Plastická operácia ma zohavila

Príspevok v téme: Plastická operácia ma zohavila
frndolina

Našla som na internete tento príbeh a dosť ma šokoval. Odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na plastickú operáciu. Dúfam, že čeština im nebude vadiť:

Zpackaný zákrok mi znetvořil nos
Sally (34) přiletěla do Prahy za úpravou nosu až z Birminghamu. To si ale dala!
Vždy jsem se trápila tvarem svého nosu a rozhodla jsem se ke třicetinám to změnit. Neměla jsem však moc peněz, a když jsem se doslechla, že stejná operace je v zahraničí výrazně levnější, přišlo mi jako dobrý nápad na zákrok vyjet ven. Máma mi našla článek o jed¬né pražské klinice a já jim zavolala. Operace by mě včetně letu přišla na 35 000 korun. Ujistili mě, že jejich chirurg je velice dobrý a mohou mi ukázat fotografie jeho práce a také certifikáty. Všechno se mi zdá¬lo být v pořádku, tak jsem se k nim objednala. Den před operací jsem měla konzultaci s plastickým chirurgem, a i když jsem si připadala jako na moderní a profesionální klinice, mluvil lámanou angličtinou a nebyla jsem si jistá, jestli vůbec pocho¬pil, jak chci po zákroku vypadat. Ale ujistil mě, že je odborník, tak jsem se rozhodla důvěřovat jeho profesionálnímu úsudku a zkušenostem. Po operaci nos vypadal hez¬ky rovný, na konci však zůstala bambulka, ale doktor mi tvrdil, že se bude zmenšovat, až zmizí. Jenže se to nestalo. Naopak rostla, až nos vypadal jako deformovaný. To jsem už byla v Británii, tak jsem zavolala do Prahy a oznámili mi, že mi nos lékař spraví za dalších 500 liber (15 tisíc korun), ale musím si zaplatit let a zákrok podstoupit jen pod lokální anestézií, aby se příliš neprodražil. Ta operace byla jako noční můra. Dusila jsem se krví, zatímco mi rozbíjeli nos, a celé tělo se mi dostalo do šoku. Místo sedativ mě sestry jen pevně chytily a držely, abych si při třasu neublížila. Ještě ten den jsem musela odletět domů, protože jsem už neměla na hotel. Jenže do měsíce se mi hrbol vytvořil zno¬vu. Napsala jsem jim, aby mi vrátili peníze, ale ani mi neodepsali. Nakonec mi matka zaplatila konzultaci u plastického chirurga v Anglii. Ten zjistil, že mi první chirurg přeťal chrupavku, která drží nosní přepážku, takže se mi špička nosu zhroutila. Chtěla jsem zpátky svůj starý nos, jenže k tomu byla zapotřebí plastic¬ká rekonstrukce. Ta se ukázala jako velice bolestivá a přišla mě na 3 500 liber (105 000 Kč), jež jsem si musela půjčit. Uzdravování trvalo několik měsíců a nikdy nebudu se svým nosem stoprocentně spokojená, ale nic víc se už dělat nedalo. Když se na to podívám zpětně, můj původní nos zase nebyl tak hrozný. Kdybych se smířila s tím, co mi matka Příroda nadělila, nic z toho by se nestalo.

obycajnababa

no zase anglicania su uz taki zhyckani, ze rataju s tym, ze kazdy musi vediet anglicky. pritom oni neovladaju ziadny cudzi jazyk, iba svoj materinsky. to na margo tej anglictiny toho doktora. ale co sa mi nepaci, ze sa jej neospravedlnili a nezreparovali to. pokial ide o to, ze jej nedali sedativa, tomu celkom verim, lebo sa to zial stava - boja sa, aby im tam napr. neskolabovala, co by mohlo mat ovela horsie nasledky ako len jej bolesti. tie musela aj tak vydrzat ona. ale reklamu si teda urobili paradnu. ak ten lekar, co ju operoval, nie je vlastnik tej kliniky, na mieste by som ho vyrazila a jeho meno by som hodila na internet ako odstrasujuci priklad pre ostatnych. take veci by sa mali zverejnovat, aby si ludia davali pozor. ale fuserov plastickych chirurgov je aj na slovensku dost.

jajka001_

to je sice pravda ale v zahranici pozeraju na strednu a vychodnu europu ako na rozvojove krajiny ktore maju problem pouzivat elektricke spotrebice a pod :) preto sa cudujem ze mala taku dôveru v nasich lekarov. inak toto je dost zla reklama, zda sa mi to dost prehnane, najma toto
Místo sedativ mě sestry jen pevně chytily a držely, abych si při třasu neublížila.
a toto
a i když jsem si připadala jako na moderní a profesionální klinice, mluvil lámanou angličtinou a nebyla jsem si jistá, jestli vůbec pocho¬pil, jak chci po zákroku vypadat

delphia

jajka, lebo to mala za neporovnatelne nizsiu cenu. aj na SK sa robia vykony velmi vela zahranicnym klientom. vola sa to plasticka turistika :))

Smutna22

Aj ja by som chcela svoj starý nos naspäť a isť uplne k niekomu inemu odznova. Už sa to vratiť neda. Nemam nos až veľmi zle spravený ale ani dobre a ak mam žiť s niečim začo som si zaplatila a nie je to dobre spravene ako napr. mam tieto problemy - nos do strany nesumerne nosne dierky špička nosa predelena alebo doživotný problem s prepažkou tak to som ani na žiadnu operáciu nemusela isť.

delphia

necitala som, ale tusim o com to je.
treba mat na zreteli, ze ak sa niekto rozhodne pre invazivny vykon, terba s tym ratat, ze vzdy su urcite rizika komplikacii! vzdy! a to je jedno, ci ide o esteticky vykon, alebo len napr. len o tahanie zuba. na urcity pocet uspesnych vykonov je vzdy urcity pocet nevydarenych.

takze je neskoro plakat nad rozliatym mliekom. pred podstupenim operacneho vykonu treba v prvom rade sa poradit s operaterom o tychto rizikach (je jeho povinnostou klienta o nich informovat a zodpovedat vsetky jeho otazky) a az tak sa rozhodnut, ci aj napriek tomu to stoji za to.
cim viac ludi a techniky sa podiela na vykone, tym riziko rastie- jednak moze zlyhat ludsky faktor, ale aj technika- napr. pocas celkovej anestezie sa moze pokazit anesteziologicky pristroj. osobne som to este nezazila, ale vylucene to nie je a statistiky o podobnych pripadoch hovoria.

takze kazdy si musi uvedomit, ze v pripade ESTETICKYCH chirurgickych vykonov si kazdy ide sam so svojou kozou na trh. v pripade indikovanych operacnych vykonov je to ine. predsa napr. s prasknutym slepakom sa zit neda a operacia v konecnom dosledku zachrani ZIVOT pacienta.