Yorshirsky psík

Alicce

Jasné, že mu dávam iba granule royal canin a myslím, že pri tom aj ostanem.Tiež si myslím, že by psík nemal jesť ľudskú stravu, pokiaľ má kvalitné granule, všetky živiny by mali obsahovať, ktoré yorshik potrebuje. Chcem sa opýtať ako často sa mu majú strihať pazúriky. Keď sme priniesli ako 8 týždňového , tak som mu ostrihala také priesvitné konce.Teraz neviem, či mám čakať, že mu zase narastú a tie len strihať?Alebo sa strihajú už čierne, len neviem odhadnúť kde má lôžko.Taktiež mu strihám pravidelne chĺpky okolo očí, dúfam, že to nevadí. Niektorým psom sa to vraj nemá strihať. Aký je váš názor?

soffa

ja som to nemyslela v zlom,ale su aj taky co davaju normalnu stavu.hlavne je to o tom ze na aku stavu ich naucia...zasadne som proti tomu,aby psy dostavali piskoty,niejake keksy(cokolada psa postupne zabija,sposobuje mu po castiach otravu,cokolada obsahuje latku ktoru pes nie je schopny stravit).ak si clovek kupuje psa,je to ako auto,treba si zvyknut a byt pripraveny na to ze do psa treba davat peniaze.(rozne odcervovacie tabletky,vakciny,popripade vysetrenia ak je pes chory).

didiska

tak ale NO je nieco ine tomu mozes dat barsco...aj my mame NO a dali sme mu raz mlete masko a to iste sme dali nasmu yorkovi ze ved to je masko a vlciakovi nic nebolo a yorko dostal taku sracku ze som s nim musela utekat na veterinu co uz pomaly len hlieny kakal...takze nemozes porovnavat stravu velkych plemien s malymi..a vacsina chovatelov co poznam dava hlavne granule, jasne ze sa moze dat aj domaca strava, sem tam mu dam ale jedine neake varene masko, nieco co mu neuskodi...preto som sa pytala co mu alicce dava, lebo niektori "mudri" ludia davaju barsake somariny, slane, stiplave hociake, od stola..nebodaj kosti..yorkovi v zivote nemoze dat kosti, to hlavne plati o kuracich a kacacich, lebo tie su stiepave a moze sa mu to kdesi zapichnut a narobit problemy

soffa

didiska riadna somarina.chovam psov uz od malicka a mam cistokrvnych NO..pes ako pes.ani bezna strava mu neuskodi.a hlavne teraz v zime by mali mat prisun teplej stravy aby sa im ohrial zaludok,v takej zime.ano granule su v podstate vyzivne,ale nie su povinne.je pravda ze taky yorksir nezie vela,zvladol by aj taku obycajnu stravu ako je teply vyvar..(sesterka ma pinca,tiez maly vzrast a je vychovany na domacej strave a uz ma uctihodnych 15.5 roka)

didiska

alicce a co mu preboha davas? chovatelia davaju iba granule, royal je najlepsia znacka ale musi to byt pre steniatka, alebo junior alebo ako je to oznacene...to obsahuje vsetko potrebne na rast a vyvin steniatok...obycajna strava v ziadnom pripade by sa psikom nemala davat..to sa dava tak takym poulicnym lebo tym nevadi nic..ale takymto slachtenym treba davat kvalitne veci

Alicce

Neviete mi poradiť či uškodí yorshikovi(12 týždňový), ak ho budem kŕmiť iba granulami (royal canin)?Ak to nebude nutné, najradšej by som mu nedávala bežnú stravu.Ďalej sa chcem opýtať.Učí sa na noviny vykonávať potrebu,tam vykoná malú potrebu no akosi sa nevie uvedomiť, že aj veľkú tam treba robiť.Keď ho hreším, tak do mňa breše, neviete čo to znamená?Uvedomuje si vôbec, že sa na naň ho vtedy hnevám?

lost

Slobodna, no napr tu je o tom diskusia, ale necital som ju, len ten rebricek..

www.dogforum.sk

prve 4:
Vynikajúce psy
1. Borderská kólia
2. Pudel
3. Nemecký ovčiak
4. Zlatý retríver

ale tak, +- kazdy rebricek asi iny :)

ale udajne kralovsky pudel mal 450 prikazov (to je v jednom neskorsom prispevku), a labrador mal 200 . ale mozno to bol len nejaky zazracny pes, lebo 450 a 200 :) to je dost hardcore pes..

Alicce

Ďakujem bibi123 za rady, od začiatku ako tu čítam tieto príspevky som čím ďalej múdrejšia.Dnes sme doniesli yorshika, má 8 týždňov, je skutočne nádherný a hravý.Má už svoje základné vybavenie a tuším sa rýchlo adaptuje. Chovateľka, od ktorej sme psíka kupovali mi dala niekoľko rád o psíkovi.Som rada, že sa tu rozbehla debata na túto tému, všetky príspevky si čítam.

kikaa2

ahojte, aj my sme kupili yokrshira, teraz ma 2 mesiace. Vcera sme ho doniesli a ucim ho cikat na noviny, kedze von nebudeme moct s nim chodit pravidelne, rozprestrela sompar novin po izbe a zatial len jeden krat sa mu podarilo vycikat sa tam, dufam ze to zopakuje :) hadam sa to nauci :)))