Upchatý nos

Príspevok v téme: Upchatý nos
eqqe

Zdravím, mám taký problém že už asi od septembra mám strašne upchatý nos, asi niečo s dutinami...Nemám ani hlieny, iba tak normálne ako vzime ale neni to nejaká strašná nádcha, len mám proste upchatý nos a zle sa mi dýcha. Musím si stále striekať do nosa Muconasal lebo to jedine mi pomôže na pár hodín dýchať voľne...problém je že sa môže užívať iba týžden a ja si ho striekam do nosa už 2 mesiace...Neviem čo mám robiť je to už dosť otravné...

Nikusa nika

Dobrý deň. Nakoľko som mala tento problém niekoľko rokov chcem sa podeliť o skúsenosť. Mávala som zapchatý nos nie úplne každý večer, ale takmer stále, samozrejme keď som mala pocit, že sa mi zle dýcha dala som si sprej do nosa. Na to si však môj nos zvykol a je to vraj veľmi nebezpečne. Mňa to nezaujímalo, pretože keď som si dala nasivin alebo olynth lepšie sa mi dýchalo. Už jeden krát som mala rozleptané dutiny. Nedávno som bola na alergiológii tam mi zistila miernu alergiu na roztoče. Povedala som jej o týchto ťažkostiach. Nasadila mi lieky, ktoré užívam pri ťažkostiach 2x1 tabletu. Od vtedy zatiaľ nemám žiadny problém, niekedy mam pocit že mam upchatý nos ale vysmrkam sa a je to ok nedá sa to ani len porovnať s tým čo som kedysi mávala.

wudia

Ved prave s tou imunitou ako ti uz pisali, ze mozno ju mate oslabenu alebo co. Treba to pozistovat, ist na krv a tak

almia

aký väčší problém by to mohol byť?
veď to sami práve nezdá, že nám to väčšinou začne naraz nie postupne ako keď od niekoho ochorieš vieš

hrncarka

...nemate nahodou doma nejako vela prachu?.. kurite teraz dostatocne?... moze to by aj nahoda, ze sa vam to stavam vsetkym alebo proste jedne zacne prskat a hned to chytia aj ostatni dvaja...

wudia

Tiez by som povedala, ze by bolo asi lepsie keby ste isli na nejake vysetrenia, to nie je okay ked mate stale upchaty nos. Moze to byt aj vacsi problem

almia

tak prostredim to podla mna nebude, teda aspon nie tym v praci kedze synator a manzle mavaju tiez vlemi casto zapchaty nos. a hej mali sme par krat kvapky ved aby to co najrychlejsie preslo ale uz som na ne aj rezignovala kedze sa to zakazdym vrati

dafnee

ničíš si len sliznicu tym sprejom a vytvorila si si zavislosť... čo si robila doteraz? od septembra? si mala už davno navštiviť krčné, pripadne alergologiu... ten upchaty nos moze byt sposobeny opuchom, mam to aj ja vdaka tomu ze v byvalej práci som robila v prachu, chemie, farby.. tak kazdy polrok uz dva roky musim k dr. po sprej do nosa Dymysta sa vola je to aj proti alergii aj protizapalovy.. vyminam a mam pokoj..
tak sa zamysli ze co to spustilo či nerobiš v prasnom prostredí, nejaka alergia to moze byt... atd...

hrncarka

...volake kvapky do nosa si davate alebo nieco take?.. uz sa teraz aj take vyplachy kadejake daju urobit a neviem co vsetko... isto to mate z pocasia?..

almia

prosím vás poraďte niečo na pravidelne sa opakujúce nádchy a upchanie nosa. keď je to takéto počasie tak je to strašné. cez deň je teplo, že by človek aj bez bundy už išiel pomaly a v noci zase mrzne a ráno. vôbec nám to nerobí dobre, aj ja aj muž aj náš syn máme každú chvíľu upchatý nos, už ma to fakt nebaví