Už ma nikto a nič nezaujíma....

Príspevok v téme: Už ma nikto a nič nezaujíma....
neviemkto

Stratil som chuť žiť,nevidím zmyslel,ľudia sú zlý,falošný,umelý,hnajúci sa za nepravými hodnotami.Neviem si to vysvetliť ešte donedávna som bol zarytý optimista,mením sa však na realistického pesimistu.Nič ma proste nebaví,mal som koníčy,sny,zmysel života,ten sa ale pomaly ale isto stráca,nemám pre koho by som tu bol.Rodina ma rešpektuje,ja ich ale o to tu nejde,mám väčší problém,zostať nažive...Mám priateľov s podobnými názormi ale tí to zvládajú o poznanie lepšie,závidím im.Psychológ neviem či by mi pomohol.Hrám a spievam v kapele čo bol donedávna môj život,teraz mám aj s tým chuť seknúť.Ale bojím ako by zareagoval priatelia,a bojím sa aj ja či by som nestratil to posledné čo mám....ale keď mňa už ani to nebaví.Skoro denne mám stavy podobné depresii ak nie depresie,niekedy tak tažké že sa ani najesť nemôžem.Začal som to pomaly ale isto riešiť alkoholom čo je však tiež zlé,lebo efekt je len krátkodobý a keď vstanem z postele opäť som tu,v skur...nej realite.Nemám chuť ďalej bojovať,lebo ja už nežijem ale živorím a bojujem o život,ešte donedávna by ma ani nenapadlo sa zabiť,teraz nato myslím denne ale povedal som si že samovražda je zbabelstvo a prehra zo životom,ale ten sa zo mňa niekam vytráca,už nemám čo by som dal.Priateľku nemám,je mi z väčšiny dievčat zle,ak sa tak vôbec dajú eše nazvať....sex je mi cudzí,nemal som ho,netúžim po ňom...Som dosť zúfalý,bojím sa budúcnosti..Som v maturitnom ročníku,bezproblémov by som ju spravil ak by som sa sem tam čosi poučil ale nevidím ani v tom zmysel.kus papiera........nie som sprostý,aspoň myslím, ale je mi už akosi všetko jedno.Mám ťažobu zo všetkých nárokov a povinností čo sa mňa hrnú zo všetkých strán,,chcem niekde odísť a už nikdy sa nevrátiť...

Simonella

nehovor tak ze vsetci ludia su zli a falosni. vytvor si nejaku svoju skupinku ludi, kamartov ktorych mas rad a ktorym veris, stretavaj sa s nimi castejsie... najdi si nejaku dobru kamosku ak ju nemas a kecajte spolu.. devcata su ine ako chlapci. oni sa skor tvaria na velkych drsnakov no s babou mozes pokecat aj o svojich pocitoch.. mozno sa ti ulavi a najdes si casom aj lasku a hned zmenis nazor na zivot. pochopis ze ta niekto miluje, ty jeho a bude ti omnoho lepsie. podla mna mas tieto stavy naozaj preto ze si v maturitnom rocniku (ako ja, cize ta chapem). vsade z kazdej strany na nas tlacia, ci uz v skole alebo doma, ze "vsak sa uuč.. ako chces zmaturovat, co budes potom robit ?" a pod.
neboj sa zvladnes to. cas sa krati, zbehne to rychlo , mozno je to len taky prechodny stav...zazivam nieco podobne.. tiez je to cudne.. alebo to moze byt aj hnusnym pocasim.. vsetko je take skarede, pesimisticke .... hlavu hore, nie si sam.

soffa

mozno sa bojis zodpovednosti ze co po skole?ako to bude s robotou,alebo vs,ak sa na nu chystas.Studentske casy tu tie naj,live zivot,ziadne starosti,okrem lasky.ale po maturite je to uz o zivote ,ak sa nechystas studovat dalej.neboj kazdy ma obcas obavy ako to zvladne...to je normalne.a to ze ta uz nic nebavi,to je prechodne.tak hlavu hore,dobre nas este len caka;)

mayyaaa

Niesi sam.V tvojom veku,aspon podla toho aku skolu opisujes,je vela mladych co maju tento problem.Podla mna by si mal skusit toho psychologa,mozo potrebujes doplnit len nejake vit.alebo min.laky.Ak ich ma clovek malo v tele,mozu vyvolat zrazu necakane dep.stavy,hlavne to co pises na konci,ta tazoba.Lepsie by bolo cim skor,aby sa to nestupnovalo.Mam 16 rocneho syna,tak viem o com hovorim.Inak suhlasim s tebou,ze ludia okolo su v dnesnej dobe velmi,velmi chladny a bezohladny....Niesu stanovene moralne hranice.
V Krestanskych Zboroch je to o niecom inom.....Tam je vela super ludíííí.

jajka001_

a ináč, hned by som s tebou menila :) mlady chalan, hras v kapele, mas kamosov, rozumies si s rodinou, buducnost pred sebou, aka balada :)ludia su taki aki su, tych nezmenis, kasli na to. ja ked mozem, pomozem, inak nemam co riesit. svet nezmenis.

jajka001_

maturita je mozno len kus papiera ale dost doleziteho...toto su len prechodne stavy, nepokaz si kvoli nim buducnost.

Lills

Hm, ako dlho to u teba uz trva? A co priatelia? Povedal si im o tom? Alebo hovoril si s niekym o tom?

Ja to v podstate chapem, niekedy ked sa poobzeram okolo seba, tak mi je normalne zle z ludi a zo sveta, len sa nad tym snazim nejako nezamyslat.

sisu

Aj mne sa občas stáva že ma prepadnú takého stavy. Tiež som v maturitnom ročníku a povinnosti čo sa na mňa valia zo všetkých strán ma niekedy ničia. Vždy sa však nejako povzbudím. ,,Zmaturovali aj horší ako ja, určite to zvládnem". Ty v podstate hovoríš že nechceš byť negatívny, ale tým že si, si tu negativitu okolo seba vlastne sám vytváraš a všetko sa zdá byť horšie a horšie. Živíš tým svoj život, seba samého. Čo sa deje vo svete, je hrozné, ale to neovplyvníš. Ľudia si to robia sami, pretože stále len myslia na to zlé a tým to vlastne aj sami vytvárajú. Presne ako ty. Keby ľudia viacej mysleli na to dobré, bolo by tu zákonite aj viacej dobrého. Sex ťa nezaujíma, lebo ho nepoznáš. Sex je podľa mňa krásna a zaujímavá vec, mňa osobne robí šťastnou a je v určitom pojme aj také odreagovanie. Keby si ho spoznal, zažil by si to tiež. Možno máš len strach spoznávať dievčatá aj tým aj sex. Mal by si si uvedomiť, že negatívnym zmýšľaním škodíš jedine sám sebe a keď to nezmeníš bude to horšie, horšie a horšie. A keď budeš umierať čo si povieš? Že som skončil život ako bezduchý človek, negatívny a nešťastný? Nebolo by ti lepšie umierať s pocitom že si si život užil, že si bol šťastný ( chápem že sa to vždy nedá ), že si mal ľudí rád, že si sám pre seba niečo dokázal? Porozmýšľaj nad tým