Psyllium

Príspevok v téme: Psyllium
andrea28

dnes som si o tom nieco citala a asi idem do toho.inak nemam nejake problemy,stolicu nemam sice pravidelnu,ale nejako ma to neobmedzuje.len to asi nieje uplne zdrave.no ale v poslednom case ma dost naduva a aj z obycajneho jedla.a urcite mi to len pomoze,ak to zacnem brat.citala som skoro same pozitivne reakcie.len mam par otazok:
1.musim to brat 2 krat denne,alebo staci raz?
2.a ak staci raz,tak mozem ho brat 2 krat tyzdenne okolo 17:00 a zvysne dni rano po zobudeni?
3. ako dlho to musim brat denne?dufam,ze uz nie navzdy.som myslela,ze neskor(ja neviem,po tyzdni,mesiaci) to bude stacit raz tyzdenne alebo aj menej.
4.a nasla som aj PSYLLIUM PLUS.obsahuje aj probiotika a omega 3 mastne kyseliny.je to lepsie ako obycajne PSYLLIUM?
viete mi poradit?pripadne piste vase skusenosti.

suns

omg baby, ved si precitajte informaciu na krabici, v ktorej ste to kupili !
psyllium a VZDY musi zapijat minimalne 3 deci vodou...
inak sa vam to zastavi na pol ceste a budete mat krce, budete nafuknute, nebudete sa vyprazdnovat !

Treba si 1 - 2 lyzicky rozmiesat vo vode 1,5 deci alebo deci.. a HNED vypit, este kym z toho neni gelova tekutina

do 50 kil staci 1 lyzicka 1x denne.. ale pre vyraznejsi ucinok mozete aj castejsie !
pouziva sa pri problemoch s vyprazdnovanim ( vsetkeho druhu ) alebo ak si chcete precistit organizmus..
beriem ho asi 2 tyzdne a je to uzasne - zacala som sa zdravo stravovat, super sa citim, mam vela energie, nie som taka unavena - PARADA :) odporucam :)

vyprazdnujem sa normalne, pravidelne, ako doteraz.. takze nesposobuje negativne ucinky ziadne !

evik1

Ano,mne sa občas stáva táto diétna chyba,je to ako piliny,čo nejdu von.treba to zavlažiť,potom sa to lepšie šmýka.

Iron

??? môže sa súčasne so Psýliom užiť aj chlorela so spirulinou vo forme tabliet.

??? psýlium vraj ochudobňuje črevnú mikrofloru o bifidobakterie, preto sú pridávané do psýlia - nie je to kontraproduktívne.

sssisa

a po akom case by trebalo prestavku a na ako dlho
a ma to vobec este vyznam brat ked sa aj po uzivani necitim dobre?

RNG

Vlaknina je vyziva probiotik.Ked ju nedostanu, postupone vyhynu.
Podobne ako cukry su vyziva roznych kvasnych kultur. Ked ich vynechas(tj cukry, skroby a jemne muky) alebo znizis, potlacis kvasne kultury a plesne.
Crevna flora sa neustale meni podla toho, co jes, tj ktoru cast z nej podporis a ktoru potlacis/vyhladujes.

Preto pre dobru probioticku floru potrebujes mikrovlakniny, a to v davkach vacsich, nez doteraz lekari odporucali. Dnes mnohi lekari odporucaju 35 az 50 gramov vlaknin pravidelne, z toho polovicu mikrovlaknin