Nejedzte v cinskych restauraciach!

Príspevok v téme: Nejedzte v cinskych restauraciach!
inngridka

cestovanie.aktuality.sk

v cechach vcera odvysielali v spravach reportaz o brutalnom zabijani psikov a maciek, ktorych maso sa podava v restauracii. vietnamci tam kradnu psov z dvorov, utulkov, z ulice...
kozusiny psov a maciek sa bezne pouzivaju na vyrobu malych kozusinkovych ozdob a aj celych kozuchov.
a napriek tomu, ze na Slovensku je to uz vec pomerne znama, najde sa clovek co si povie: "no a co, hlavne ze mi chuti..."
to kde sme uz, ze zereme psov? nie je nahodou pes odpradavna priatel cloveka?

Jefitto

Tramtadada a sme doma. Sme všežravci, tak to vymyslela matka priroda, takže ak ste vegetariani, škodite tym predovšetkym sebe, či už tomu verite, alebo nie, či si to priznate, alebo nie a či sa budete ohaňať "najnovšimi" "vedeckymi" poznatkami, alebo nie

lost

Leela333

tak nie bavlna ale vlna napr :P

ale zase na druhu stranu, tie su zo zvierat, ktore neplznu, cize ak by ich nestrihali, zvierata by neprezili..

ale to je paradox celkom aj :) (ovci by rastla "srst" az tak vela, ze by nevydrzala a koniec, cize ju treba ostrihat, no nevyuzit "zvieraci produkt" (v podstate odpadovy pre zviera), by bolo sialene a tak z toho vyrabame oblecenie :) )

lost

zaujimavy svet by to bol, pretoze ak by nikto nejedol zivocisne produkty, zakonite ani ziverata by nesmeli jest zvierata (preco by to mali mat povolene?) ale aj keby, cely system by sa zrutil (nemohlo by byt tolko zvierat, miliardy ak nie biliony) ktore by jedli nase (v tom case uz extremne vzacne) psenice a kukurice (a zelovoc)..

lenze prezil by clovek ako JEDINA ziva rasa na takto opustenej planete?

podla mna nie (v minulosti uz absolutne vobec nie, pretoze by nemal ako dostatocne rychlo brabat polia, nemal by mu kto strazit obydlie, stratil by sa a zamrzol - kedze zvierata neskutocne casti pomohli ludom (masam) prezit..)

ale ci by dnes dokazal prezit bez zvierat, ked uz mame stroje, no asi hej, ale dokedy :) ved mnoho zvierat sa mi zda ze produkuju rozne latky ktore sa vyuzivaju v roznych oblastiach zivota (lieky, vyziva, atd),rozne protilatky z roznych hadov atd..

cize ten system je ovela komplikovanejsi ako sa zda :D

ale stale to neodpovedalo na otazku, preco jest zvierata :P :D:D

hold, to je asi taka otazka ako "kde je vesmir polozeny ked je nekonecny?" :D

lost

no ale nebolo by to super ak by boli zvierata chranene ako clovek ? :P
by som si mohol pokecat napr s tavou, tigrom, velrybou len tak na ulici :D
a "maso" by sme pestovali na poliach niekde :D
i ked toto je ine scifi :D idem radsej jest (chlieb, papriku, redkovku, a maslo..) :P

Dadula56

Lost, samozrejme, ze vacsina ma kozene vyrobky, pchaju sa gumenymi cukrikmi, kde je krava namleta alebo si placaju na ksicht L'oreal, ktory je testovany na zvieratach. Ono je to tiez povacsine poza, tak ako pokladam za pozu, ze niekto nezje zajacika, lebo ho ma doma ako milovane zvieratko, ale sliepku si hodi do fritezy a este sa oblizuje ako si posmakol. Ale niektori sa snazia, zaujimaju sa aj o ine aspekty, nez len jedlo. Lebo ako pises, je to prepojene, velmi tazko sa da zit tak, aby som zvieratam nijako neublizoval.

lost

napr ja osobne sa snazim jest vyhradne maso, ktore malo dobre podmienky pre zivot. i ked aj takmam pochybnosti :P
ci je to "moralne" alebo nie..
ale zatial kym nevymyslim nejaky plan ako prezit (ale bezpecne) bez toho, tak nemam na vyber..
povedzme ze ak by som v jedalnicku nechal aspon ryby, tak je to pomerne lahke..
ale aj ryby su zive a maju oci :D

ale extremne sa mi protivia praktiky ktore som nizsie popisal a ja stretnut cloveka co pred mojimi ocami viac nez raz udrie psa/macku/zviera ? ehm.. uvidite ma o 19:01 v kazdej TV, to garantujem uz teraz :P

lost

to by ma veeelmi zaujimalo, ci vegetariani nemaju absolutne nic, co sa tyka koze zo zvierata, popriapde ani srs (kasmir ci bavlna ci hocico), a zaroven nejedia potraviny (zelovoc) hnojene pomocou zvierat.. testy samponov, liekov a inych produktov na zvieratach..

ved to je tak neskutocne prepojene, ze dovi dopo, je extremne nakladne a prakticky takmer uplne nemozne sa vyhnut zvieracim produktom..

otazne je, ci si vegetariani kupuju take tie pyrane ktore im vyliecia kozu, alebo ci ich v lavine hlada pes a podobne.. i ked toto by uz bolo inak pritiahnute za vlasy :D

amanda23

v nasom meste nasli asi pred 3 rokmi hygienici v mrazakoch macky, okamzite restiku zavreli a uz sa nikdy neotvorila, hnus..Esteze som tam nikdy nebola jest, sprotivilo mi to vsetky cinske restiky a cinu robim zasadne doma z dobreho Kung pao sacku, staci pridat masko a uvarit ryzu:DD