co je zakladom vztahu?

ta3

Milli
Moj zivot bol samy vazny problem, nestacila som sa spamatat z jedneho, uz tu bol dalsi, tykalo sa to aj lasky. Mam 57 a prakticky cely zivot hladam spravneho muza, a to takeho, s ktorym by som si rozumela a ktory by ma mal skutocne rad. Zazila som jedinu nadhernu lasku, ktora trvala 8 rokov, ale skoncila pred 34 rokmi, bol to moj spoluziak zo strednej a vysokej skoly, bohuzial potom emigroval a bolo po laske aj manzelstve. Odvtedy 34 rokov intenzivne lasku hladam avsak bezvysledne. Medzitym som sa 2x vydala, ale nie stastne, jedno manzelstvo horsie ako druhe. Parkrat som bola vazne zamilovana, ale nestastne alebo platonicky, cize tiez nie stastne, pritom som velmi verny typ, schopna ozajstne milovat a nic, 34 rokov nic iba vzduchoprazdno. Kedze som sla od problemu k problemu a v citovej oblasti od sklamania zase len ku sklamaniu, zacala som sa pytat preco tomu tak je, preco ine zeny, mnohe z nich neverne, mozu stretnut lasku hned a ja taka stala v laske ani po desatrocia nie, preco niekomu vyjde hned prve manzelstvo a mne ani dve nie, kedze v sebe som odpovede nenachadzala, siahala som po vhodnej literature, ktora v minulosti bola dost obmedzena, roky som citala, rozmyslala, spracovavala v sebe rozne teorie, o ktorych som sa docitala, az som nadobudla presvedcenie, ze ak sa nam v tomto zivote nedari, ci uz v laske, alebo aj v inych sferach zivota, je to ludovo povedane nas osud, odborne sa tomu hovori karma, zaoberala som sa totiz nielen laskou, ale aj myslenim, vztahmi, chorobami, smrtou a ci a co nasleduje po nej. Odkedy som prijala teoriu karmy, som so svojim zivotom, roznymi padmi az na same dno a neuspechmi v laske a manzelstvach, uplne vysporiadana a uz davno nikomu ale vobec nic nezavidim, lebo viem, ze ak sa niekomu dari, tak si to zasluzil a ak sa niekomu nedari, tiez si to zasluzil, nic sa totiz nedeje nahodne, vsetko ma svoj dovod, zakon akcie a reakcie funduje nielen vo fyzickom svete, ale aj v duchovnom. Milli, ak Ta otazky karmy a reinkarnacie zaujimaju, pozri si sekciu ostatne, temu smrt, co potom?, tam som vela diskutovala na tuto temu a ak Ta nieco zo spomenuteho hlbsie zaujima, dam Ti emailovu adresu, podebatujeme sukromne, aby sme zbytocne nebrali priestor ostatnym diskutujucim na temu co je zakladom vztahu.

Sob rudolf
Ano, podla mna zakladom vztahu je laska, ale, prosim Ta, len neumieraj, lebo prejavmi lasky su naozaj, vernost, porozumenie, tolerancia, tendencia davat viac ako brat a pod. Dovera nie je az taka vypukla pre lasku, lebo zvykneme doverovat aj bez lasky, aj niekomu koho sotva pozname, porozumenie a tolerancia sa tiez neviazu iba s laskou, aku mame teraz na mysli, a sice lasku medzi muzom a zenou, ale vernost a tendencia davat viac ako brat, su prirodzene prejavy lasky, ovsem zase iba skutocnej, uprimnej lasky, nie akoze lasky.

User_37597

som velmi rada ze vas moja tema zaujma len ma troska sklamalo ze este stale nikto nepovedal to co je podla mna zaklad vztahu.ale nebudem to hovorit..som zvedava ći niekto zdiela ten isty nazor.. :)

ta3

milli, sob rudolf,
budte trpezlive, u nas je prave 15:35 a ja musim surne niekam odist, ale ked sa vratim, odpoviem Vam, lebo tema lasky ma uz roky zaujima

sob rudolf

Láska ako základ vzťahu? Super. Definíciu už mám, teraz mi povedzte prejavy. Ak to bude dôvera, vernosť, porozumenie a pod. tak asi umriem, lebo akosi chodíme v kruhu:).

milli11

Pre ta3. Mna by vsak zaujimala ta tvoja teoria z poslednej vety. Poznam totiz mnoho skvelych dievcat a su same. Pre mna by si to mohla kludne rozvinut.
Potom poznam tie mrchy, ktore by clovek radsej ani nestretol a vyhyba sa im a zrazu prekvapenie. Ony maju vazny vztah a partner im splni kazdu blbost.
Pre sob rudolf. Potom sorry. To je ako s tym Ovecka. Tiez som si myslela, ze je to zena a ono je to muz.

ta3

Perfiska,
budem Ti trochu oponovat. Pravdaze podla mna zakladom stastneho a trvaleho vztahu je laska a az potom su to dalsie ostatne veci ako: ucta, vernost, spolahlivost, pristupnost na kompromisy a v neposlednom rade aj sulad v sexualnej oblasti, ktore su dolezite tiez, ale zakladom je laska, lebo ked je vo vztahu laska (pravdaze vzajomna), vsetko ostatne, ktore som menovala je splnene, povedala by som automaticky tiez, lebo ked niekoho milujem, tak ho predsa nepodvediem, tak si ho vazim, lahsie mu ustupim, lahsie sa prisposobim a pod. Ty argumentujes tym, ze vacsina manzelstiev je uzatvarana z lasky a predsa je tam az 60% rozvodovost. Mas pravdu, ale laska a akoze laska je velky rozdiel. Ja ked hovorim laska, myslim lasku skutocnu, uprimnu, bezpodmienecnu. Po prve, vela mladych ludi si myli pojem laska a zalubenie, myslia si, ze lubia, pritom su iba zamilovani a ak takto zamilovana dvojica uzatvori manzelstvo, moze sa lahko stat, ze ked zamilovanost prejde, je tam maloco, co by ich spajalo a tak dochadza k rozvodu. Po druhe, je vela druhov lasky, laska uprimna a laska podmienena roznymi faktormi ako: milujem ho lebo je dobry, bohaty, pekny, lebo si s nim rozumiem, to su sice lasky, ale povrchne, vzdy niecim podmienene a teda nie stale, lebo co sa stane potom, ked stretneme este lepsieho cloveka, este bohatsieho, krajsieho, niekoho s kym si este lepsie rozumieme?, zaciname byt nespokojni, lebo to, preco sme mali radi daneho cloveka uz zrazu neplati a odchadzame za tym este lepsim, krajsim, bohatsim atd. Myslim si, ze ale nie kazdy je schopny skutocnej lasky, pretoze laska, kedy milujeme bezvyhradne so vsetkymi chybami a nedostatkami, ked vlastne ani nevieme definovat, preco daneho cloveka milujeme, jednoducho ho milujeme a basta, si vyzaduje vysoke moralne hodnoty, sebadoveru, velkorysost, nezavislost a preto len malo vztahov, manzelstiev je stastnych a trvajucich az do smrti jedneho z partnerov. Vela ludi je schopnych takejto skutocnej lasky, ale musia mat stastie, aby stretnutli aj partnera takeho, lebo ak nie, potom ich laska je zneuzivana a ziadna laska, nech je akokolvek hlboka, ak nie je opatovana, dokonca ak je zneuzivana, tak vadne a nakoniec zomiera. Preto je tolko nestastnych rozchodov a rozvodov a preco niekto, kto je schopny naozajstnej lasky nikdy nestretne cloveka, ktory by ich tiez skutocne miloval, na to mam tiez svoju teoriu, ale to je uz nad ramec danej debaty.

ta3

Perfiska,
budem Ti trochu oponovat. Pravdaze podla mna zakladom stastneho a trvaleho vztahu je laska a az potom su to dalsie ostatne veci ako: ucta, vernost, spolahlivost, pristupnost na kompromisy a v neposlednom rade aj sulad v sexualnej oblasti, ktore su dolezite tiez, ale zakladom je laska, lebo ked je vo vztahu laska (pravdaze vzajomna), vsetko ostatne, ktore som menovala je splnene, povedala by som automaticky tiez, lebo ked niekoho milujem, tak ho predsa nepodvediem, tak si ho vazim, lahsie mu ustupim, lahsie sa prisposobim a pod. Ty argumentujes tym, ze vacsina manzelstiev je uzatvarana z lasky a predsa je tam az 60% rozvodovost. Mas pravdu, ale laska a akoze laska je velky rozdiel. Ja ked hovorim laska, myslim lasku skutocnu, uprimnu, bezpodmienecnu. Po prve, vela mladych ludi si myli pojem laska a zalubenie, myslia si, ze lubia, pritom su iba zamilovani a ak takto zamilovana dvojica uzatvori manzelstvo, moze sa lahko stat, ze ked zamilovanost prejde, je tam maloco, co by ich spajalo a tak dochadza k rozvodu. Po druhe, je vela druhov lasky, laska uprimna a laska podmienena roznymi faktormi ako: milujem ho lebo je dobry, bohaty, pekny, lebo si s nim rozumiem, to su sice lasky, ale povrchne, vzdy niecim podmienene a teda nie stale, lebo co sa stane potom, ked stretneme este lepsieho cloveka, este bohatsieho, krajsieho, niekoho s kym si este lepsie rozumieme?, zaciname byt nespokojni, lebo to, preco sme mali radi daneho cloveka uz zrazu neplati a odchadzame za tym este lepsim, krajsim, bohatsim atd. Myslim si, ze ale nie kazdy je schopny skutocnej lasky, pretoze laska, kedy milujeme bezvyhradne so vsetkymi chybami a nedostatkami, ked vlastne ani nevieme definovat, preco daneho cloveka milujeme, jednoducho ho milujeme a basta, si vyzaduje vysoke moralne hodnoty, sebadoveru, velkorysost, nezavislost a preto len malo vztahov, manzelstiev je stastnych a trvajucich az do smrti jedneho z partnerov. Vela ludi je schopnych takejto skutocnej lasky, ale musia mat stastie, aby stretnutli aj partnera takeho, lebo ak nie, potom ich laska je zneuzivana a ziadna laska, nech je akokolvek hlboka, ak nie je opatovana, dokonca ak je zneuzivana, tak vadne a nakoniec zomiera. Preto je tolko nestastnych rozchodov a rozvodov a preco niekto, kto je schopny naozajstnej lasky nikdy nestretne cloveka, ktory by ich tiez skutocne miloval, na to mam tiez svoju teoriu, ale to je uz nad ramec danej debaty.