Nejedzte v cinskych restauraciach!

Príspevok v téme: Nejedzte v cinskych restauraciach!
inngridka

cestovanie.aktuality.sk

v cechach vcera odvysielali v spravach reportaz o brutalnom zabijani psikov a maciek, ktorych maso sa podava v restauracii. vietnamci tam kradnu psov z dvorov, utulkov, z ulice...
kozusiny psov a maciek sa bezne pouzivaju na vyrobu malych kozusinkovych ozdob a aj celych kozuchov.
a napriek tomu, ze na Slovensku je to uz vec pomerne znama, najde sa clovek co si povie: "no a co, hlavne ze mi chuti..."
to kde sme uz, ze zereme psov? nie je nahodou pes odpradavna priatel cloveka?

george303

Alebo robilo sa sote a v chladnicke bolo v gastronadobach sote stare asi 2 dni ktore sa neminulo samozrejme spravilo sa nove a zmiesalo sa zo starym a kto si to vsimol ?? ... Alebo pondelok bol salat kapustovy zostal tak sa pridala mrkva utorok bol kapustovo mrvovy aj stoho zostalo tak stredu sa tam pridala este rajcina a takto to islo dalej aj s ostatnymi veciami .... takze si nemyslite ze to co jete v restikach je vzdy cerstve a to stymi mackami a psami je fakt blbost ako ked sa nadtym zamislite tak naco by to robili ?? ... Alebo sa bezne stavalo ze bola akcia kde bolo 100 otvorenych mineralok flaskovych stoho 30 zostalo plnych niektore sa podolievali a ked si potom host objednal tak casnik mu to prinasa na stol uz otvorene takze kludne sa stavalo ze restika na jednej flaske malinovky zarobila 2 krat teda ani nie restika ale skor casnici ....

vevericka

rng malokedy s tebou suhlasim, ale teraz si to popisal presne
este nieco k teme..my sa divne divame na Cinanov, ze jedia psov..ako sa nas divaju Indovia, ktori by nezjedli kusok hovazdieho, ked je to pre nich posvatne zviera?tiez sme pri nich asi barbari

levanderka

ja sa pridavam k george303 ale ja som robila v bageterii a aj kamoska mi tam robila. sice odbocim od temy, ale tam sa bezne miesa skysnuta zelenina s normalnou.alebo nieco pokazene o mase tiez radsej nehovorim:)

doubledog

mne to nepride nicim vynimocne, ludia jedia rozne zvierata, tak kludne mozu jest aj psov ci macky.
napr. ja by som take maso kludne ochutnal

druha vec je brutalne zaobchadzanie, ale to sa netyka len tychto druhov, ale aj krav, prasiat a hydiny.

RNG

Ja sa nijak nesnazim ospravedlnit barbarstvo, prave naopak, nechcem aby sa rozne nenavistne situacie vytvarali, ktore potom vedu k barbarstvu vo velkom.
Aj tyranie zvierat je barbarstvo, ale ovela vacsie je rozsirovanie nenavisti medzi ludmi, ktora vedie ku konfliktom a casto aj k vojnam.

george303

Ludia ja som chodil do skoly za kuchara a praxoval som v mnohych velkych kuchyniach kde sa varilo aj 3000 obedov denne ... A verte tomu ze niekedy naozaj ani netusite co jete netvrdim ze macky a psy ale pokazene meso tam urcite moze byt zamiesane ...dam vam radu nikdy v restikach nejedzte nic z mleteho masa...

RNG

Zopar faktov: fakt je, ze rozne krajiny maju rozne potraviny, psov jedli a vykrmovali Puni v Kartagu uz pred nasim letopoctom.
Vlcie a teda aj psie kozuchy su bezne na celom svet, tak ako zajacie, cincila, ovcie,lescie, a hromada hromada inych.
Kazdy narod ma svoje zvyky, kulturu a podobne, civilizovani ludia to maju chapat a nerobit z toho otazku rasisticku alebo bu
chat sa do prs, my sme lepsi a oni su hnoj. To dosial bola pricina vsetkych vojen a nepriatelstva na svete, ktore sa teraz pracne odstranuje.
Inac este pred par rokmi som si kupil kvalitny oblickovy pas na Slovensku, vyrobeny slovenskym podnikom z macacej kozusiny. Je podstatne liecebnejsi, ako zajaci alebo umela kozusina.
Ak nejake restauracie vedene cudzincami serviruju jedla, ktore nezodpovedaju kodu krajiny , treba ich posadit na par rokov do vazenia, aby si uvedomili, ze sa musia spravat podla zakonov a zvykov v krajinach, kde ziju.To neznamena ale, ze ich treba vsetkych nahadzat do jedneho vreca ako "zlte nebezpecenstvo".

Tu, v USA mame aj cinske aj vietnamske aj ine etnicke restauracie, ktore podavaju bezchybne jedla bez pouzitia psov, maciek alebo potkanov. Za take nieco by boli okamzite zavreti a odsudeni.Nie pre to, ze su to macky a psi, ale hlavne za to ,ze nepreslo cez normalnu masiarsku hygienicku kontrolu.
Ja sa do cinskych restauracii, ani inych etnickych vobec nebojim chodit, aj ked niektore jedla su na nasu chutovu paletu trosku pridivoke. Ale rozhodne musia byt robene z hygienicky bezchybnuch miestnych potravin, velmi zriedkave su zlozky z dovozu, povacsine len koreniny alebo konzervy bambusu a vodnych gastanov.
Co sa tyka tzv humannosti, niet krutejsieho tvora na svete, nez humanita=ludia. Su ludia, co by neublizili macke, ale s kludom odstrelia cloveka, otravia alebo ho nechaju vyhladovat k smrti.A najdes ich v kazdom narode, v kazdej rase.Mozno niekde viac a niekde menej ale aj tie najkulturnejsie narody sa pod propagandou mozu zmenit na zvery, ako napriklad vysokohumanny nemci v roku 1930 na fasistov v rokoch 1940 az 45.
Este horsi boli ti kultivovani a ohladuplny navonok Japonci.
Nastastie toto je vsetko uz za nami a netreba to znovu pritahovat spat.