co je zakladom vztahu?

silwa

milli11-kolko mas rokov, lebo niektore body su tak maximalne len prevzate z telenoviel a nie vyplyvajuce z dlhorocneho vztahu...:))))
Nemyslim si, ze laska vo vztahu ma dlhu trvacnost, mozno len v podobe priatelstva, ale v podobe prvotnej zalubenosti urcite nie. Dolezity je podla mna respekt medzi partnermi, nerobit si prieky, tolerovat svoje nalady, bytie v spolocnych priestoroch(je to smutne, ale moj muz mi niekedy fakt doma prekaza), co sa tyka sexu, myslim, ze sa mu pripisuje az velka vaha, lebo pokial si partneri nemaju co povedat, neziju rovnakymi filozofiami, tak v 40-50tke si mozu hladat novych partnerov... taktiez intenzita-pravidelnost sulozi pocas dlzky vztahu klesa...

Magy

Podla mna je to kombinacia viacerych veci. Ale spolahlivost je asi zaklad. Ak nemozes partnerovi verit, tak nech je akykolvek fasa, skor ci neskor to bude na rozchod, alebo minimalne na utrpenie. No a potom samozrejme vzajomny sulad. Mat blizke zaujmy, vediet sa dohodnut, respektovat jeden druheho, ctit a vazit si ho... atd. Je mi luto, ale laska ako zaklad vztahu je totalna blbost. Myslim ze par tisicroci skusenosti nas uz mohlo z tohoto omylu vyliecit. Koho nie, toho (tak trochu)lutujem. Laska totiz pride a odide. A dalej? Ak nie su vo vztahu dalsie vyssie spomenute veci, znamena to rychlo koniec.

perfiska

Laska? Ta ani tak velmi nie... Je to tolerancia, respekt, rovnake nazory, rovnake pritority, rovnake zaujmy, sexualny sulad, starostlivost o druheho, spolahlivost.
Manzelstva, ktore vznikli nie z lasky, ale na baze rovnakych zaujmov a nazorov na zivot vydrzali oooovela dlhsie ako tie manzelstva, ktore zacali "len" laskou. Mozete sa milovat ako kone, ked ma jeden rad sex kazdy den a druhy raz za mesiac, alebo jeden uprednostnuje telku a druhy spolocnost... Budu len hadky a vztah sa rozpadne. Pokial, samozrejme, nie su ochotni to riesit. Ale v drvivej vacsine pripadov je koniec. Preto konci v nasich koncinach 60 percent manzelstiev. A predpokladam, ze vacsina bola uzatvorena z lasky.

milli11

1. Laska. To je zaklad.
2. Vernost. Nebudem predsa s niekym, kto na mna nema cas, lebo musi este kefovat dalsie zeny.
3. Ucta. Ja sa snazim a on ma za vsetko iba skritizuje? Dovi dopo.
4. Pritazlivost. Ak mam byt s niekym cely zivot, musi sa mi pacit. Hoci inym nie, ale mne ano.
5. Rozhovor. Mali by sme sa vediet porozpravat o hocicom. Mal by ma pochopit a utesit, ked sa mi nedari v praci, s kolegynami, v domacnosti.
6. Humor. Vediet ma rozosmiat. A brat niektore veci s nadhladom.
7. Byt hrdy na to, ze ma ma. A neskryvat ma pred kamosmi a znamymi.
8. Maznanie. Bozky, dotyky, cim viac, tym lepsie. Dobre, aj sex.
9. Starostlivost. Aby sa vedel alebo aspon snazil postarat o mna, ked lezim tyzden s chripkou alebo anginou, o deti, mozno o psa, papagaja. Tu zahrnam aj upratovanie a pokusy o varenie.
Staci 9 bodov? Zda sa vam to privela alebo primalo?

wowo1

spolahlivost ako ...jeziek pravil..
ako skala.
ak niekto povie som tu ,pre teba tak tu pre teba je aj keby traktory padali

lost

50000 nasobok, no pekne teda :)
tomu hovorim stastie, take som este nemal :D

ja som maximalne vyhral ~80 nasobok :D
zopar krat asi aj ~800 nasobok, ale to potom aj prehram :D

a ohladom najdenia penazi.. tusim ze viac stracam ako najdem :D

ale pamatam sa na svoj prvy "nalez"
to bolo pod mostom, vtedy som mohol mat tak okolo 10-12 rokov asi a bola to.... DVACKA :D vtedy to bolo pre mna nieco velke, ale tusim som ju potom (neviem preco) hodil do kosa..