Plastická operácia ma zohavila

Príspevok v téme: Plastická operácia ma zohavila
frndolina

Našla som na internete tento príbeh a dosť ma šokoval. Odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na plastickú operáciu. Dúfam, že čeština im nebude vadiť:

Zpackaný zákrok mi znetvořil nos
Sally (34) přiletěla do Prahy za úpravou nosu až z Birminghamu. To si ale dala!
Vždy jsem se trápila tvarem svého nosu a rozhodla jsem se ke třicetinám to změnit. Neměla jsem však moc peněz, a když jsem se doslechla, že stejná operace je v zahraničí výrazně levnější, přišlo mi jako dobrý nápad na zákrok vyjet ven. Máma mi našla článek o jed¬né pražské klinice a já jim zavolala. Operace by mě včetně letu přišla na 35 000 korun. Ujistili mě, že jejich chirurg je velice dobrý a mohou mi ukázat fotografie jeho práce a také certifikáty. Všechno se mi zdá¬lo být v pořádku, tak jsem se k nim objednala. Den před operací jsem měla konzultaci s plastickým chirurgem, a i když jsem si připadala jako na moderní a profesionální klinice, mluvil lámanou angličtinou a nebyla jsem si jistá, jestli vůbec pocho¬pil, jak chci po zákroku vypadat. Ale ujistil mě, že je odborník, tak jsem se rozhodla důvěřovat jeho profesionálnímu úsudku a zkušenostem. Po operaci nos vypadal hez¬ky rovný, na konci však zůstala bambulka, ale doktor mi tvrdil, že se bude zmenšovat, až zmizí. Jenže se to nestalo. Naopak rostla, až nos vypadal jako deformovaný. To jsem už byla v Británii, tak jsem zavolala do Prahy a oznámili mi, že mi nos lékař spraví za dalších 500 liber (15 tisíc korun), ale musím si zaplatit let a zákrok podstoupit jen pod lokální anestézií, aby se příliš neprodražil. Ta operace byla jako noční můra. Dusila jsem se krví, zatímco mi rozbíjeli nos, a celé tělo se mi dostalo do šoku. Místo sedativ mě sestry jen pevně chytily a držely, abych si při třasu neublížila. Ještě ten den jsem musela odletět domů, protože jsem už neměla na hotel. Jenže do měsíce se mi hrbol vytvořil zno¬vu. Napsala jsem jim, aby mi vrátili peníze, ale ani mi neodepsali. Nakonec mi matka zaplatila konzultaci u plastického chirurga v Anglii. Ten zjistil, že mi první chirurg přeťal chrupavku, která drží nosní přepážku, takže se mi špička nosu zhroutila. Chtěla jsem zpátky svůj starý nos, jenže k tomu byla zapotřebí plastic¬ká rekonstrukce. Ta se ukázala jako velice bolestivá a přišla mě na 3 500 liber (105 000 Kč), jež jsem si musela půjčit. Uzdravování trvalo několik měsíců a nikdy nebudu se svým nosem stoprocentně spokojená, ale nic víc se už dělat nedalo. Když se na to podívám zpětně, můj původní nos zase nebyl tak hrozný. Kdybych se smířila s tím, co mi matka Příroda nadělila, nic z toho by se nestalo.

tessa79

@DadaPat197 a Joseph3000- mozete mi napisat,ktory chirurg Vas operoval na A Klinik? Ja tam mam termin na zvacsovanie prsnikov a rozmyslam ze ho zrusim. Ziadne pozitivne ohlasy na ich plastickych chirurgov na internete niesu,prave naopak dr.Juraj Payer ma vela negtivnych, aj na ceskych strankach...

Yarkka2015

Viete mi niekto poradit, plasticky chirurg Juraj Payer, mate s nim niekto skusenost? tvrdi, ze operuje ajvPtahe na Brandeis Clinic, ale vela toho na internetenemozem najst, dakujem

DadaPat1977

Joseph3000, aj ja mam velmi zlu skusenost s plastickym chirurgom z A Klinik,Jelacicova v Bratislave a poznam este jednu pacientku, ktora je tiez ich 'obetou'.Rada by som podnikla niake kroky voci chirurgovi a aj zariadeniu. Mozem Vas skontaktovat sukromne, aby sme sa dohli na pripadnej spolupraci? Dakujem

Joseph3000

Zdravim, toto je uprimne varovanie. Ak rozmyslate nad plastickou operaciou, vyhnite sa A Klinik, Jelacicova ul., Bratislava. Mam vlastnu velmi zlu skusenost - uz 3 mesiace mam velke bolesti,vysledok operacie vyzera hrozivo. A klinik odmieta problem riesit, napriek tomu, ze uznali, ze vysledok operacie je zly a navrhli opravnu operaciu. Uz som kontaktoval Urad nad zdravotnou starostlivostou, sice vela nezmozu, maximalne pokutu a ta pojde do statneho rozpoctu;), ale to je len prvy krok.Teraz je prioritou pre mna najst chirurga, ktory bude ochotny / shopny opravit co pokazili.

paulylinka

Viva viva

mam tiez skusenost s klinikou, ktoru spominas a mozem povedat, ze moja skusenost je pozitivna. Neviem, ktora lekarka ta operovala, ale mna operovala velmi skusena doktorka Hudakova. Co sa tyka jej pristupu, tak nemozem povedat nic zle, bola mila a personal tiez. Este stale som vsak vo faze hojenia, cize konecny vysledok operacie uvidim az po niekolkych mesiacoch... no hned po snati dlahy som mala problem s opuchom spicky.. avsak pani doktorka povedala, ze musime pockat rok, pokial sa to upravi a potom mi to moze este zmensit a to mi navrhla sama od seba. takze nemam pocit, zeco sa tyka reoperacie by bol nejaky problem alebo neochota.. na kontroly chodim pravidelne.. pristup sa nezmenil dufam teda, ze sa to ani nezmeni :) aa co sa tyka dokladov o operacii, tak ja som doklad dostala, takze neviem preco tebe nedali

vika33

S MUDr. Juráškom mám aj ja veľmi zlé skúsenosti. Po zmenšení prsníkov som sa do zrkadla pozerala s hrôzou - dva ovisnuté obdĺžniky a neskutočné jazvy. Na moje prejavy nespokojnosti reagoval tým, že ho môžem žalovať, že je poistený. Ešte mi bol ochotný urobiť malú korekciu s poplatkom, ale to už nič nenapravilo a tak som musela znova pod nôž - zachrániť, čo sa dá - ale u iného lekára. Stálo ma to ďalšie peniaze. Ako tak mi dali prsia "dohromady" a jazvy takmer nevidieť. Takže pán doktor Jurášek, spomínam na Vás !!!!!

daduskajedna

Tak som rada, že sa tu spomenul MUDr. Jurášek, aspoň viem, že on nikdy... dobre, že som si to prečítala...

Teraz tuším operuje v CHIRONAXE Piešťany... a ja ani túto kliniku neodporúčam !!!

Lyly810

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc s mojou školskou prácou na tému: Vplyv plastickej a estetickej operácie na zamestnanie, kariéru.
Ak by ste boli také láskavé a napísali mi Vašu skúsenosť na lydka810@gmail.com
bola by som Vím nesmierne vďačná a zaviazaná.
Ďakujem

viva viva

Aj ja mám zlé skúsenosti so súkromnou Plastickou chirurgiou v Košiciach. Už niky by som tam nešla. Inkasujú v hotovosti bez dokladov!!! Ak treba zákrok urobiť znova, lebo je to horšie ako predtým, tak nezáujem (popritom išlo o malý chirurgický zákrok). Lekárka, ktorá mi robila chirurgický zákrok, mi vôbec nepripadala ako odborníčka vo svojom odbore. Neodporúčam v žiadnom prípade. Vyberte si určite iné zariadenie ako Plastickú chirurgiu v Košiciach. Aby som niekomu neškodila...išlo o súkromnú na Mojmírovej ulici.