co je zakladom vztahu?

milli11

Pre sob rudolf, nic sa nestalo. Jj, presne, vztah je zalozeny na kompromisoch. A ty si chlap, oprav ma, ak nie, nejak som to nepostrehla?

sob rudolf

Prepáč milli11, nebolo to myslené ako chytanie za slovíčka. Z môjho pohľadu vzťah vyžaduje dvoch vyspelých ľudí, ktorí sú ochotní sprevádzať toho druhého na ceste životom, navzájom sa podporovať, dôverovať si. Vzťah si vyžaduje zdieľanie aj samostatnosť, treba vedieť, čo sa od neho dá očakávať a nečudovať sa, ak nie je podľa našich predstáv. Vzťah je kompromis.

milli11

Teraz po mne pokukuje jeden kamaratov kamarat. Je to az ocividne, aj podla spravania. Ja mam vsak z toho taky divny pocit, lebo v tvari sa velmi podoba na byvaleho. Ale povahovo ho velmi nepoznam, viac som ho zacala registrovat az nedavno, ked zacal chodit na vsetky akcie, kde ja. Otravny vsak nie je, len si sadne blizko alebo nedaleko mna a vacsinou ticho sedi, cely cas na mna pozera a pocuva co hovorim a usmieva sa. Ja sa snazim na byvaleho zabudnit a teraz toto. Uz ste to niekto zazili?

milli11

Volakedy som si myslela, ze staci, ked ma partner bude mat rad, bude ma pritahovat a bude mi verny. Ale asi toho treba viac.
Priklad, mala som byvaleho, zo vsetkych, aj zo mna si vedel robit srandu, ale ked sa niekto pokusal robit srandu z neho, hned vybuchol. Mozno bol neurotik alebo cholerik.
Napriklad ak som piekla kolace a zhoreli, hned vybuchol a zacal na mna kricat, aka som neschopna. Ak sa vydarili, nepovedal nic, ale ani nepochvalil.
Alebo som mu neposkladala tricka ako jeho mamicka a uz mi to cely den vyhadzoval na oci.Bol ako casovana bomba, vybuchol pri hocijakej prilezitosti, ak sa mu nieco nepacilo, com som povedala, co som urobila.
Ked si teraz predstavim, ze po rozchode (on ma nechal) som kvoli nemu niekolko noci preplakala. Vlastne aj cez dni som kvoli nemu plakala. Teraz nechapem preco.
Cize treba predstavit si, ako sa ten partner sprava teraz a ako sa bude spravat potom. Ak sa teraz sprava zle, treba si to predstavit potom ovela horsie (dal mi facku, neskor ma bude bit, podviedol ma, bude ma podvadzat aj po svadbe) a porozmyslat, ci sa mi oplati ist do toho vztahu.

milli11

Pre sob rudolf. Ano, pisala som mi, ma, mna, ale myslela som to z pohladu aj muza, aj zeny. Som zena, cize mal by MA milovat moj partner. Ak hovorim za muzov, muza, mala by MA milovat moja partnerka.
Telenovely, rozpravky. Mozno som naivna, ale napriek niektorym mojim negativnym skusenostiam s niektorymi chlapmi verim, ze existuju aj taki, co dokazu milovat aj dlhsie ako jednu noc alebo jeden mesiac stale tu istu partnerku. (Plati aj naopak.)
Laska. Ano, niektore ma tu dobra pochopili. Myslela som tu lasku, ze clovek miluje, ze ma rad toho druheho ako bytost. Nie zamilovanost, co je len na zaciatku a potom vyprcha. Myslim lasku, ked k tomu cloveku citite nieco hlboke aj po mesiacoch, rokoch.
Zaujimalo by ma. Keby zalezalo viac na nazoroch a porozumeni ako na pritazlivosti partnerov pri vybere partnerov, potom by veta: "Mam ta rad iba ako kamaratku," stratila uplne vyznam. Nie?
Zas, ak ma (hadam ma neukrizuje za to moje "ma") niekto pritahuje, ale viem, ze zivot s nim by bol pre mna peklo, tiez s nim nebudem rozvijat vztah. Priklad, viem, ze je suknickar, viem, ze sa opija, nechce mat nikdy deti, ja som domased a on lieta po diskotekach.
Pre jajka a cajik, presne tak, vdaka za podporu a vysvetlenie, vystihli ste, ako som to myslela. Jedno bez druheho nema vyznam, ak hovorime o pertnerskom vztahu, je to mix istych vlastnosti, citov a nazorov.

emka212

no toto by som aj ja rada vedela...alebo ešte skôr že ako zistíte že toto je to pravé ...má to byť také že to bude vo všetkom vyhovovať obom alebo naozaj treba určité obety? A aké? :D

sob rudolf

milli11 hm? Tak sa mi zdá, že kľúčovým slovom tvojho posledného príspevku je mi/mňa/ma? Vzťah sú predsa dvaja, aspoň.

jajka001_

1 laska je zaklad, bez toho to nema zmysel
2 dalsia vec je rovnake zmyslanie
3 spolahlivost, uprimnost , vernost, tolerancia - teda urcite charakterove vlastnosti
Myslim ze milli to praveze celkom dobre vystihla

cajik

Ja s milli naopak uplne suhlasim. Podla mna tu lasku myslela ako hlbsiu lasku, nie ako zamilovanost. Neviem si predstavit vztah zalozeny len na spolocnych nazoroch atd. Laska je prvotna, ostatne sa nabaluje, a tak ako bez lasky tie ostatne body nemaju vyznam, tak laska bez ostatnych tiez nestoji za nic.