Mladé mamičky

Príspevok v téme: Mladé mamičky
Julia98

ahojte. zaujímal by ma váš postoj k mladým mamičkám (15-19r.). z každej strany človek môže započuť hlášky typu "úplne si pokašlali život", "sú to nezodpovedné decká", "decko má decko", atď. no stále nechápem ako si môže žena pokaziť život takým darom ako je bábätko. viem, že asi nie sú ešte nato dostatočne finančne zabezpečené, nemajú školu,... ale nezdá sa vám, že slovné spojenie "pokazili si život" je až príliš silné? tak ako to je?

- mamičky, ktoré mali v tom veku bábätko alebo ho práve čakajú skúste sa aj vy vyjadriť ako to beriete. rada by som si prečítali nejaký takýto životný príbeh...

PS : tehotná nie som

Nikol1994

No neviem aký majú postoj na to ostatný ale ja mám 17 a 15 masačnú dcérku. Zo začiatku to bol možno šok pre okolie a zvlásť pre mojich rodičov. Ale zo žiadnej strany som sa nestretla s výčitkami alebo s negatívnym prístupom k mljmu veku a tehotenstvu. Rodičia boli možno trochu v šoku ale stáli pri mne a tešili sa na svoje prvé vnúča. Keďže chodím ešťe do školy tak mám síce individuálne štúdium ale aj tak vždy keď môžem idem do školy. No nie vždy sa mi podarí ísť do školy na celý deň kedže je s malou buď moja mamina alebo priatelova a oni samé chodia do práce. Výhodu mám v tom že buď má poobednu moja mamina alebo priatelova, ťakže doobeda môžem byť v škole. Bol by s nou aj môj priatel ale pracuje mimo mesta kde bývame a chodí do práce na celý týždeň čiže sme spolu len cez výkendy. V škole to zobrali celkom dobre nakolko som otehotnela najprv ja, len to bolo na konci ročníka a nemusela som to ešte oznámiť a moja spolužiačka na začiatku ďalšieho ročníka oznámila že je tiež tehotná. Priatel bol veľmi šťastný že budeme mať spolu bábetko. Aj sám povedal že on má už na to svoj vek kedže má 25 rokov. S malou to zvládam veľmi dobre. Mám šťastie že malá je taká poslušná skoro vôbec neplače a veľmi rada spinká čiže aj počas školy som sa mohla učiť v klude a aj keď bola hore bola pri mne na posteli a aj popri hraní snou som sa mohla učiť. Neberiem to tak že som si zničila v podstate svoj život, že sa musím starať o malú. Vždy keď idem von beriem aj malú na prechádzku keď je celkom pekne nech je aj malá na čerstvom vzduchu. No aj keď chcem ísť napríklad večer cez výkendy von malú dam len večer spať a mamina je v podstate pri nej nakolko malá už prespí skoro celú noc. Môžem si ´´užívať´´ mladosť ale aj sa starať o môjho malého anjelika:)

Krpec33

Ahojte :)
Tak ja mám 17 a 8 mesačného synčeka :) Zvládame to fajn :) Od septembra do mája som mala individuálne štúdium, teraz som už nastúpila do školy, keďže malý má už 8 mesiacov :) Cez deň je s ním moja mamina alebo priateľ, ak akurát nie je v práci alebo v škole :) A po škole som s ním ja. Áno bolo to ťažké mať 16 a byť tehotná, ale dá sa to zvládnuť. Samozrejme bez našich rodičov by sme to asi ťažko zvládli, ale veci pre malého si kupujeme sami, školu obaja zvládame, malý je úžasné bábo a ja som šťastná. Musela som dospieť skôr a moc som si teenegerského života neužila, ale nič neľutujem :) Malý mi to všetko vynahradí a nič by som nemenila :)

Honey

Ja by som úvodnú otázku otočila ináč...

Kto komu pokašlal detstvo? Malé nevinné bábätko, ktoré sa má narodiť nejakej 15 ročnej žabke, alebo tá mladučká, hlúpučká 15 ročná žabka, ktorá ma priviesť na svet to bábätko?!

JulietSilky

ja na jednej strane obidvujem dievčata 18-19 ročne a tak, že si to dieťa vôbec nechaju a že idu do toho. Ja by som to nezvládla.Ani psychicky ani finančne ani nijak inak. Mam 20 ale neviem si to predstaviť. O 15 ročnych sa nevyjadrujem lebo si neviem predstaviť že taka 15 ročna dokaže sexovat. No neviem si to predstaviť.
Napriklad jedna znama porodila v 27mich ale je hrozne nezodpovedna, svoje dieťa doma nechava same s rodičmi,zatiaľ čo ona beha k priateľovi s ktorym to decko ma, priateľ ju sice podporuje ale je to dosť bieda. Niekedy si myslim že ciganky sa vedia o svoje deti viac postarať.
V mojom okoli napr tiež poznam dievčata ktore porodili v 18tich ale, až po roku dvoch zistili, že muž s ktorym to dieťa maju nie je pre nich. Jedna žije s tyranom 38 ročnym a ta druha sa pre zmenu odmietla baviť s ocom svojho dieťata lebo trucuje.

majša

Ahojte chcela som sa opytat ci neviete o niecom kde by som sa zaregistrovala a dostala neake vzorky pre babetko zdarma ako napr sa dostava pri porode ten kufrik ?

naty93

Julia98 ja som mala teraz 18 a ostala som tehotná v decembri mam termín a ešte mi ostávajú 2 roky dochodiť v škole, myslím si že nemám pokazený život ale bude to dosť ťaške....zatiaľ som to ešte nikomu nepovedala iba mojim rodičom a ty zareágovali celkom v pohode podporujú ma... ale ešte to nechcem moc rozprávať...a myslím si že som dosť zodpovedná budem sa vedieť určite dobre postarať lebo som mala malého brata keď som mala 9 rokov a starala som sa o neho...

naty93

Julia98 ja som mala teraz 18 a ostala som tehotná v decembri mam termín a ešte mi ostávajú 2 roky dochodiť v škole, myslím si že nemám pokazený život ale bude to dosť ťaške....zatiaľ som to ešte nikomu nepovedala iba mojim rodičom a ty zareágovali celkom v pohode podporujú ma... ale ešte to nechcem moc rozprávať...a myslím si že som dosť zodpovedná budem sa vedieť určite dobre postarať lebo som mala malého brata keď som mala 9 rokov a starala som sa o neho...

lochness

lenka - nechaj si to babatko, ak mas staleho zodpovedneho priatela a/alebo normalnych rodicov tak sa to bude dat zmaknut, aj ked to isto nebude tazke... ak mas pocit ze to nezvladnes, tak ho daj potom na adopciu - isto budes mat vycitky svedomia, no urcite budu mensie nez by boli ak by si ho/ju dala zabit... porad sa s niekym blizkym, vyklop to rodicom aj ked sa bojis, casom to stravia a este sa budete na babatko tesit... poznam viacero pripadov podobnych, ked to na zaciatku nevyzeralo ruzovo a po narodeni babatka zmena o 180 stupnov - stari rodicia sa nevedia vytesit z vnucata a zabudnu na to ze pred par mesiacmi sa chytali za hlavu :) drzim palce

Lenka_15

ahojte... chcela by som sa poradit mam 17 a pred nedavnom som zistila ze som v 4 tyzdni a newem co mam robit neviem sa rozhodnut :( co by ste mi poradili?