Upchatý nos

Príspevok v téme: Upchatý nos
eqqe

Zdravím, mám taký problém že už asi od septembra mám strašne upchatý nos, asi niečo s dutinami...Nemám ani hlieny, iba tak normálne ako vzime ale neni to nejaká strašná nádcha, len mám proste upchatý nos a zle sa mi dýcha. Musím si stále striekať do nosa Muconasal lebo to jedine mi pomôže na pár hodín dýchať voľne...problém je že sa môže užívať iba týžden a ja si ho striekam do nosa už 2 mesiace...Neviem čo mám robiť je to už dosť otravné...

kristinka5

Mne na upchatý nos vždy stačí len stopnádcha sprej, naparovanie ešte ak tak, alebo dať alpu a eukalyptus na handru a na nos na radiátor to je tiež super :)

GRD

TREBA Skusíť NASODREN, je to na uvolennie dutín, pomáha aj na chornické zápaly dutín.

u Nás ho nieť zohnať, ale v CZ je volne predajný, stojí okolo 400 CZK.

fakt super vec, už po prvom dni citíte uvolnenie nosa a všetkých dutín, po týžni sa postupne sekrét z nosa sám vymyje...

mentolpomáha

skúšala som odvykať od muconasalu, kúpila som si vreckový nosový inhalátor (hap-či)a chvílu ho používala, ale iba keď som už fakt musela, najprv fungoval len asi 3 minúty, ale teraz žijem bez kvapiek aj inhalátoru... aspoň do zimy. ešte mávam upchatý nos, ale keď si ho ráno vymyjem vodou, dá sa.

Majka1004

Dobry den ja mam 2 roky problemy s dutinami,zacalo to velkym zapalom a brala som troje atb posebe....imunita v prdeli.teplota ustupila ale nos bol stale upchaty a na rtg mi zistili upchate dutiny tak sa to riesilo prerazenim.ale stale nos upchaty.druhy krat uz som s prerazanim nesuhlasila a vlastne u dr.ani nebola ale az neskoro som si uvedomila ze som zavysla na spreji.tolko som ho pouzivala a teraz nemozem bez neho zit.este ktomu mam aj alergicku nadchu a asi aj chronicku.dr mi odporucil operaciu pretoze mi vkuse tecie z nosa,mamupchate dutiny a este aj zavisla na spreji.neviem co mam prve riesit ale na nete som sa docitala o laserovej mukotomii a asi by som to aj podstupila pretoze v prvom rade sa musim zbavit navyku.darmo mi budu zasa prerazat dutiny.upchaty nos je hrozny ale musi sa to nejak dat do poriadku.ta mukotomia je aj na chronicku a alergicku nadchu a zavislost na kvapkach .je to dobre riesenie pretoze ked mi dr povie ze ich uz jednoducho mam zahodit tak nebudem schopna existovat.musi sa to odstranit jednorazovo a nie triznit cloveka.

adulik1812

ja mam chronicku nadchu cely zivot,to je ze mate cely rok nadchu,sem tam sa pusti z nosa vodny sekret,nie je to nic prijemne ked nemozete existovat bez vreckoviek ale to nie je este nic,v tehotnosti mi zacala opuchat sliznica,nemohla som vobec dychat a v noci spavat,tak som zacala uzivat kvapky z morskou solou,lebo boli prirodne a neboli navykove a neskodili dietatu,ale to mi nejak nepomahalo,po porode som myslela,ze sa to zlepsi,ale nie,tak som uz nekojila,nasadila som si kvapky muconasal,jedine tie mi pomahali,lenze ja som na nich zavysla,jedny kvapky mam na tyzden,nemozem bez nic byt,uz som z toho zufala a na operaciu nechcem ist,nedat si ich ma zadusi.Vybrala som sa jedneho dna na nosne,kde mi urobila rengen a ziadny nalez nenasla a poslala ma prec,nechapem ako to je mozne,povedala ze to mam vedlajsie ucinky z antikoncepcie a viac sa somnou nebavila,takze som nic nevyriesila,asi pojdem inemu nosnemu,predpisat si tie kortikoidne spreje,mozno tie mi pomozu...nie je doktor ako doktor...neprajem to zazit nikomu...

kpfp

eqqe, cim skor navstiv ORL lekara, pripadne alergologa. Muconasal nie je riesenie a moze tvoje problemy zhorsovat. Uz si sa na nom stala zavisla, preto ti vzdy po par hodinach sliznica opat opuchne a nos sa upcha. Jedinou trvalou liecbou je pouzivanie kortikoidnych sprejov do nosa a uplna abstinencia od pripravkov typu Muconasal. Ak budes aj nadalej trvale pouzivat Muconasal, tvoja nosova sliznica sa stane uplne rezistentna voci Muconasalu a budes musiet podstupit mukotomiu (odstranenie nosovej sliznice chirurgicky), inac sa nenadychnes.
Zavislost na nosovych sprejoch a kvapkach je zaludna!!

silviklh

ahoj eqqe,to si spravil riadnu blbost.jasne,ze sam oze striekat len tyzden,ako aj vsetky kvapky,ci spreje do nosa,pretoze na ne vznika potom navyk a bez neho to uz proste nejde!
jednoduch opovedane-tvoja sliznica je uz nan zavisla.
ku nam chodia pacosi,co su zavisly aj na muconasale,aj nasivine,aj olynthe...nemaju inu moznost,len si musia striekat,aby mohli dychat..
spreje do nosa sa musia striedat...

monza

mala som podobný problém, ja som si kvapkala takto 2 roky, ale tu mi poradili kúpiť si PantheNose s eukalyptom, po troch dňoch som si už nemusela dávať žiadne kvapky. Skús a uvidíš.