Yorshirsky psík

milli11

Pre lost.
Ti znami svojho psa vobec nestrihali podla vzoru pudlikov, akych normalne pozname. Oni mu davali strihat srst na normalneho psa. Bol proste taky cely kuceravy. Normalne sa podobal na irskeho vodneho psa.

www.pedigreedpups.com

Ja som chcela pritulneho a mileho psa. Na zabavu, aj aby mi mal kto zohrievat nohy pocas chladnych dni. :) Tiez rychlo chape, co sa od neho vyzaduje, lahko sa cvici (ale kusky pudlov od neho velmi necakajte).
Mam cavaliera.

www.chiens-online.com

Slobodna

a osobne ti odporúčam skôr orieška z útulku. Oriešok je veľmi silný pes, odolný najmä čo sa týka rôznych chorôb- tým sa nevyhneš pri čistokrvných psoch(ja osobne platím brutálne poplatky za veterinárov, najmä za rontgeny) a psy z útulku sú strašne vďačné a oddané.

Slobodna

pudel sa k tebe podľa mňa nehodí- ono je to taký psík na hranie pre paničky :)
pozor yorky sú menšie ale aj väčšie a sú to dosť nenáročné psíky, do bytu a zdanie klame- dokonca ich cvičia aj policajti- na obranu, vyhľadávanie bômb atď. určite si do bytu neber poľovníckeho psíka ani moc temperamentného- také v byte väčšinou trpia. čo znamená strašne temperamentný psík? Potrebuje sa doslova vylietať a ak sa mu nebudeš venovať a cvičiť ho, tak je dosť agresívny. Cvičiť ho, myslím profesionálne. A čo taký Jack Russell terriér- aj keď to je tiež malá temperamentná raketa, vhodná najmä na agility.

Slobodna

obľúbených plemien je viac, ale hlavné je aby si si povahovo sadol so psom, preto ho treba starostlivo vyberať, najmä podľa povahy. Ja určite nemecký ovčiak- pracák. Je to vlastne vlk. Vyžaduje málo údržby ale za to veľa pohybu a cvičenia. Ja mám psov viac a každé iné plemeno :)
cvičiteľské štatistiky sú ti na prd :))
Najdôležitejšie sú povely- meno, sadni, ľahni, zostaň, ku mne, k nohe, aport, pusť. Jasné je ich viac, ale 50 určite nie :) (vpred, vstaň, štekaj, ticho, hryz, stopa - a viac tuším ani nepoznám :D )

lost

ale ako ten york, to je fakt mikro pes.. jeho by som doslova mohol dat do vacku :D
(ale na velkosti mi velmi nezalezi)

no hlavne ide aj o to ze ide do mensieho bytu, cize neviem ci by velky pes neprotestoval (ale mozno nie, vela nazorov som uz cital)..

ale tak, prezrel som 164 plemien, a je ich snad este niekolko stoviek krizencov.. a vela z nich "padla do oka" :)

lost

Co znamena ze strasne temperamentny pes?

A ohladom strihania.. no mam v meste kadernika pre psov, tak ziadny problem :)

a cesanie by tiez nemalo zabrat vela casu. i ked nechcem aby mal nejaky hyper uces, staci nieco jendoduche.. nebude to vystavny pes s najvyssou pravdepodobnostou..

yorka som tiez uvazoval, ale neviem no :) neviem ci by nebol az prilis ako "prachovka" alebo ci nie je prilis taky "girly" :P (i ked s pudlom by som mal byt ticho, avsak...) nemam este na 101% vybrate.. ale s asi uz hej... will see..

lost

Slobodna, ale to som cital snad vsade podla tych "tabuliek" alebo hdnoteni ze je jeden z inteligentnych :)

technicky, maly mozog, male telo, vyrovnane :)

ale inac neplanujem ho ako nejak ucit desiatky ukonov alebo skokov alebo tak :)
ale ktovie.. mozno ma raz presvedci, neviem.. ale tie udaje su udajne z nejakych cvicitelsyck statistik :)

Mas nejake oblubene plemeno ?

Slobodna

no to trošku preháňaš lost, keďže pes má mozog veľkosti vlašského orechu.
Hlavne si zisti aké plemeno má aku povahu a podľa toho, čo s ním zamýšľaš robiť. Každý pes je na niečo zameraný a tento jeho pud musíš podporovať-napr. poľovnícky atď. bradáč určite nie- je to strašne temperamentný pes.
pudel je náročný na úpravu- strihanie, vyčesávanie. ak chceš psíka do bytu tak york je na to ako stvorený.

lost

pocul som ze pudel si zapamata az 50 prikazov (alebo ak je sikovny tak az 200!!)

a to sa mi zda take ze.. nie ON je ten kto s tym bude mat problem si to zapamatat vsetko :D

a v bielej verzii vyzera celkom fajn :)
ako snehova vlocka :D alebo take nieco..

lost

jj pudlik trpaslici :)

no je to male, co je aj vyhoda ja nevyhoda..

ale hlavne, je hypoalergicky, takmer ziadna srst neplzne, a je jeden z najinteligentnejsich.

povodne sa mi zdal prilis dievcensky az taky pes nevhodny pre mna :D

ale ... who cares ? :) :)

este som rozmyslal nad yorkshirom alebo ten psenicny pes (asi terier, neviem ako presne), alebo bradac, alebo... no viac ich bolo :) ale tak.. rozhodovanie je krute.. najradsej by som zobral kazdeho :D ale to tak lahko nefunguje so zivou bytostou..