Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

1buja

ahoj ja som porodila presne 16 dni po mojich osemnastinach poviem ti reci boli rozne,jedny vraveli ze som nezodpovedna ako by som otehotnela len tym ze ma ofuklo vsade com pocuvala len ty ty ty taka a taka no nasli sa ludia co ma podrzali,rodina,priatelia,este stale my neveria ze uz teraz mam 4r syna a ked to niekde poviem tak po mne zazeraju ale nic si s toho nerobim ja som stastna a ludia sa tvaria ako by to nebolo normalne vsak uz nase babky aj mamky rodili v 16 a bolo to normalne,ze boli vydate?ok ale teraz su muzi inu neostanu len koli tomu ze maju zodpovednost a byvanie?moja mam porodila v 19,predt7m chodila do roboty plat na 2ÖÖÖkorun byt stal 3ötis a hypoteka bola 3öökcs mali to lahsie a lacnejsie a hlavne vtedy boli mamicky prvorade,nesmeli ich vyhodit zo zamestnania,mali pestunky,zadarmo podotykam a ked sa niaka mamicka uchadzala o pracu hned jej ju dali,teraz je to vsetko presny opak,takze nie mi sme nezodpovedne ale ty okolo nas.mala som gynekologa ktory my dal facku ked sa dozvedel kolko mam a ze sa nechystam vydavat,vtedy bol stvorilet-bio otec este s nami a tak nas chranil.doktorko dostal a aj basu mu pridali.len kusok z mojho pribehu

zuzkas

áno,má 2 deti.10ročnú a 2 ročného.v terchovej som bola raz na takom romantickom víkende s terajším manželom,ešte na začiatku vzťahu.na začiatku je taký žltý penzión,tak tam:-)ty máš aké veľké deti?

miska1917

Mozno je to dobre ze sa pozname tak dlho a mozno nie,neviem.MA svoje chyby ako aj ja,mozno ze tiez ho to uz nebavi ze je sam a preto j taky aky je.A skade si?

zuzkas

presne tak som to aj ja myslela.že nechcela som aby si dcéra naňho zvykla ako na môjho partnera a potom by to skončilo.my sme začali po roku spolu žiť,ale najprv sme si povedali čo chceme a čo nie.hm,tak máš to ťažké:-(

miska1917

Pozname sa 3r,spoznali sme sa cez net.Aj sme nieco skusali spolu ale nejak sa mi to nelubilo,on si nasiel dievca a sme si len obcas napisali.A niekedy minuly rok v oktombri sme si tak castejsie zacali pisat stretli sme sa a tak,niekedy je to dobre a niekedy nic moc.ked sme sa spoznali,sme sa stretavali tak syna videl ale este bol malicky,a teraz nedavno videl oboch ked prisiel k nam,nieco my priniesol.Ale inak ako z detmi vsetci spolu sme neoli.Nejak to necem urychlit,vies necem aby sa na neho nejak naviazali a potom by bol koniec.

zuzkas

stretávaš sa s ním už dlhšie?deti ho tiež videli?my sme pred dcérou žiadne dotyky,ani pusu si nedali skoro rok.chcela som aby si naňho zvykla ako na kamaráta,lebo ono to je také háklivé mohla by žiarliť a báť sa že ten ujo jej chce "zobrať"maminu a tak všeličo sa malým deťom v hlave premieta.a tiež som sa bála že ak by sme sa rozišli,tak by to nechápala.veľmi pekný vzťah si budovali,chodili sa spolu korčulovať,plávať,...práve riešime osvojenie.jej otec ju nenavštevuje a neplatí.dcéra sa chce volať ako my všetci a všade predstavuje ako ocina môjho terajšieho manžela.je naneho veľmi hrdá.