Plastická operácia ma zohavila

Príspevok v téme: Plastická operácia ma zohavila
frndolina

Našla som na internete tento príbeh a dosť ma šokoval. Odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na plastickú operáciu. Dúfam, že čeština im nebude vadiť:

Zpackaný zákrok mi znetvořil nos
Sally (34) přiletěla do Prahy za úpravou nosu až z Birminghamu. To si ale dala!
Vždy jsem se trápila tvarem svého nosu a rozhodla jsem se ke třicetinám to změnit. Neměla jsem však moc peněz, a když jsem se doslechla, že stejná operace je v zahraničí výrazně levnější, přišlo mi jako dobrý nápad na zákrok vyjet ven. Máma mi našla článek o jed¬né pražské klinice a já jim zavolala. Operace by mě včetně letu přišla na 35 000 korun. Ujistili mě, že jejich chirurg je velice dobrý a mohou mi ukázat fotografie jeho práce a také certifikáty. Všechno se mi zdá¬lo být v pořádku, tak jsem se k nim objednala. Den před operací jsem měla konzultaci s plastickým chirurgem, a i když jsem si připadala jako na moderní a profesionální klinice, mluvil lámanou angličtinou a nebyla jsem si jistá, jestli vůbec pocho¬pil, jak chci po zákroku vypadat. Ale ujistil mě, že je odborník, tak jsem se rozhodla důvěřovat jeho profesionálnímu úsudku a zkušenostem. Po operaci nos vypadal hez¬ky rovný, na konci však zůstala bambulka, ale doktor mi tvrdil, že se bude zmenšovat, až zmizí. Jenže se to nestalo. Naopak rostla, až nos vypadal jako deformovaný. To jsem už byla v Británii, tak jsem zavolala do Prahy a oznámili mi, že mi nos lékař spraví za dalších 500 liber (15 tisíc korun), ale musím si zaplatit let a zákrok podstoupit jen pod lokální anestézií, aby se příliš neprodražil. Ta operace byla jako noční můra. Dusila jsem se krví, zatímco mi rozbíjeli nos, a celé tělo se mi dostalo do šoku. Místo sedativ mě sestry jen pevně chytily a držely, abych si při třasu neublížila. Ještě ten den jsem musela odletět domů, protože jsem už neměla na hotel. Jenže do měsíce se mi hrbol vytvořil zno¬vu. Napsala jsem jim, aby mi vrátili peníze, ale ani mi neodepsali. Nakonec mi matka zaplatila konzultaci u plastického chirurga v Anglii. Ten zjistil, že mi první chirurg přeťal chrupavku, která drží nosní přepážku, takže se mi špička nosu zhroutila. Chtěla jsem zpátky svůj starý nos, jenže k tomu byla zapotřebí plastic¬ká rekonstrukce. Ta se ukázala jako velice bolestivá a přišla mě na 3 500 liber (105 000 Kč), jež jsem si musela půjčit. Uzdravování trvalo několik měsíců a nikdy nebudu se svým nosem stoprocentně spokojená, ale nic víc se už dělat nedalo. Když se na to podívám zpětně, můj původní nos zase nebyl tak hrozný. Kdybych se smířila s tím, co mi matka Příroda nadělila, nic z toho by se nestalo.

saska1113

Paskuda to je mi luto ja som niečo podobne zažila v Ružinove, bola som na operácii 4x u toho isteho chirurga až nakoniec musim isť na ORL kliniku kde mi daju do poriadku poškodenu prepažku a vonkajši nos ktorý nie je stale v poriadku ani zvonku. Mam dosť ubrate z kosti a mam tam prelom :-(((.

paskuda

JA SOM MALA OPEROVANY NOS U MUDR V.JURASEKA V SUKROMNEJ PLASTICKEJ CHIRURGII V KOSICICIACH. PO PRVEJ OPERACII MI ZUZIL NOSOVE HOSTI A NECHAL MI TAM AJ CHRBOLEC TAKZE JEDNA STRANA NOSA BOLA VYSIE AKO DRUHA.O 8 MESIACOV NESKOR MI VYKONAL KOREKCIU NOSA PRI KTOREJ MI POSKODIL HRUPAVKU V MAKEJ CASTI NOSA A VYCNELOK JE MENSI ALE JE STALE TAM. TATO SKUSENOST A ZDEVASTOLA PRETOZE MAL SANCU NA NAPRAVU CELA TATO SKUSENOST MA OTRIASLA, A VOBEC SI NEMYSKIM ZE SOM BOLA U LEKARA AKO CLOVEK NEMA V MOJEJ NYSLI MIESTO A VOBEC NIE AKO LEKAR.PO CASE SOM CHCELA PODSTUPIT DALSIU OPRACIU U INEHO CHIRURGA NAVSTIVILA SOM ICH NIEKOLKO A JEDEN Z NICH NI DAL RADU ABY SOM SA PORIADNE ROZMYSLELA LEBO SA OPERACIA VYKONAVA V TYCH ISTYCH REZOCH TO JEST V JAZVACH, KTORE SA MUSIA OPACIOU ZASE ROZREZAT. PO SERII STAZNOSTI KTORE NIC NERIESILY SI OPERUJE A ZARABA DALEJ. PENIZE MI NEVRATIL TATO SKUSENOST BOLA ZDRVUJUCA. NENAVIDIM SVOJ OBRAZ... A ZRKADLU SA VYCHYBAM, MAKE UP SI NANASAM BEZ POZERANIA DON.

delphia

...a este dodam, ze mam odmietavy postoj velkym estetickym vykonom v celkovej anestezii (ako som nizsie pisala, niektore pripady chapem a neodsudzujem). tieto maju najvacsie rizika a aj najcastejsie komplikacie.
ine su male chirurgicke vykony v lokalke, ktore nehovorim ze nemaju rizika, ale natolko neohrozia zdravie, event. zivot dotycnej.

delphia

obycajnababa o akej barikade tu pises?! barikadu sa snazis stavat ty svojim jednostrannym nazorom, na rozdiel odo mna, ktora viem posudit tuto problematiku objektivnejsie a mojim cielom ja praveze tuto tebou pomyselnu barikadu burat.uz nie raz som tu radila babam, ktore sa rozhodli esteticky vykon podstupit, aby nesetrili a zainvestovali v prvom rade do konzultacii u co najviac plast. chirurgov. lebo jedna vec je samozrejme odbornost daneho lekara, ale o nic menej dolezity je jeho ludska stranka. ten lekar si musi ako clovek ziskat si svojho pacienta, nakolko ten sa mu pocas riadeneho bezvedomia odda na jeho milost, resp. nemilost.

co sa tyka tvojho znameho plast. chirurga- no naozaj som nikde nepisala, ze bezhlavo som ochotna davat svoje ruky do ohna za kazdeho chirurga! lenze ak je to lekar v statnej nemocnici (a ked sa zamyslim, mozno aj viem o kom je rec), tak on sa nejako velmi "trhat" nemusi, lebo ci ma robotu, alebo nie, plat mu ide, lebo okrem toho, co vyrobia, su dotovani aj statom. ja za bezcharakternost ziadneho lekara nemozem, to snad pochopis.
lenze v sukromnych zariadeniach je to uplne o inom. peniaze ktore nevyrobia, tak nemaju. nedostavaju ani cent ani od statu, a ani od poistovni. nakladovost takychto zariadeni je obrovska, a tie rachy treba vyrobit a arogantnym, neprofesionalnym pristupom , dokonca zamestnavanim lekarov, z pod ktorych ruk vychadzaju len odbabrane prace, to jednoducho nejde. kto ma sajnu o trhovej ekonomike, tak nejako zvlast to hadam netreba vysvetlovat.
samozrejme ze vysledok operacneho vykonu je determinovany jednak pracou lekara, ale nemenej dolezite su pripadne komplikacie, ktore hrozia vzdy! ci vykon robi spickovy odbornik, alebo nejaky zaciatocnik. pri estetickych invazivnych vykonoch staci casto iba milimeter, o ktory sa napr. urobi rez dlhsie, ci hlbsie, alebo sa o dany mm odseka viac z kosti, a uz je to na vysledku to vidno. ale nakolko clovek nie je stroj, tak ten zbabrany hoc len milimeter sa moze prihodit kazdemu lekarovi. no neznamena to, ze je to fuser. moze mat stovky vydarenych vykonov a par nevydarenych dla svojich predstav. ale na druhej strane vinit lekara za skomplikovanie vykonu- napr. nizsie som citala, ze sa pacienke vytvorila kontraktura kapsuly- za co lekar nemoze a ide o zareagovanie vlastneho organizmu- mimochodom v ramci konzultacie aj na toto riziko sa pacientak upozornuje- takze davat to za vinu lekara je viac nez prizemne. lenze v pripade skomplikovanych vykonov nikdy si klient nepripusti, ze vsak ma na to upozornovali, dokonca podpisuje informovany suhlas s vykonom, kde tieto komplikacie su jasne cierne na bielom uvedene, ale vzdy to pripisuje lekarovej neschopnosti.
ak vam povie lekar, ze on nema nevydarene ci skomplikovane operacie, tak BUD NEOPERUJE, ALEBO KLAME! to si zapamatajte a tiez majte na zreteli, ze v konecnom dosledku ide o vase telo, vase zdravie a vas zivot. su naozaj pripady, ked necudujem sa dotycnej osobe, ze rozhodne sa o urcitu upravu, to ano. ale v drvivej vacsine uz ludia naozaj nevedia co so sebou. moj nazor je, ze pri kazdej plastickej ambulancii by sa v pohode uzivil aj psycholog. casto prvou navstevou sa nejednej klientke spusti lavina ich vymyslov, co na svojom tele by si este chceli operacne vylepsit. fakt je to uz niekedy az chore...a opat sa dostavame tam, ze kede je dopyt, tak tam je aj ponuka. v sucasnosti plastika zaziva svoj boom na celom svete. a bola som svedkom nie raz, ze lekar dokonca odmietol poziadavku klientky, lebo jej predstava bola nezrealizovatelna a vysledok by bol viac nez zly. lenze jeden, dvaja odmietnu a ona bude dovtedy hladat, kym nenajde niekoho, kto sa na to da. a vysledok ak bude katastrofalny, no co myslite, koho bude hanit? hadam si nemyslite, ze si bude sama sypat popol na svoju hlavu? nie! ohovori lekara. ale samozrejme je to jej problem, my to tu nevyriesime, a pre pokoj v tvojej dusi, nie som lekarka auz posledne 2 roky dokonca ani vzdravotnictve nerobim.

pekny den :)

obycajnababa

delphia, zacala som to citat odspodu, ale hned pri tvojom prvom prispevku mi bolo jasne, ze mas nieco spolocne s plastikou, lebo sa stavias na opacnu stranu barikady. a ked som si precitala tento posledny, aj sa to potvrdilo. v tom clanku nie je napisane, ze cely vykon sa robil bez anestetik - iba na zaver nieco a skor som to pochopila tak, ze uz jej ku koncu nedali ziadne dalsie anestetika - nevieme preco ani ci vobec, ale to ani podla mna nie je take podstatne ako to, ze nie vsetci plasticki chirurgovia su naozaj rovnaki odbornici. ked uz, ja mam tiez v rodine jedneho - dokonca na slovensku znameho a niektorymi aj uznavaneho primara na plastickej chirurgii a nepriala by som ti pocut, ako sa vyjadruje pri rodinnyh stretnutiach o svojich pacientoch. a ako priznava, co vsetko sfusoval, dokonca ked operoval pod vplyvom alkoholu. som presvedcena, ze jeho personal to o nom vie a jeho klienti - poniektori - na neho dobre nadavaju a preklinaju ho. napriek tomu ma stale plne vrecka od tych, ktori sa k nemu chcu dostat. lebo mas pravdu v tom, ze ludia si zahravaju so svojim zdravim a su ochotni podstupit zakroky, ktore vobec nemusia, iba tvrdohlavo chcu.

delphia

ja neodmietam, ze sa moze stat ked pacient nie je spokojny s vysledkom. samozrejme sa stava ze ani sam operater nie je spokojny, len odmietam tieto sposoby ze uz po vykone za kazdu cenu ociernit danu kliniku. a pisat ze operacia prebehla bez anestetik- no blud jak oci! praveze poukazujem na to, ze ide o invazivny zakrok do organizmu a ako kazdy iny, aj takyto esteticky vykon ma svoje rizika, pred ktorymi klienti velmi radi zatvaraju oci a na zaklade vidiny, ze budu vizerat ako nejaka hviezda sa bezhlavo rozhoduju ho podstupit. robila som roky na plastike, dokonca aj diplomovku mam pisanu o vyzname plastickych operacii zien v produktivnom veku. vysledky mojho prieskumu sice boli take, ake som ocakavala na zaklade viacrocnych skusenosti, ale aj tak boli pre mna dost sokujuce zistenia, ako si ludia nevazia svoje zdravie a zivot a davaju sa lahko ovplyvnovat komerciou sucasnym "kriteriam" krasy!

RNG

Nuz veru take pripady su castejsie, ako si myslis aj v USA.
Samozrejme pri dokonalej anesteze a "pohodli" pacienta,ale pricasto s vysledkami, s ktorymi pacient vobec nie je spokojny.
Mam to aj v rodine.....
A stalo to ovela viac, hoci to bolo robene len ambulantne.V nemocnici by to bolo mnohonasobne viac.

delphia

obycajnababa, ver tomu, ze ziadneho fusera ani na SK a verim, ze ani inde ziadna plasticka chirurgia zamestnavat nebude!!! na plastike urcite nie! ako som uz pisala, klienti tam platia kes a ziadna klinika si to nedovoli, aby vykony prevadzal fuser.
ale treba mat na zreteli, ze aj priamo platena operacia ma svoje rizika, a nemusi dopadnut dla predstav lekara a ani klienta. ale o tom som uz pisala vcera rano o 9:20 hod.

delphia

1/ ak sa jej nepacila ich lamava anglictina, nic lahsie nemohla urobit, ako sa tam nedat operovat. isla tam dobrovolne na zaklade slobodneho rozhodnutia, no zaujimave je, ze pri prvotnom kontakte v ramci konzultacii jej to akosi nevadilo, a predsa sa tam nechala operovat,

2/ ak sa robi koniec nosa- ide o makke casti, pri ktorych nie je ziadne "rozbijanie" nosa,

3/ neverim, ze nedostala analgetika a sedativa!!!

4/ prederavenie chrupavky je praveze riziko septoplastiky a nestava sa to vyslovene len z nedbanlivosti lekara ako to ona popisala,

5/ ak chce ich silou mocou bit, palicu si najde! povymyslat a zvelicovat niektori ludia vedia naozaj bravurne,

6/ ziadna klinika plastickej chirurgie vedome NEDOVOLI!!! aby mali klienti negativnu skusenost, lebo zije z ich penazi, prebieha boj o klienta a preto v takychto sukromnych zariadeniach plast. chirurgie je liecebna aj osetrovatelska starostlivost naozaj nadstandardna. v sucasnosti je to zlata bana a konkurencie je viac nez dost a preto sa maximalne snazi kazda klinika o spokojnost klientov.

hmmmmmmmmmmm

to je pribeh ako z hororu.ale pritom taku istu komlikaciu by mohal mat aj doma.ja som zasa pocula,ze jedna Britka si nechala v Prahe urobit implantay a dostala infekciu a este sa jej aj neviem ci posunul albo nejako prekrutil implantat, tak jej to doma museli preoperovavat.lenze ona kratko po operacii letela domov, co rekonvalescencii neprospelo a najskor preto mala tie komplikacie.
inac mnoho ludi sa nechava operovat v zahranici, lebo v britanii by ju ten nos vysiel aspon na 3000-4000 libier si myslim, tak mozno britski plasticki chirurgovia chcu odradit ludi pred lacnejsimi operaciami..