hrčka (guľka) v prsníku

Príspevok v téme: hrčka (guľka) v prsníku
hrckaPrsnik

Pred pár týdžnami som si našla hrčku v prsníku, veľkú asi 1,5 -2cm. mama povedala, že mám počkať, že pred menštruáciou sa zvyknú zväčšiť uzliny. No už mám dávno po mentruácii a hrčka je tam stále. Podrobne som si prehmatala aj druhý prsník, tam nič také nemám. Hrčku mám v blízkosti bradavky, mierne pohyblivá je. Nestíham ísť pred vianocami k lekárovi, postačí ak pojdem v polke januára -dovtedy mám skúšky?

Laura219

No neviem neviem, lebo na začiatku rastu pŕs sa objavia 2 hrčky, tak ako mne. Ale mne sa až po týždni spravila druhá. Chvíľu počkaj a spraví sa ti aj druhá, lebo prsia sa nevývíjajú rovnomerne,

Ketty44

Dobrý deň.minuly rok som bola na mamografii a výsledok bol že v poriadku.kontrola o rok .bola som na kontrole teraz v januári po roku a pozerala som si diagnózu a bolo tam kontrola novovytvorené ho útvaru po roku dg.Z123.hmatom bolo všetko v poriadku.neviete čo to môže byť?

Vikcu

Ahojte,už pár dní si sledujem prsia,lebo sa mi zdalo,ako by som tam mala nejakú hrču. A dneska ma od rána bolí ľavé,cítim to,ako by som mala svalovku,keď si natiahnem ľavú ruku hore,tak citim,že sa mi to úplne naťahuje. Bolí ma to hore na kraji pri podpazuší. V rodine nikto nemal rakovinu prsníka ani nádor,veľmi sa bojím,keďže mám 13 rokov. Zatiaľ som to nepovedala mamine.Mám 3 dni pred menštruáciou,môže to byť tym alebo stresom? Ale nikdy pred tym ma to nebolelo pred menstruáciou.Prosím poradte mi,bojím sa.

Sury44

Ja mam take prsia a hlavne pravy prsnik kde furt citim nejake hrcky a tak som sla na sono lebo som bola z toho uz nervozna uz som bola pripravena na to ze mi tam aspon nejake cysty najde gynekologicka a nic mi nenasla ze to co citim su vlastne len prsne zlazy. Taky kamen mi zo srdca odpadol. Ono asi prsia maju byt trochu "hrckate" fakt neviem :/

didiana540

Ja by som sa chcela spytat ci su zdrave prsia bez hrciek alebo skor co by v nich malo byt a ako budem vediet ci tam ta hrcka patri alebo nie dakujem

Kajuskamrvenicka

Ahojte aj na mam cca 2-2,5cm hrcku nad pravym prsnikom,je viditelna . No myslim,ze to bic nebude. V pondelok idem k lekarovi konecne. Som 6mesiacov po porode a mam aj mlieko,tak si myslim,ze to nebude nic vazne. Hrcka sa mi objavia zo dna na den pred cca 3mi tyzdnami. Co si o tom myslite? Matka ma strasi,ze to je nador. Babka mala rakovinu prsnika.

huddi

Ahojte, dnes som si našla v prsníku hrčku no nedokážem odhadnúť ako je veľká, ale určite ju tam mám dlhšiu dobu lebo je dosť hmatateľná, predtým ma asi nebolela no dnes už áno..vedeli by ste mi odporučiť nejakeho odborníka?