Horúčka u detí nad 37

Príspevok v téme: Horúčka u detí nad 37
kiki250

Ahojte. Prosím Vás poradte mi. Moja malá má teplotu 37,5. Viem že to nie je veľmi vysoká teplota, no lekárka povedala že je to už horúčka. Strašne ju bolí bruško hlavička, hrdielko, kašle, má soplíky, a sťažuje sa na bolesť nôh a celková slabosť. Boli sme u lekárky. Povdala nám že je to chrípka. Tak ostala doma, a dala jej lieky. Imuno6, paralen, hedelix, a ditustat, a tamtum verde roztok. A potom nejakých marťankov a vitamníny C na posilnenie, skrátka pri chrípkovom období. Malo by ju to do troch dní prejsť. No neprechádza, ešte to zosilnieva. Tak sme včera išli na pohotovosť lebo jej o piatej vyskočila teplota na 40. Neskôr, nám tam dali injekciu, a liek. Teplota klesla na 38.1. No bolesti, sa stále stupňujú,plače. Veľmi sa bojím, dávam jej obklady a bylinkové a detské čaje, to trochu pomôže a potom ju to začne znova veľmi bolieť. Už neviem čo mám robiť, poradte mi prosíííííím, je to súrne. Bojím sa. dakujem

jaanna

teplota sa nema prudko zrazat...je to predsa obranna reakcia organizmu....Treba davat vela pit,jest netreba nutit...a podavat lieky....Ine by bolo,keby do troch dni teplota neklesala... podat k tomu aj Diazepam...,aby sa dieta ukludnilo,aby nostalo krce z vysokej horucky a spalo....Spanok lieci tiez...

kikiii250

ahojte. vcera v noci sme si volali pohotovost bolo to strasne. momentalne má teplotu37,9. nepoznate este nieco??? na bolesti a teploty?myslim aj nieco domace, prirodne.

kiki250

jajka_001 ale lekárka povedala, že aj ked nebude mať teplotu, treba zrážať teplotu a podávať tie lieky ktoré má.....

kiki250

Podľa mňa, diazepam sa váda v súrnych prípadoch, ked je stav na odpadnutie, úzkosť, strach, alebo nejaký epileptický záchvat. ACYLPIRIN a DIAZEPAM to je to najhoršie čo doma máme. No mať to musíme. Ale nevadí, nepodávame to. Pretože aj biseptol je zlý, v resp. nie zlý, no ano pomáha, ale TO SU TAKE NEZIADUCE UCINKY ZE MOZES AJ ZOMRET. to som skratila. tak dajte rady, piste piste piste, ahoj.

kiki250

Ale teplota nám klesla na 37,3. Neskôr okolo 20:00 vyskočila na 38... mala vlaznu sprchu, ale nereagovala, akor jej to bolo príjemné. Tak ma to upokojilloo. Momentálne má 37,5. Je to kolísavé. Pije veľa tekutín a paralen a tie lieky, uziva. Ale bolesti sa trochu zmierňujú. dúfame, že to do zajtricka prejde. piste piste ak mate aj skusenosti alebo mate nejake rady ko proti tomu bojovat. a ktory caj je lepsi?? ja mam doma bylinny caj detsky popradsky ten je na zaludok, chripku, horuku a pod. alebo aj ovocne su dobre? diki

kikii250

dakujem, ale ona krce nemava ani pri horucke, a diazepam jej v ziadnom prípade nedám, vzhladom na neziaduce ucinky tak zavazne, ze riskovat nebudem to ze sa mi nezobudi, alebo ze nebude vediet rozpravat alebo poriadne hodit,len kvoli chripke...myslela som, ze diazepam je proti strachu napr. ked sa ide k zubárovi...

jajka001_

ja som si pri zabaloch nebola nikdy ista ze ako, vzdy som pri tom trpela ked som ich malemu davala...uprednostnovala som vlaznu sprchu. ale raz sme museli dat aj zabal, a to celeho tela lebo mal take vysoke horucky ze uz mal halucinacie a takmer krce. skusali sme predtym aj tie zabaly na rucky a nozicky ale nevidela som tam moc efekt tak neviem cim to bolo. ked som bola mala, mama mi spravila zabal celeho tela, je to ovela ucinnejsie aj ked drasticke. ale to naozaj len ked lieky nezaberaju a teplota je velmi vysoka