Medicína - uchádzači 2011

katariiinka

ja som to robila takto minulý rok, a nebol to pre mňa najlepší spôsob, ale to som zistila až po prijímačkách..:D

Laura22

Ja to robim presne opacne.Ja sa tie otazky doslova biflim,a ak niecomu nerozumiem,pozriem to v knihach.Takze t tiez kombinujem.

katariiinka

s vekom by som si teda nerobila starosti :) neviem síce ako na SZU ale na UK chodia aj ľudia, ktorí majú 35 rokov a podobne.. takže to je úplne jedno! :) medicína je ťažká škola, nie každý sa na ňu cíti hneď po strednej škole.. mne sa osobne zdajú podklady SZU ľahšie, aj otázok je o polovicu menej.. pritom na UK je tých možností až 8, na prijímačkách vyberú 4 a zamiešajú ich.. takže sa z toho môže stať dobrá motanica !:) SZU som neprešla celé, iba nejaké otázky, ale pomohlo mi učenie sa podkaldov na SZU, veľa vecí je tam totožných.. a musím súhlasiť, že nejde len o gymnaziálne učivo.. učím sa ich spôsobom, že mám rozdelené podklady na isté kapitoly podľa toho, čo je v otázkach..naučím sa k tomu príslušné veci z kníh, potom idme na otázky.. teraz som už na biochémií ale teda neviem ako to bude keď sa vrátim k anorganike:D

Laura22

Tak,pre mna je prednostne SZU,myslim si,ze tam mam vacsiu sancu sa dostat.Ako mi to ide?No,pokial som mala stare podklady,ucila som sa to.Lenze ja pracujem,takze u mna to vyzera momentalne dost extremne.Pridem o 18,00 z prace,o 19,00 si sadnem k otazkam a podkladom,a ucim sa minimalne do 01:00.A rano o 5 vstavam.Ale stoji mi to za to,na SZU uz viem takmer vsetky otazky.Ale ako ich zmenili,mam troska volno a cakam na nove.Len sa bojim,ze cim viac sa nam krati cas,tym viac to bude pre mna extrem.

Ty sa ucis akym sposobom?Ja mam gymnazium ale ako som sa pustila do tych otazok,nemyslim si,ze je to gymnazialne ucivo,ako hovoria.Podla mojho nazoru tak 10 % zo vsetkych 1500 otazok.

Ak ma vezmu,budem mat uz 23,viem,troska neskorsie,ale stoji mi to za to.Uvidim na kurze,snad tam budu aj starsi:)))

Laura22

Katarinka,aj ja sa chystam na SZU a pokial viem,je pravda,ze podklady sa tento rok zmenili.Na UK zostavaju otazky tak ako kazdy rok.

Ja to mam v podstate overene,nakolko moj kamarat tam studuje,a minuly tyzden im hovoril profesor anatomie,ze maju rusno,lebo zostavuju otazky na prijimacky aj na Verejne zdravotnictvo,aj na Vseobecne lekarstvo.

katariiinka

a môžem sa spýtať, prečo si sa rozhodla ísť na medicínu až teraz ?
ináč by som sa chcela spýtať, či na SZU vyšla nová kniha s otázkami, pretože ja mám tú minuloročnú

Ria22

Trash,aj ty sa chystas na SZU na pripravne kurzy?Mozno sa stretneme,aj ja sa tam chystam,tiez sa pripravujem na medicinu,okrem ineho.Ja mam 22,takze uvidime,ako to vypali:)