co je zakladom vztahu?

doubledog

zakladom vztahu je rozumny muz, ktory ma dostatok trpezlivosti, ale zaroven aj dost raznosti na to, aby vedel dlhodobo zniest zenu, s ktorou zije.

usiko

co je zakladom dobreho vztahu? noooo,laska a priatelstvo, tolerancia chyb ktore nie su podstatne, schopnost pomoct a vypocut, prisposobivost, rovnake alebo aspon podobne nazory a postoje na spolocny zivot, rodinu, podobne priority, dovera.....je toho vela...ale pravdupovediac, vela zavisi aj od momentalneho psychickeho rozpolozenia....napriklad ja ked som nanho nastvana, tak sa mi zdamze nas vztah je totalne nanic a kde som nechala rozum, ked som sa s nim dala dokopy a podobne:-))) a pritom je to zlaty chlap, tolerantny, pokojnej povahy,mstarostlivy, ohladuplny,stara sa aj o babatko, venuje sa mu, nikdy nie je nervozny...a podobne.....:-))))

milli11

Pre ta3. Mozes mi napisat na sherry22@azet.sk. To je mail na "kdyby neco" ale nie oficialny.
Predvcerom som sa poobede nemohla dostat na stranku a vcera poobede tiez, az teraz som sa dostala. Je pretazena?
Takze, ak nebudem dlhsie odpovedat alebo prispievat, dopredu sa ospravedlnujem.

jajka001_

a inak vztahy byvaju casto aj len o zavislosti na tom druhom...ludia su komplikovany. laska je zvlastna. mozes si mysliet ze ho lubis ale v skutocnosti si nanho len tak hrozne zvyknuta ze si nevies predstavit zivot s inym. a ostavas aj ked ti nie je najlepsie lebo si si na tento stav zvykla.

jajka001_

no povedzme ze niekto "lubi" preto, ze ma nejake postavenie, nejaky majetok, tak to je podmienena laska...a ked o toto pride, hlada takeho co toto má
a mozno si to ani neuvedomuje ale ide skor po tom postaveni ako po osobe ako takej

cajik

ale potom sa to bije s tym, co povedala ta3 :) trosku :). lenze co je potom podla nej uprimna laska ?to ze niekoho milujem pre to, aky je, bez ohladu na vsetky tie "vonkajsie veci" ako ze si s nim rozumiem ? to mi pride blbost :) alebo zle napisane. nechcem chytat za slovicka, len tak premyslam.
ved prave to, ze ho milujem preto, ze si s nim rozumiem, ze sa mame radi, atd, je uprimnejsia laska ako to keby som povedala ze ho milujem pre to ze vobec je (to by mi istym sposobom znamenalo, ze ho budem milovat aj keby bol ku mne zly,atd). a to ze ho milujem takto, ze viem co so vztahu s nim mam, a viem ze uz lepsieho nenajdem, je predsa zarukou toho, ze ani lepsieho hladat nechcem. naco aj ?

cajik

zaujala ma ta vec s uprimnou laskou, tak idem trosku filozofovat. ako potom zistim ci niekoho lubim uprimne alebo podmienene ? to sa neda asi tak povedat. lebo :

milujem ho. spyta sa ma "preco ma lubis?" a ja poviem "neviem". tak zacnem premyslat, len tak, zo zvedavosti, alebo len tak rekapitulovat vztah a zistim ze : milujem ho lebo mi je s nim uzasne, rozumieme si, je tam tolerancia, laska, porozumenie, mozme sa o comkolvek rozpravat a nikdy nam nedojdu temy, som s nim sama sebou a nemusime sa pred sebou na nic hrat.
Je to teda laska uprimna ci podla vasej definicie laska podmienena ?

ale teraz ked to po sebe citam tak asi viem aka je odpoved :)