Nejedzte v cinskych restauraciach!

Príspevok v téme: Nejedzte v cinskych restauraciach!
inngridka

cestovanie.aktuality.sk

v cechach vcera odvysielali v spravach reportaz o brutalnom zabijani psikov a maciek, ktorych maso sa podava v restauracii. vietnamci tam kradnu psov z dvorov, utulkov, z ulice...
kozusiny psov a maciek sa bezne pouzivaju na vyrobu malych kozusinkovych ozdob a aj celych kozuchov.
a napriek tomu, ze na Slovensku je to uz vec pomerne znama, najde sa clovek co si povie: "no a co, hlavne ze mi chuti..."
to kde sme uz, ze zereme psov? nie je nahodou pes odpradavna priatel cloveka?

Leela333

GoFruit, nielen Francúzi. Konské mäso sa často pridáva do tých drahších salám, ktoré sú dostupné aj tu.

Nikto nedal človeku to právo, ale tak to chodí v potravinovom reťazci. Aj zvieratá sa medzi sebou žerú, na tom nevidím nič zlé. Ale jesť psy či mačky a pod. považujem za choré. Samozrejme je to najmä spôsobené kultúrou, v ktorej človek vyrastá.

lost

Inac to je podla mna takmer urcite nevyriesitelna otazka..
Ci je pes nad sliepku a podobne..
A ci jest alebo nejest maso a podobne..

Pochybujem ale, ze by clovek prezil bez masa v nasich koncinach (alebo este severjnejsie), kedze v zime si nedokaze vypestovat nic, sice rybu ulovi, ale jest zemiaky celu zimu, no neviem neviem.. zemiaky a muka.. co ine? (zemiakove placky su fajn, ale nechcel by som ich jest tak casto :D )

Podla mna je maso len chladna a surova diverzifikacia a neexistuje nic, co by toto tvrdenie vyvratilo.. Je to rovnica prezitia..

Ten co si mysli ze je to nepravda, tak hold ma do urcitej miery pravdu, ale vzdy je to risk.

Ono ked sa niekto strati v divocine a povie si "nee, rybu nechcem, to je zive! radsej zomriem" tak toho by som chcel vidiet :D ved to je samovrazda vo svojej podstate..

Ale spat k teme:
preco nejeme konske maso?
(aspon ja nie)
podla mna pre presne ten isty dovod - trva to dlho a kon je urceny na pracu a nie na maso.
preco nejem macku psa? korytnacku?
je to extremne neekonomicka potravina (maso)..
preco jem morku, kuru (ci skor kurence? :D) prasa a podobne, ani neviem ako sa volaju normalne :D osipane? to je jedno..
pretoze tie zvierata su vyslachtene na co najefektivnejsiu produkciu masa.

ludia co pisu, ze je nezmysel davat jedlo krave aby nam dala maso, mam pre vas jednu otazku:
OK, tak tie buriny co zje krava, jedze VY.. a uvidime na kolko mate podlozene toto tvrdenie aj v realite..

ale ano, vo svojej podstate je skoda dat kukurici morke, ked to mozem zjest ja atd.. avsak porovnavat maso s kukuricou je debilina.

to iste mozem povedat, ze ved kukurica to je klicok+voda+slnko

tak preco cakat na kukurico a PLYTVAT VODOU?

preco nejest zrovna len klicky a pit vela vody a byt na slnku celu den?

ved ked si niekto kupi pole, a to co tam urobi a co mu tam vyrastie, moze hoci aj spalit, alebo dat svojim zvieratam, ved nemame socializmus ci komunizmus ci co, aby mi zakazovali robit s mojim majetkom co len ja chcem..

to je potom ta tema inak komplikovana :) a nie len "ved aj kohut je zvieratko, preco ho zavijat?"

no ja osobne mam pomerne rad zvierata a je mi jedno ci je to pes, macka, alebo sliepka alebo morka..
ale tak isto mozem mat rad aj bilinky, karfiol, ved ten karfiol je tiez krasny v zemine, nie? preco ho trhat?
aj lev a tiger ma byt bylinozravec?
podla mna bez ohladu na to, co srdce hovori, treba uvazovat aj trochu s mozgom.. pretoze inak by sme rychlo vyhynuli..

Ale aj tak si nemyslim, ze je pricetne jest psa a macku, to je nielenze neekonomicke (i ked ak si niekto zaplati tak budis) ale neeticke, jest zvierata, ktora neboli slachtene na produkciu masa..

otazne ale potom je, ci je eticke jest opicu.. hmm, je? ci nie je ?

lost

natalia123

no ved hej, nie v kazdej podavaju psov ;)

hold, niekde podavaju aj deti :D ved ich maju prebytok v cine.. a chuti to ako kura..

lost

Nechapem aky retard moze jest psa. nejde o "som psickar" ale o "elementarnu matematiku" ze pes ma priserne malo masa na sebe, priserne dlho trva kym nejake naberie (viac ako pol roka) a tak za to proste nestoji :D
a obzvlast nie v low cost restikach..

avsak tyranov akehokolvek zvierata by som tak zmastil, ze by sa uz nepostavil...

RNG

Inac domace psy a macky patria majitelom a kazdeho, kto im ich kradne by som trestal podla zakona, bez ohladu, pre co to robia.

RNG

Odpradavna je plno kultur, kde chovali napr psov na maso, a nie ako spolocnika.To iste plati na zajacikov, morcata a podobne.
Osobne som jedol maso roznych zvierat, nie vzdy s chutou kvoli predsudkom, ale nesnazim sa druhych v tomto smere extra ovplyvnovat.
V strednej AQfrike jedia rozne hmyzy, pandravy a podobne, co by som asi nedokazal, ale so zdravim to nema nic spolocne.A toto je forum okolo zdravia a nie spolocenskych predsudkov.

GoFruit

No tak to by som chcela vedieť kto dal človeku právo jest jedno zviera a iné nie lebo Ho povýšil na spoločenské. Inde aspoň ľudia nie sú pokrytcami.

Leela333

Rozdiel medzi jedením prasiat či sliepok a psov dobre opísala dazdovka:
"Pes a macka su spolocenske zvierata, vyslachtene k tomu ucelu, aby robili cloveku spolocnika, nie aby ich nejaki primitivi zrali."
Jedenie psov či mačiek je pre mňa proste nechutné. Zato prasatá či kravy...no, ja osobne toto mäso nejem, ale nemám proti tomu nič. Skôr mi vadí, v akých podmienkach sú chované a koľko hormónov do nich pchajú, len aby z nich bolo čo najviac mäsa. Fuj.

Dadula56

Necitala som celu diskusiu, ale prispevok GoFruit je velmi trefny. Tiez nerozumiem tomu deleniu prasata, kurata, kravy sa ludia nevedia dojest, davaju si steaky a ktovie co z toho robit, ale psa by nejedli. Mne sa zda steniatko rovnako pekne ako prasiatko. Ak by bol ten pes hygenicky nezavadny, tak by ho masozravec nemal mat problem jest.
Stravovanie v cinskych bistrach je kapitola sama o sebe, nejde ani o psov a macky, ale hlavne o velmi mizernu hygienu. Ci naserviruju skazene maso zo psa alebo z kacky je v podstate jedno. Koho by zaujimalo, moze si pozriet toto:www.uvzsr.sk
Mne osobne ide na vracanie uz len ked citim ten uzasny mastny zavan, nieto to este jest.