Horúčka u detí nad 37

Príspevok v téme: Horúčka u detí nad 37
kiki250

Ahojte. Prosím Vás poradte mi. Moja malá má teplotu 37,5. Viem že to nie je veľmi vysoká teplota, no lekárka povedala že je to už horúčka. Strašne ju bolí bruško hlavička, hrdielko, kašle, má soplíky, a sťažuje sa na bolesť nôh a celková slabosť. Boli sme u lekárky. Povdala nám že je to chrípka. Tak ostala doma, a dala jej lieky. Imuno6, paralen, hedelix, a ditustat, a tamtum verde roztok. A potom nejakých marťankov a vitamníny C na posilnenie, skrátka pri chrípkovom období. Malo by ju to do troch dní prejsť. No neprechádza, ešte to zosilnieva. Tak sme včera išli na pohotovosť lebo jej o piatej vyskočila teplota na 40. Neskôr, nám tam dali injekciu, a liek. Teplota klesla na 38.1. No bolesti, sa stále stupňujú,plače. Veľmi sa bojím, dávam jej obklady a bylinkové a detské čaje, to trochu pomôže a potom ju to začne znova veľmi bolieť. Už neviem čo mám robiť, poradte mi prosíííííím, je to súrne. Bojím sa. dakujem

hhmmmmmmmmmm

o zabaloch nie su moc jednodne zavery,ale ja si myslim,ze kludne sa mozu balit len koncatiny, koniec koncov nejde o studene ,ale o vlazne zabaly, studene su utrpenim a sokom pre telo!okrem toho, moze sa vypit aj vlaznejsi caj, uz to moze pomoct trochu schladit telo.

DDana

No vidíš, koľko ľudí, toľko chutí, nás zase v škole učili, že to robiť a nerobiť tak ako som to napísala nižšie. Tak si vyber. Pretože na rúčkach a nôžkach sleduješ, či sa dieťa nedostáva do šoku. Preto, ak sú studené sa zábaly nesmú dávať.

hmmmmmmmmmmm

ale diazepam sa samozrejme dava len na odporucanie lekara, koniec koncov je to omamna a psychotropna latka/podla legislativy/,a samozrejme ,ze vam ho lekar neda automaticky pri kazdom dietati,len pri tych co maju sklon k febrilnym krcom.a tie nedostane vacsina deti ani pri vysokej horucke.v rektalnej forme sa poda len ak nie je mozne prehltanie skor ma vyznam pri urcitych epilept.zachvatoch.
vysoke horuckovite a dhsie trvajuce/teda take co sa nedaju zrazit dolu/ochorenia maju zvacsa bakterialny povodano ,aj virusove ochorenia ako napr chripka moze teplota vyletiet hore,ale vacsinou aj rychlejsie zlesie dolu..

[zruseny17]

Ddana,preco by sa nemali davat zabaly na ruky a nohy?mne to odporucili viaceri lekari,ze je to pre dieta setrnejsie,nez balit ho cele do obkladu...a malemu to vzdy pomoze,niekedy staci ked je zakryty pod perinou a ma horucku ked si odokryje nozicky a rucicky,vzdy mu potom teplota klesne...

tessy111

diazepan sa dava ak ma dieťa teplotu nad 38,5C°,štvrť tabletky každych 8 hod,kvôli krčom. Všimni si či jej silnejšie nebije srdce a nema zrychleny dych.,to je spôsobene teplotou.

mataBB

do 38.5 sa teplota nezraza, je to obranna reakcia tela!!!!!
ja ked som bola mala a mala som 40, tak jedine co pomohlo na zrazenie teploty bolo, ze ma namocili do vlaznej vody...potom mi klesla teplota..

Laurina22

DDana sice ano,mas pravdu,ale len na odporucanie lekara,nemyslim si,ze by to mala riskovat a dat jej to iba tak.