Psyllium

Príspevok v téme: Psyllium
andrea28

dnes som si o tom nieco citala a asi idem do toho.inak nemam nejake problemy,stolicu nemam sice pravidelnu,ale nejako ma to neobmedzuje.len to asi nieje uplne zdrave.no ale v poslednom case ma dost naduva a aj z obycajneho jedla.a urcite mi to len pomoze,ak to zacnem brat.citala som skoro same pozitivne reakcie.len mam par otazok:
1.musim to brat 2 krat denne,alebo staci raz?
2.a ak staci raz,tak mozem ho brat 2 krat tyzdenne okolo 17:00 a zvysne dni rano po zobudeni?
3. ako dlho to musim brat denne?dufam,ze uz nie navzdy.som myslela,ze neskor(ja neviem,po tyzdni,mesiaci) to bude stacit raz tyzdenne alebo aj menej.
4.a nasla som aj PSYLLIUM PLUS.obsahuje aj probiotika a omega 3 mastne kyseliny.je to lepsie ako obycajne PSYLLIUM?
viete mi poradit?pripadne piste vase skusenosti.

andrea28

no neviem.ja nejake tazkosti/choroby nemam.pred par tyzdnami mi brali krv,kontrolovali srdce a vysledky v pohode.ani so zaludkom problemy citelne nemam.jedine toto naduvanie ma v poslednom case trapi.a najviac ma samozrejme naduva zo strukovin.

andrea28

alchamilka ved jasne.mne nejde o peniaze na ukor zdravia.skor o to,ze som leniva a zabudliva :( takze zato.a ja zase nejake velke problemy nemam(mozno nepravidelnu stolicu,co ja za problem nepovazujem,skor z lekarskeho hladiska to je asi problem).v poslednom case len s naduvanim,aj to to nie je take strasne ako u niekoho,ako som sa docitala.chcela som to povodne riesit espumisanom,ale narazila som na psyllium,tak ze to vyskusam.

alchamilka

andrea28: a s tým dávkovanám veď to je jedno proste dva krát denne (ak prímaš málo vlákniny , vo forme stravy)

alchamilka

andrea28: psyllium je doplnok pestrej výživy je to vláknina ak ješ veľa ovocia zeleniny , nepotrebuješ psyllium... je to doplnok ak chceš si dopolniť vlákninu tak treba vo forme doplnkov... je to na tebe... ale vláknina je najdôležitejšia pre hrubé črevo , to nie sú lieky nejaké návykové a dá sa to kľudne aj celý život jedávať je to na tebe, ale 2,65€ pre zdravie je minimum... len pozor zázrak to nie je...

andrea28

rebeka12 tu cistejsiu plet cakam aj ja.uz by sa patrilo na 22 rokov :(
myslis,ze mozem brat psyllium a potom alebo pred nim pit kavu,ktora odvodnuje?lebo aspon 2 krat tyzdenne tu kavu potrebujem :(
alebo druha alternativa,ze 2 krat tyzdenne si dam psyllium len poobede a kavu rano.a zvysnych 5 dni si dam psyllium 2 krat denne a kavu nie.
a myslis,ze potom neskor ho budem moct uzivat uz len preventivne,raz za tyzden alebo pod.?lebo zase brat ho cely zivot kazdy den...

rebeka12

Psyllium jedine vycisti crevo,co sa moze ukazat na cistejsej pleti-aspon u mna.Spciatku sa uziva polievkova lyzica rano a vecer,po nejakych 3 tyzdnoch staci 1 lyzica denne

alchamilka

tak po prvé psyllium je vláknina čistá , ktorá sa nachádza aj v ovocí , zelenine , celozrnné výrobky atď... nestačí jesť psyllium a dalej sa napchávať nezdravými dobrotami... potom bude účinok žiadny , je to len doplnok stravy

Inga22

Ako píše "levanderka". To nie je preháňadlo ako napríklad Gutalax. Po užití psyllia nemáš kŕče, ani Ťa nepreženie. Chodila som na potrebu ráno, ale ako som písala nižšie, po čase mi už nepomáhalo. Mala som iba veľké nafúknuté brucho ale z tela nič von nešlo. No i tak si ho z času na čas nasypem do jogurtu. Plus zabijem jedným či dvoma pohármi vody a cítim sa plná. Takže odporúčam pri chudnutí :).