Antikoncepcia Artizia

Príspevok v téme: Antikoncepcia Artizia
Lubka501

ahojte,

HAK beriem prvykrat, Artiziu mi odporucila moja gynekologicka s tym, ze bude mat aj pozitivne ucinky na plet, trosku sa mi zvacsia prsia a priberiem co by som bola ozaj rada... vacsina sa obava, ze po tabletkach priberie a ja naopak by som prave to chcela, kedze som dost chuda chcela by som vyzerat trosku zenskejsie.

Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nastupom takych vedlajsich pozitivnych ucinkov pretoze sa uz beriem druhy blister a stale nevidim ziadne zlepsenie :( dokonca mam pocit ze plet ostava rovnaka alebo dokonca este horsia.

Artizia obsahuje gestoden a je to pomerne nova HAK...aj ked som citala v jednom jeden prispevok o tom ze je to kopia logestu..tak neviem, zda sa vam gestoden dobry alebo mate lepsie skusenosti s inou zlozkou? napr. drospirenon alebo ine

dakujem za odpoved

tstekvickats

mám taký pocit, že minimálne 9 dní by si mala brať antikoncepciu, aby si zabránila otehotneniu....dávnejšie som sa svojho gynekologa na to opýtala

Simonka:)

Ahoj, prosim, odpovedzte mi na otazku ...Surne, kedy ma ucinky antikoncepcia, beriem 5. den druhe balenie, len predtym, co som mala 1. balenie, tak som dve vynechala, tak kedy bude mat toto druhe balenie uz ucinnost? Prosim ... Dakujem :)

Simonka:)

Ahoj, prosim, chcela by som sa surne spytat, beriem Artiziu a zacala som brat uz druhe balenie, to prve som dobrala, lenze som vynechala dve tabletky ... Tak a toto balenie beriem uz 5. den, a chcem sa spytat, kedy bude mat Artizia uz ucinnost? Asi po 7. dni, ci viac, ci menej, ci uz teraz, prosim, surne...Dakujem :)

Lubka501

jasne, ze mi to za to nestoji... mne o pribratie az tak velmi nejde a o prsia este menej. Hlavne o plet. Citala som ze aj drospirenon posobi na plet. Yasminelle by tak mala byt tiez dobra antikoncepcia, ma 0,20 etynilestradiolu, tak ako aj Artizia. Aj ked ty ju asi chces kvoli tomu zadrziavaniu vody v tele a priberaniu

Co sa tyka Artizie, tak s nou mam zatial dobre skusenosti, ziadne bolesti hlavy, zmeny nalad, zadrziavanie vody a podobne problemy. uvidime co bude dalej

pau

na plet su dobre hak s vyssim obsahom etyniestradiolu, napr diane35 alebo chloe..z tych tiez zrejme aj priberies a zvacsia sa ti prsia, lebo cim viac hormonov, tym viac sa zadrziava voda. ale ci ti to stoji za to, kvoli tomu brat take vysoke davky hormonov... aj tak by sa tieto nemali brat dlhsie ako 2 roky.

Lubka501

viem ze pri HAK sa neodporuca fajcit, ja sice nefajcim ale pracujem v bare uz treti rok, kde je vkuse nafajcene...moze aj take pasivne fajcenie skodit?

Lubka501

Dakujem pekne za odpovede...tak ja teda este pockam :) ak sa aj tak nic nezmeni, skusim ich vymenit.

Hlavne by som chcela zlepsit plet...do 19-tky som s nou nemala ziadny problem a po strednej skole som sa behom leta vyhadzala a uz sa toho neviem zbavit :( raz je to lepsie, raz horsie.

Neviem ci spravne ale spajam to aj s tym, ze som v tom case zacala sexualne zit a tak si myslim, ze u mna mohli nastat nejake hormonalne zmeny. Preto som si myslela, ze hormonalka ma da nejak dokopy

pau,
ked hovoris, ze na moje problemy su ine HAK, tak, ktore by si odporucila?