Horúčka u detí nad 37

Príspevok v téme: Horúčka u detí nad 37
kiki250

Ahojte. Prosím Vás poradte mi. Moja malá má teplotu 37,5. Viem že to nie je veľmi vysoká teplota, no lekárka povedala že je to už horúčka. Strašne ju bolí bruško hlavička, hrdielko, kašle, má soplíky, a sťažuje sa na bolesť nôh a celková slabosť. Boli sme u lekárky. Povdala nám že je to chrípka. Tak ostala doma, a dala jej lieky. Imuno6, paralen, hedelix, a ditustat, a tamtum verde roztok. A potom nejakých marťankov a vitamníny C na posilnenie, skrátka pri chrípkovom období. Malo by ju to do troch dní prejsť. No neprechádza, ešte to zosilnieva. Tak sme včera išli na pohotovosť lebo jej o piatej vyskočila teplota na 40. Neskôr, nám tam dali injekciu, a liek. Teplota klesla na 38.1. No bolesti, sa stále stupňujú,plače. Veľmi sa bojím, dávam jej obklady a bylinkové a detské čaje, to trochu pomôže a potom ju to začne znova veľmi bolieť. Už neviem čo mám robiť, poradte mi prosíííííím, je to súrne. Bojím sa. dakujem

gastanko2016

tiež nedávam do 38 žiadne lieky, ale v prípade bolestí dávam nurofen alebo paralen pre deti. V prípade, že môže ísť o nejaký zápal je lepší nurofen, lebo ten pôsobí protizápalovo. Tiež je dobré zvýšiť prísun vitamínov.

marika11

vela teknutín a vitamíny najmä horčík na tie kŕče, alebo nejaku zmes pre deti su fajn asi tí martankovia... -odkaz odstránený-

Zuzkaa2

ja teda do 38 nedavam lieky proti teplote. Ale je fakt, ze keby mala mala take bolesti a zvysenu teplotu tak jej dam napriklad Nurofen na noc, aby sa dietatko vyspinkalo.

Jessi_1111

Ahojte. Takže ja si myslím, že horúčka ide aj od veku dieťaťa, necháme to na pani lekárke, ona najlepšie vie, že čo to a ako je to. Nech malá sa lieči a hlavne veľa pite. Užívajte tie liečiky a vitamíny, a keď sa bude dať, tak s tou nohou môžete ísť na chirurgiu alebo na začiatok postačí Lioton gel 100 000, Fastumgel, Voltaren, čokoľvek. Veľa pite a vetrajte!!

malawik

podla mna je horucka az nad 38. Nad 37 je zvysena teplota, ale nie je to teplota. Na teplotu u deti tiez pouzivam nurofen, ale az u 38,5 a vecer na noc.

Moloko

Petronelka, ja pouzivam Nurofen a je dobry, mojim detom , ale aj nam dospelym vzdy zabral. Neviem ake mas stare dieta?

petronelka9

ahojte, ake mate skusenosti s liekmi na znizovanie horucky? nasa lekarka nam stale odporuca nurofen pre deti.

raduliena

no, tiez nepovazujem teplotu nad 37 za horucku. ja riesim teplotu az ked sa blizi k 39. vtedy nasadim nurofen a je po teplote.

niky123

Ahoj, stara diskusia, ale neda mi nenapisat pre ostatnych. Na teplotu nam pani doktorka doporucuje nurofen - cipky maju najrychlejsi ucinok - a ten nam nastastie stale zabral na dost dlhu dobu. Ale teplotu pre podanie liekov povazujem az 38,5

delphia

panenky coto tu pisete??!!!

colostrum na znizenie teploty?? odkedy ma colostrum antipyreticke ucinky???

a febrilne krce su z teplot a nie z colostra.