Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

didus1

Ahojte baby, prosim poradte mi.
Som tehotna, 4 tyzden, mam 18, v novembri 19.
Strasne rada by som si nechala babo, ale jedina vec, ktora ma nuti ist na potrat je, ze si neviem predstavit ako by som tym znicila zivot mojich rodicov. Moja mamka ma dost vyznamnu poziciu, je riaditelkou skoly pre zakladnu skolu aj pre gymnazium, k tomu aj skolka a je to cirkevna skola. Uz teraz su na mna kladene velke naroky lebo som riaditelkina dcera. V triede ma poznaju ako dievca co ma jednotky a je slusna ticha. Ak by sa toto prevalilo znicila by som mamke zivot. Ako by sa na nu pozerali vsetci jej znami, priatelia, ktori maju usporiadane rodiny a vedu krasny zivot. Co ked by ju dokonca vyhodili ?? Co mam robit ? Otec mojho priatela sa mu zvykne niekedy vyhrazat, ze ak by mal dieta tak ho vyhodi na ulicu ... co mi ostava ?

Niky19

Ja som kedysi nechápala mladé mamičky, vždy som snívala o kariére počas ktorej si nájdem dokonalého muža a sním si založím krásnu a veľku rodinku. No keď som mala 15 spoznala som jedného chlapa, ktorý sa stal mojím priateľom. je medzi nami 7 ročný rozdiel. Krátko pred 17tkou som zistila že som tehotná a som v 9 týždni. Bol to pre mňa šok nakoľko sme si vždy dávali pozor. A to že mi meškala menštruácia? Nevenovala som tomu pozornosť nakoľko som ju nikdy nemala pravidelnú a to že mi raz vynechala bolo normálne. Nevedela som čo mám robiť nakoľko som chodila do školy. Nevedela som ako to mám povedať môjmu priateľovi a zvlásť svojej rodinie. Chcela som to priateľovi povedať krásne a nie len tak že som tehotná. O asi 2 týždňe mal narodeniny tak dostal dva darčeky prvý normálny a v druhom bolo to moje prekvapko. V malej škatulke som mu dala fotku zo sona a malé detské papučky. Veľmi sa potešil a bol naozaj šťastný. Vedela som že bude pri mne stáť a nech sa deje čokoľvek postará sa aj o mna aj o malé. Tak už len zostávalo ako to povedať mojim rodičom. Dohodli sme sa na krásnej večeri. A tam sme dali pred mojich rodičov tú istú škatulku ako som dala ja svojmu priatelovi. Bol to pre nich šok, nakoľko vedeli že chcem dieťa až neskôr. Prvé otázky boli v ktorom som týždni, čo to bude a ako sa o malé postaram keď mám školu. Priateľ ako správny chlap povedal že je to jeho dieťa a on sa o nás postará, tak aby nám nič nechýbalo. Pri najbližšej návšteve lekára bol so mnou aj môj priateľ. Chcel vidieť pohyby na monitore. Vtedy nám doktorka povedala že budeme mať dvojičky. Ja som zostala z hrozená a môj priateľ sa strašne potešil. Začali sme pripravoať izbičku u neho doma a taktiež u nás. Priateľ nakúpil pre malé vecičky, bol strašne zlatý. 3 týždne pred termínom som začala mať kontrakcie. Priateľ ma ukľudnoval a zaviezol ma do nemocnice. Pri pôrode bol somnou. Držal ma za ruku a dookola mi opakoval že to zvládnem a ako nesmierne ma miluje. Narodila sa nám malá Tamarka a malý Marcus. Na šťastie som rodila pri konci školy takže som sa mohla plne venovať mojim malým anjelikom. Do školy som nastúpila normálne, vždy boli s malými bud priatel, jeho alebo moji rodičia. Teraz majú moje zlatíčka takmer dva roky. S priateľom sme sa vzali, žijeme spolu a sme jedna šťastná rodinka. Neľutujem to že som otehotnela v mladom veku. Už teraz drahý vymýšla s ďaľším bábetkom. Chce veľku rodinu. Dievčatá ktoré ste tehotné v mladom veku nebojte sa toho vaša rodina to príme, možno nebudú z toho nadšený ale neskôr sa budú tešiť z vnúčatka. Dúfam že aj vy nájdete takú oporu vo svojom priateľovi a ockovi vaších deti a taktieť v rodine ako som ju našla ja :)

blondina

Chcela by som touto cestou poprosiť všetky ženy (bez ohľadu na vek, ktoré sú práve tehotné, alebo aspoň raz boli o vyplnenie dotazníka na bakalárku ohľadom tehotenstva a tiež o jeho posunutie známym a kamarátkam, ktoré spĺňajú podmienky. Veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem
PS: chýbajú mi práve mladé mamičky alebo tehotné do 20 rokov.

docs.google.com

vebe

Veronika16, to su iba reci, ze 24rocna je akoze mlada mamicka. Mne sa prve dieta narodilo hned po statnici, mala som 23 a nejaky ten mesiac. Je to uplne super, obe moje deti mali a stale maju mladu matku, nic mi v zivote neuslo. No co, na zaciatku sme toho moc nemali, ale na nikom sme neparazitovali, zabezpecitli sme sa sami. Zili sme skromne, ale islo to. Deti rastu velmi velmi dlho a chce to vela sil a energie. Nikdy som sa pri nich necitila nejako moc unavena, lebo som bola mlada, nic ma nebolelo a karieru som si budovala popri nich. Keby som sa mala rozhodnut, urobim to znovu tak isto. Aj nase matky nas mali vacsinou hned po 20-tke. Neviem ci dnes ludia dozrievajhu dlhsie, ale ja som deti v tom veku chcela a bola som na ne aj dostatocne zrela.

anusik132

ahoj potrebovala by som radu neviem ci som tehotna alebo mam len PMS.. mala som cez plodne dni sex bez ochrany a robila som si aj testy 2 vysli neg a jeden poz. ale velmi slaba ciarka.dnes mam dostat ms ale zatial nic boli ma v podbrusku ako by uz uz prisla.. prsia mam strasne citlive a velmi mi na nic idno žilky a troska aj stmavli..som precitlivela a boli ma chrbát a mam biely vytok..som aj unavena a boli ma cele svalstvo akoby som bezala maraton a pritom som nevykonavala nejaku velku aktivitu.. cely tyzden ma boli hlava aj sa mi toci obcas.. poradte niekto ak mate s tymto skusenosti.. dakujem

Rebeka Gia

Ahojte baby mam 19 rokov a som uz v 7. mesiaci.....a malicky,ktoreho cakam je dar....velmi sa na neho tesim,pred mesiacom mi zavreli priatela...dostal 1 rok...bojim sa ako to zvladnem,ale musim to zvladnut kvoli mojmu syncekovi,musime byt silni a pockat na tatinka...a stale verim v to ze vsetko bude dobre....a myslim si ze ked sme pripravene byt matky VEK JE LEN CISLO

veronika16

ja mam 24 a dvojmesacnu dcerku a aj tak pocuvam ze som mlada mamicka a nezabezpecena este......:) to male dievcatko ma spravilo nesmierne stastnou a na hlupe reci 30 ktore este stale slepo nahanaju karieru a pana dokonaleho uz vobec nedam :)) neverim ze si 15- 17 tym pokazia zivot...je to nezmysel, len si ho spravia narocnejsim aLE prave to ich spravi silnejsimi osobnostami pokial maju rozum silu a volu

Marsmeloun

ja si myslím , žew to vsetko závisí na tom dievčati ako sa k tomu postaví .... ked sa už stalo mala by sa k tomu postaviť zodpovedne .... nehodnotím podla veku ... stáva sa že niektore dievcata su v 18 tke mudrejsie ako tie co maju 35 .... len vecsinu kamaratok co mám ... čo maju a mali dieťa mladé ... vychovávaju ich deticky ich matky teda steré mamy dievčaťa .... a mamičky si veselo lietaju dalej po diskotekach ... myslím si že doba je taká aká je a že vsetko má svoj cas .... ale ked sa niekto na to citi a tuži potom ... nič proti ... ale mal by si každy uvedomiť , že o dieťa sa treba postarať a nie je to len hračka na pobavenie ktorá ma po čase omrzí ......a tiež zavidí vela aj od toho za akých okolností je dieta splodené .... či je zo stalejsieho vzťahu so starším partnerom ... alebo z bujarej chaty na strednej škole .... je ťažko o tom hovvoriť ... ked som niečo také nezažila ale .... myslím , že ked niečo nechcem tak sa da pred tym chraniť ....

babatko56

Ahoj:)ja mám 18 rokov(v máji som mala noarodeniny) a som v 9.mesiaci už.11.augusta mám termín,takže sa mi to už blíži.V živote som sa na niečo tak netešila ako na toho malého drobca a je mi úplne jedno,čo si o tom myslia ostatní,pretože je to moje dieťa a môj život.Nemám pocit,že by som niečo pokašlala,a ludia,ktorí si myslia,že je to nejaké nešťastie mať dieťa taká mladá:nešťastie je keď niekto zomrie,nie keď sa narodí,ozajstné problémy majú ľudia s rakovinou,a v poslednom rade-človek ktorý túto situáciu nazve problémom,deti buď nemá,alebo by ich ani nemal mať...Všetko sa dá zvládnuť.A ešte pre tých,čo si myslia,že som spravila "ďalšie dieťa"mojim rodičom-nie,všetko si kupujem sama.
Chodím na gymnázium a budúci rok maturujem.Školu si dokončím.Kto chce hľadá spôsoby,kto nechce hľadá dôvody...
V každom prípade je to najkrajší pocit keď mi to malé babenko behá v brušku:)

Megus

Ahojte slecny, ja nemam pproti mladym maminam nič, nakoniec moja sesterka porodila ked jej odbilo 18, teraz ma malinky 3 a pol roka, je uzastny, vsetci ho zboznuju a uz nik ani nepovie vetu ze si si pokazila zivot, alebo sklamala si nas ani nic, to bolo ked bola tehotna, ale ked sa majinky narodil, bolo po recickach.. Aj mlada mamina sa dokaze postarat, len musi bohuzial dat aspon na 90% zbohom akciam, diskam, chatam a zuuurkach.. Nie je to predsa pekne keby kazdy vikend chodi kade tade a doma ma decko :) Dalsia kamoska ma už 30 a mala szna v 18 , ma 12 rokov chlapec a je super vychovany a kamoska sppokojna, ze to ma za sebou :) A ja ? No ja, mam 17 a dva mesiace, skolu kt. som si nevybrala sama, problem tam byt, nenavidim to tam, jednoducho sa mi nedari.. Jedine plakat.. na izbe byvam s babami kt. mi niesu az take blizke, nemam tam nikoho a normalne by som niekedu chcela radcej babo a studovat individualne, samozrejme ze to nie je riesenie, ani to nejdem robiť.... Musim vydrzat.. Dobre, drzkam vam palce a este : nechodte na potraty, je to strasne !! :(