Vianočný darček pre muža

Príspevok v téme: Vianočný darček pre muža
inanitka

ahojte všetci,
mám na vás prosbu, neviem čo mám kúpiť môjmu priateľovi na vianoce,pretože ja si myslím že ma už naozaj všetko :( nič ma nenapadá,sme spolu 5 rokov a už nemám žiadnu fantáziu,je vášnivý fotograf no vo výbave má tiež už všetko :(
prosím od každého nejaký nápad, budem nad každou možnosťou uvažovať a vopred ďakujem za cenné nápady :))))

AdamKrt

Alebo co do hor, taketo paradne takticke LED svietidlo na 4x klasicke AA baterie s regulaciou svietivosti a maximalnou dobou svietenia cca 245 hodin ?

www.svietidla-fenix.sk

Ma to aj funkcie pomaleho blikania, ci SOS signalu. Narazuvzdorne do padu z 1,5m, vodotesne.

AdamKrt

inanitka:

tak zase neni termopradlo ako termopradlo. Ked hento bolo testovane niekde v podmienkach na Sibiri, kde je oproti tomu pobyt v Alpach uplna malina :)

Ten externy zdroj/externa baterka, to si zisti, ak chces, ci to ma-nema.

Ak chodi vonku do hor, co tak nieco prakticke, ako noz ?

Napr. tento zatavaci obsahuje KRESADLO, moze nim rozlozit ohen, plus ma aj nudzovu pistalu
www.noziarstvo.sk

Nikdy nevies, kedy sa Ti v horach moze hodit ohen, ci dovolana pomoc. Pistalu pocut dalej nez hlas.

inanitka

AdamKrt veľmi pekne ďakujem za tvoju snahu nápady máš neskutočne skvelé :) ale tak ako som ja už s nápadmi budeš aj ty ked ti poviem,že pracujeme spolu vo Švajčiarsku a veci do hôr má až príliš veľa :D aj pršiplášť na fotokuksak, dáždniky, termopradlo,aj tenké rukavice ked je zima ale aby sa mu cez ne dalo dobre foťák ovládať, už som spomínala on ma snad všetko :))) a preto je pre mna to najťažšie mu niečo kupiť/vybrať :( a to ma trápi či pri narodeninách,vianociach...je to ťažké, parfem má,kozmetiku mu kupovať nejdem... a on mi vie vždy niečo pekné kupiť,predsa len babe sa ľahšie kupuje, vždy ma poteší nejakým šperkom alebo parfumom dokonca aj topánkami, no ja už naozaj žiadny nápad nemám :(

AdamKrt

inanitka:

nedavno som tiez taky foto-album kupoval. Do toho mozes davat fotky. Kupis kludne nejaky krasny kozeny album o velkosti A5 alebo A4. Ak by si chcela cisto knihu, tak ta sa robi uz z fotiek, ktory musis mat. Myslel som ale skor asi ten album, lebo tam to mozes pridavat a vymieta, ako chces...
----------------
Co sa tyka vybavenia - toto neni ani tak foto vybavenie, ale len zalozny zdroj, ktory umoznuje povedzme miesto 300 fotiek na baterky urobit tych fotiek 5000 ci viac... Over si, ci nieco take ma. Neviem, ci by sa mu to hodilo, ale ak foti extremne vela niekde, kde sa musi pohybovat, tak je to celkom sikovne.

AdamKrt

Ak je to fotograf, ktory chodi napr. do hor, alebo foti v horach v zime, tak co mu kupit termopradlo ?

Nedavno ma uputal niekde clanocek, kde som cital o nejakej malej firme niekde z Kysuc - tusim z Turzovky /i.tran, co vyhrala obrovsky tender na dodavku termopradla pre ruske zeleznice. Ich termopradlo ma vraj vyborny pomer cena/vykon. Bolo testovane pri teplotach az minus 42 stupnov C. Vyrabaju to aj pre ozbrojene zlozky.

kysuce.sme.sk

Nieco take sa moze hodit vzdy i napr. ak je lyziar a podobne :)

inanitka

AdamKrt on má najlepšiu fotovýbavu a je ťažké mu už niečo na ňu dokupvať,to všetko má,fotí takmer dennodenne aj šport kde spraví stovky foto za hodinu,stužkové,svadby atd... minule som mu kupila taku elektricku foto tabuľku s perom pre presnejšiu úpravu foto na PC,tým bol nadšený :)
ale s tou foto knihou ma zaujalo a už aj hladam na nete, myslíš že je možné kupiť čistu knihu a potom neskor si dať do nej spraviť tie fotky?

AdamKrt

Neviem, ci je Tvoj priatel nejaky extra naruzivy fotograf, ktory je schopny urobit niekolko tisic fotiek. Vacsinou sa stava, ze tomu, kto vela fotografuje, dojdu baterky. Preto sa da urobit, kupit - pokial podporuje fotak napajanie z adaptera, ze mu kupis externy zalozny zdroj, co si moze prehodit cez plece, alebo polozit vedla seba, na ktory moze urobit podstatne viac fotografii bez vymeny baterii. Chce to len zistit model fotaku, ci fotakov a obehat predajcov, co predavaju fotaky, ci vo fotolaboch sa opytat na to... Mozno toto este nema.

AdamKrt

Zoberies nejaku peknu svoju fotku, ktoru urobil Tvoj priatel a ktora sa mu najviac paci a zanesies ju do fotolabu, kde Ti urobia zkladacku - puzzle. Pripadne by to mohla byt nova, jemne eroticky ladena fotka ako skladacka.