Antikoncepcia Artizia

Príspevok v téme: Antikoncepcia Artizia
Lubka501

ahojte,

HAK beriem prvykrat, Artiziu mi odporucila moja gynekologicka s tym, ze bude mat aj pozitivne ucinky na plet, trosku sa mi zvacsia prsia a priberiem co by som bola ozaj rada... vacsina sa obava, ze po tabletkach priberie a ja naopak by som prave to chcela, kedze som dost chuda chcela by som vyzerat trosku zenskejsie.

Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nastupom takych vedlajsich pozitivnych ucinkov pretoze sa uz beriem druhy blister a stale nevidim ziadne zlepsenie :( dokonca mam pocit ze plet ostava rovnaka alebo dokonca este horsia.

Artizia obsahuje gestoden a je to pomerne nova HAK...aj ked som citala v jednom jeden prispevok o tom ze je to kopia logestu..tak neviem, zda sa vam gestoden dobry alebo mate lepsie skusenosti s inou zlozkou? napr. drospirenon alebo ine

dakujem za odpoved

ludka23

zacala som brat prvy den ked som dostala menzes...a preco nemozem mat pohlavny styk uz teraz...teraz uz nemam menzes...kamaratka mi povedala ze ona uz po 3 tabletkach mala pohlavny styk...

petka89

ahojte chcela by som sa opytat ze ked berem 4.den tabletku prve balenie a ked mam pohlavny styk ci mozem otehotniet...?

pau

july.. hej, da sa takto posunut, resp vynechat menstruacia, ale artizia nie je preparat zrovna urceny na to.. da sa to, ale skor vynimocne. ked potrebujes posunut kramy kvoli nejakej prilezitosti. urcite nie stale!!! okrem toho artizia je nizkodavkova, cize sa ti moze stat ze pocas toho druheho balenia zacnes spinit.. vtedy sa odporuca uz urobit pauzu..

Inner

july 666,

ved Artizia je klasicka kombinovana antikoncepcia s 21 tabletami. Sedemdnova pauza tam MUSI byt. Beries to 21 dni, potom 7 bez tabliet a nasledne pokracujes dalsim blistrom s dalsimi 21 tabletkami a potom zase pauza...a tak dookola... kto ti povedal, ze nemas mat tu pauzu? To je hlupost... bez pauzy sa beru len preparaty s 28 tabletkami v blistri.

july 666

ahojte, chcem sa opýtať ako je to s tým, ked beriem Artiziu vkuse bez 7-dňovej pauzy - čiže menstrúciu vôbec nebudem mávať..(ešte som ju nezačala brať a je to moja prvá ATK)..som sa na to pýtala doktorky a povedala mi, že to je v pohode, že to nebude vadiť keď ju nebudem mať...máte s týmto dáke skúsenosti?
ďakujem

elisa9

pocujte baby ja som dobrala tabletky...mala som kramy po 7. dnoch som si znowa dala tabletku a na 5 den som uz mala styk.... ja som na to uplne zabudla..bola som chránená? chytám paniku :D