasovu kozu ? A co vravite na farbu Nevita bez PPD?

biobabe

Ja mám vybornu skusenost s hennou. Ono nie vsetko, co sa tvari ako henna je naozaj cista henna a vela vyrobcov do svojich farieb pridava kadejake chemie. Ja mam osvedcenu Indian natural Henna. Maju vsetko vylucne organicke, ziadne aditiva ci chemicke prisady, 100% prirodne. Ja mam dost citliv pokozku na hlave a nemozem si dat kadeco, hned mam svrbenie az pluzgiere, ale tuto hennu si davam pravidelne a dokonca mi to pokozku upokojuje, vlasy mam po nej krasne leskle a zdrave. Najlepsia je 100% henna, ale ak chces hnedu ci ciernu, da sa zmiesat s indigom - tiez prirodne farbivo. www.naturalhaircare.sk

Sastek

Dievcata, ja som sa vyhadzala aj zo Sanotint light, kupila som si v lekarni 2 balenia, pre istotu som si spravila kozny test (lebo po prvej reakcii som skoncila v nemocnici) a ked som pani v lekarni na druhy den ukazala, aku alergiu mi tato "hypoalergenna" farba sposobila, hned mi vratila peniaze, aj ked farba bola otvorena...

Monix

No Sintapresent, to som mala take cosi prvykrat s tymi usami to bolo tiezhuste cakala som kedy mi odpadnu :))
Zase som si farbila Syossom ale potom hned kydla vodicku od doktorky a pohodka :)
Aj tak pochybujem ze na slovensku su farby bez tejto zlozky su bud viac alebo menej agresivne ale stale tam nieco je ;)
takze pre mna kombinacia liekov a farby je nevyhnutna...
btw. po tej vodicke mi alefrgia prela do 3-5 dni uplne , takze dobry liek je zaklad :)