Medicína - uchádzači 2011

ahoj:-)

accumbens co sa ti na bratislave nepacilo? myslim niecko konkretne, lebo som pocula uz vela staznosti, ale vzdy len vseobecne. a naopak v com je martin lepsi? viem, ze tam je menej ludi a osobnejsi pristup

accumbens

Takže, keďže mám tú možnosť, tak sa aj ja podelím so svojimi skúsenosťami...
Som bývalá študentka LFUK v BA, odtiaľ som prestúpila na JLFUK v Martine. Škola v BA je to najhoršie, čo si človek pod pojmom medicína môže predstaviť, hlavne po porovnaní s MT. Viem, že človek je pred prijímačkami plný očakávaní a musí sa rozhodovať o svojej budúcnosti, tak ako som to robila ja pred pár rokmi, no keby som vedela, čo ma čaká v BA, tak nejdem ani len na prijímačky..v dnešnej dobe sa už predsalen šikovným študentom vyplatia viac české medicíny, kde je úroveň neporovnateľná! A v prípade, že do česka nechcete, tak jednoznačne Martin (s Košiacami nemám skúsenosť, ale šíria sa reči, že to tam celkom drsné) ..no a čo sa týka SZU, tam moje vedomosti nesiahajú. Na prípravné kurzy som chodila - tie čo organizoval SIV a podobne ako tu už raz zaznelo, bolo to absolútne zbytočné... a ak vám mám poradiť, čo sa prijímačiek do BA týka, tak nejlepší spôsob je sa tie otázky nabifliť naspamäť.

Laura22

Podklady na UK v skriptarni(kontakt je na stranke fakulty),podklady na SZU v kniznici SZU(kontakt zozen zo studijneho).Alebo si to od niekoho odkup.

Jajka11892

Ja sa chystám na medicínu až na budúci rok. Ale chcem sa spýtať kde sa dajú zohnať knihy s testovacími otázkami? ďakujem

Laura22

Vitaj medzi nami:-)Urcite sa treba zamerat na chemiu,biologiu a fyziku.Ja som mala na gymnaziu aj zvlast seminare z biologie,neviem,ako je to u Vas.Na prijimacky sa ucim z podkladov,ktore vydala fakulta,ale mam aj knihy Zmaturuj z biologie aj z chemie,plus mam este aj podklady z UK...

loraaa

ahojte, viem, že tych tém o štúdiu medicíny je tu veľa ale predsa by som sa chcela spýtať. Som síce "len v 3 roč. na gymku" ale postupne by som sa chcela začať pripravovať na prijímačky a neviem, aké knihy, učebnice alebo literatúru z chémie , bioly alebo fyziky potrebujem alebo na čo sa mám, v ktorom predmete presne zamerať.