Yorshirsky psík

milli11

Pre lost, ty chces pudlika? Znami mali pudlika a to bol skvely psik, strasne lahko sa ucil vselijake triky. Asi preto tak casto vystupuju v cirkusoch.

milli11

Pre lost.
Nie kazdy pes spi tak dlho, zalezi aj od plemena.
U mojho som rada, ked si aspon raz za cas pospi tak dlho. Lebo vacsinu casu je ako Duracell. Vecne poskakuje, beha s hrackou, nahana loticky.

lost

bibi123 a to kazdy pes spi az tak vela ? :)
ja som vzdy rozmyslal kolko asi tak spia, lebo ten nas (netusim aky pes) u babky je stale na nohach a sem tam si sadne a odmietne sa hrat..
a ked spi povedzme 16 hodin, tak potom 8 hodin beha ako na baterky energizer ? :D
inac vsetko najlepsie :)
(ak som sa trafil :))) )

Alicce

Fajn, tak som zvedavá ako to bude prebiehať. Určite sem ešte napíšem a hlavne ak si nebudeme vedieť dať rady s dákym problémom.Zatiaľ. dík.Ak vás čokoľvek ešte napadne, ocením každú radu a skúsenosti.

milli11

S tym, ze by mal pes dva pelisky, som sa este nestretla, ale nemyslim si, zeby to bol problem. Prinajhorsom bude jeden z nich ignorovat. Moj v noci spi hocikde, niekedy v pelechu, niekedy len na koberci.

milli11

Ale bude chciet chodit von. Hlavne, ked bude starsi, to oceni, lebo su tam rozne pachy od inych psov a suciek a bude chciet vsetko onuchat a skontrolovat si "svoj revir".
My sme nasho ucili najskor na noviny. To vies, byvas v byte a nechce sa ti 10x krat denne behat von. Okrem toho, steniatko si hocikedy cvrkne aj necakane (zlakne sa, pri hre, ma velku radost).
Ale ak sa ti chce, mozem s nim rovno po jeho zobudeni a najedeni vybehnut von, tam pockas, kym nevykona potrebu a hned domov. A to cely den (dni) dookola.
Cim je pes starsi, tym menej casto cika.
Az si urcis hodiny, kedy s nim budes chodit von a on sa na tie hodiny nauci chodit von a vtedy sa vyprazdnovat.

Alicce

Ako je to v rodinnom poschodovom dome.Môže mať psík dva pelíšky, jeden na poschodí a druhý dole? Nebude mať z toho chaos?

Alicce

Dobrá rada.Vyskúšame to. Je pravda, že ak sa naučí na noviny, tak von už nebude chcieť?Ďalšia verzia by bola np. ak sa naučí na balkón bude aj vonku?Proste jedná sa o tie kombinácie.

milli11

Male stena cika vzdy, ked vstane a asi 5? minut po najedeni. Cize vstane a hned ho musis zobrat na noviny alebo balkon alebo kde ho chces naucit, aby tam cikal. Ak sa vycika inde, treba mu k tej mlacke prilozit nufak (nie vopchat), povedat prisne Fuj! a zobrat a polozit ho na miesto, kde cikat ma. Da sa aj, aby sa tam opat nevycikal, kde nechces, nastriekat nejaky roztok, ktory psy nemaju radi, ale neublizi im. S tymto vsak treba vela trpezlivosti, lebo steniatka cikaju dost casto.

milli11

Ja nemam yorkshira, ale trochu vacsie plemeno. To, ci bude ustekany, zalezi aj od nalady psa. Moj niekedy brecha cely den, az ho musim kazdu chvilu tisit a niekedy je cely den ticho, akoby som ani psa nemala.
A zvykne si byt aj byt doma sam, ale musis ho to ucit od malicka. Daj ho do miestnosti, ktora je pre neho bezpecna, aby tam neboli ziadne nebezpecne veci, napr. kable, nieco jedovate. Najskor ho nechaj sameho 10 minut, neskor 30, potom hodinu a postupne to zvysuj na pol dna alebo kolko ti treba. Hoci bude prvykrat za dverami skuvinat, nesmies sa vratit, aby si ho utisila. A dobre je, ked ho nechavas sameho, dat mu nejaku kosticku na hlodanie, aby sa s nou zabavil.
Inak, yorkshiry su teraz nejake oblubene, ako vidim, vsade sa o nich pise. Cim to bude?