Yorshirsky psík

Alicce

Ako sa správa psík, keď chce dať niečo najavo? Reč tela - ako mu rozumieť?Čo chce psík svojimi gestami vyjadriť?Aké máte skúsenosti s vašim psíkom?

Alicce

Pri malom yorkym sme stále v strehu, aby niečo nespapal zo zemi.Snažím sa mať skutočne čisto no on je tak vnímavý, že mu neunikne ani vlas na zemi a už ho má v papulke.Taktiež omrvinku, čokoľvek by bolo na zemi už to prežúva.Je ako vysávač, ako náhle zbadám, že niečo prežúva chcem mu to vybrať on začne utekať. Bojím sa, že zje niečo čo mu ublíži alebo mu zabehne. Bude stále takto všetko zbierať zo zemi alebo len kým je šteňa?Samozrejme, že ho učím slovom "fuj",no niekedy je rýchlejší ako ja.

katka L.

my máme tiež yorkiho a ráno mu dávame granulky, na obed varené kuracie masko (neochutené) a na večeru psačiu tyčinku. robíme to správne ?

SovaE

Lost:-DD ja po venčení dám psa do vane a osprchujem jej labky,poutieram jej ich uterákom a je to.Našťastie ona neskáče,keby skákala,tak jej to nedovolím.Psíky to robia kým sú malé,potom ich to prejde samé.

lost

moj 12 tyzdnovy trpaslici pudel este ani nestekol :)
len knuci
teda raz bol 10% naznak steknutia, ked som sa s nim hral a chcel steknut na hracku (taky maco-zajac) :D
ale to je super, vyzera dokonale vychovany :D
dokonca aj v pohode chodi vedla nohy, ked zabudnem voditko.. ..... i ked obcas zacne chodit vedla cudzieho cloveka :D

ALE......

ako vencite psov v takomto blate ????

dnes si idem von (zabudol som si voditko) a bol som v uplne cistom, lebo sa mi nechcelo prezliekat sa do domaceho, ako som dosiel domov, zoberiem ho von a on ma poskace uplne vsade.. dokonca aj na vrchnom obleceni..
proste som bol sinavsi ako pes :D ako keby som sa vratil z chlievu :)))

ale co je horsie je.. pes sa zaspini minimalne "do kolien" (alebo polovica labiek)..

chodim s nim von tak 5-7x denne, cize konecne mi zajtra pride fen, aby bol rychlejsie suchsi zo sprchy labiek po kazdom prichode domov :)

to blato je totalne vsade, aj na chodnikoch. dokonale je ked sa pes vyvala alebo potkne v blate...

sovae

:-DD pocikal sa,lebo vela tekutín vypil na jeden raz:-DD Zlato malé pažravé...skús mu do toho namočiť granulky.Zelenina je fajn,hlavne mrkva.
Osobne by som ho hrešila za štekanie,neznášam uštekaných psíkov.Mám druhého psíka vo svojom živote,ale ani táto nešteká často.Keď to začne preháňať,tak ju zahriaknem a chitím jej úsa,aj keď už je šikovná a stačí povedať"prestaň".

Alicce

No tiež mám z toho pocit, že papuluje, určite si je toho vedomí.Skúsim mu to spraviť ako vravíš s tou hlávkou. Keď som v kuchyni a varím, budˇpobehuje, hrá sa ale väčšinou stojí pri mne akoby čakal, že mu niečo dám.Keď vysávam breše stále, nemá rád zvuk z vysávača.
Dnes sa stalo niečo neuveriteľné.Dala som mu čistý slepačí vývar so zeleninou (včera prvý krát), bez ochutenia.Potom cikal veľké množstvo a často. Dokonca sa v spánku pocikal, čo pred tým ani raz.Neuškodil mu vývar?Alebo je to náhoda a bude chorý?

lost

A co robi pes ked clovek vari, alebo upratuje?
ten moj vecne knuci, ze by nieco chcel..
Bez ohladu na to ako ho unavim prechadzkou a naslednou hrou doma..
Ked som v kuchyni, vzdy je pri nohach :D

sovae

Keď ho hrešíš nemal by brechať.Podla mňa ti tým akoby papuloval a presadzoval si svoje:-ň Skús mu vtedy chyťiť hlávku pod bradou trocha tvrdšie akoby si mu chcela zavrieť ústa a ráznym nahnevaným tónom povedať "nesmieš"

Alicce

Ďakujem za rady.Náš yorky je pes má 10 týždňov. Šteká, keď zodvihnem ukazovák (na povel), presne ako si vravela. Keď sa vykaká alebo vyciká vedľa ako má, poviem mu niekoľko krát za sebou "fuj!, on potom breše, kým neprestanem vravieť"fuj".Samozrejme breše aj v tedy, keď počuje, že niekto ide ale to je ok.Vie sa aj maznať ale v tedy ako mu to vyhovuje a keď sa mu drieme.Vie sa aj sám zabaviť s hračkami, niekedy sa s nami mazne inokedy, keď si ho zoberieme na gauč a držíme ho začne vydávať zvuky také mrnkanie ako dieťa a začne akože hrýzť.Neviete prečo to robí?Taktiež, keď mu poviem "fuj" tak breše?