Da sa otehotniet aj cez plodne dni a ked sa do mna neurobil?

joy division

Prosím vás.Dá sa otehotnieť aj keď sa chalan vôbec neurobil no bol vo mne chvílu?asi nie keď spermie nevyšli no nie som si istá.

Inner

Kvety zla, ano, mas pravdu.

Ale aj ked spermie preziju v zenskom lone niekolko dni a oplodnia zenu, oplodnia ju vzdy len vtedy, ak mala v tom case plodne dni. Ak sa do mna spermie dostanu pocas neplodnych dni, preziju povedzme 3 dni a ja mam stale dni neplodne, neotehotniem. jednoducho - zena ma potenciu otehotniet 1-2 dni do mesiaca. Ak sa v tom case nachadzaju v nej spermie, tak sanca je vysoka. Ak je to mimo inych dni, tak takmer nulova.

No a tie anovulacne cykly - neviem o tom vela. Ide o to, ze v cykle sa vynecha ovilacia, neprebehne, ale cyklus pokracuje dalek akoby bez ovulacie, cize neplodnymi dnami az do dalsej menstruacie. Meskanie menstruacie dva tyzdne vtedy moze byt. Aj mne to vtedy meska presne tolko :-)

Kvety zla

ja len dodam to, co tu este nebolo spomenute - samozrejme ze samotne oplodnenie moze nastat jedine pocas ovulacie, no zabudate na fakt ze spermie mozu v zenskom tele zostat nazive aj niekolko dni, a teda moze dojst k otehotneniu aj ak zena mala nechraneny pohlavny styk mimo plodnych dni... vtedy je vacsia pravdepodobnost, ze sa narodi dievcatko, vzhladom na to ze kysle prostredie zenskeho tela zabija skor spermie, ktore su nositelmi chromozomu Y, a dlhsie preziju tie, ktore nosia chromozom X.
za idealnych podmienok spermia teoreticky moze v zenskom tele prezit az tyzden... :) samozrejme, stava sa to len zriedkavo, vacsinou umrie po par dnoch, ale stat sa to moze, a voila, otehotniete aj vdaka sexu mimo ovulacie.
preto sa samozrejme treba chranit aj inak ako len pocitat plodne a neplodne dni, lebo spermie su potvory, a zenske telo tiez. :)

marika147

Inner, vedela by si mi prosimta blizsie objasnit ten anovulacny cyklus? co to je, preco sa to deje? moze to sposobit meskanie menstruacie aj cca 2 tyzdne? dakujem