hrčka (guľka) v prsníku

Príspevok v téme: hrčka (guľka) v prsníku
hrckaPrsnik

Pred pár týdžnami som si našla hrčku v prsníku, veľkú asi 1,5 -2cm. mama povedala, že mám počkať, že pred menštruáciou sa zvyknú zväčšiť uzliny. No už mám dávno po mentruácii a hrčka je tam stále. Podrobne som si prehmatala aj druhý prsník, tam nič také nemám. Hrčku mám v blízkosti bradavky, mierne pohyblivá je. Nestíham ísť pred vianocami k lekárovi, postačí ak pojdem v polke januára -dovtedy mám skúšky?

hrckaPrsnik

ved keby aspon ta uroven zdravotnictva bola, no moj lekar je taky prispaty, prepity, ze clovek ani nema chut k nemu ist, nakolko si je sam clovek vacsim odbornikom nez on. To tak, u nas niet na vyber. Nevravim, ze nepojdem, ale najradsej by som sla v polke januara, ved to nie je dlha doba, ci? :(( Koncim 22.12 so skuskou, 23 mam ist k lekarovi? clovek ani darceky nestihne kupit.

whee_ee

Môže to byť neškodná cysta, môže to byť rakovina, čo ti na to povedať. Sto hrčiek, sto rôznych prípadov, keď ti tu 50 žien napíše, že to nič nebolo, neznamená, že to bude platiť aj u teba. Ja by som na tvojom mieste taká ľahostajná k svojmu zdraviu nebola. Tiež som teraz na sviatky doma z čiech, tiež ma čakajú skúšky a myslíš, že ma baví chodiť po lekároch? nebaví... ale stojí mi to za to. Lebo zdravie máme len jedno.

hrckaPrsnik

whee-ee

to nie je par hodin, ale dokopy par dni. Mne stacilo raz ked som sla na obycajnu prehliadku, ako ma posielali hore dole....

Vazim si vase prispevky, ale chcem vediet tiez ci uz nejaka mala s tym skusenosti?

hrckaPrsnik

no pravdepodobne nemala, zvykla som si hmatat prsia v ramci samo-vysetrenia. Co sa tyka toho casu, tak u nas, v malom meste mi to cas zaberie, lebo vsetky potrebne zdravot.vysetrenia sa nerobia v jednej budove ako vo velkych mestach, tu u nas je to bieda, dokonca mam pocit zeby ma lekar poslal aj do ineho mesta - neviem ci tu mame vsetko.