Psyllium

Príspevok v téme: Psyllium
andrea28

dnes som si o tom nieco citala a asi idem do toho.inak nemam nejake problemy,stolicu nemam sice pravidelnu,ale nejako ma to neobmedzuje.len to asi nieje uplne zdrave.no ale v poslednom case ma dost naduva a aj z obycajneho jedla.a urcite mi to len pomoze,ak to zacnem brat.citala som skoro same pozitivne reakcie.len mam par otazok:
1.musim to brat 2 krat denne,alebo staci raz?
2.a ak staci raz,tak mozem ho brat 2 krat tyzdenne okolo 17:00 a zvysne dni rano po zobudeni?
3. ako dlho to musim brat denne?dufam,ze uz nie navzdy.som myslela,ze neskor(ja neviem,po tyzdni,mesiaci) to bude stacit raz tyzdenne alebo aj menej.
4.a nasla som aj PSYLLIUM PLUS.obsahuje aj probiotika a omega 3 mastne kyseliny.je to lepsie ako obycajne PSYLLIUM?
viete mi poradit?pripadne piste vase skusenosti.

bakeron

Zdravím, mne psylium predtým pomáhalo, teraz som sa k nemu vrátila ale už dva dni nič bruško nafúknuté a som s toho pekne nervózna, zo zápchou bojujem už dlho a skúsila som skor všetko ešte aj Gutalax mi nezaberá. Psyllium pomohlo no teraz nič aj keď pijem veľa vody. :(((

RNG

Nedostatok vody s psyliom zapecie a spomali pohyb jedla(motilita) cim sa premnozia rozne mikroby v crevach a sposobuju vyrobu plynov a hnilobnych produktov, vcitane toxinov.

sssisa

beriem psyllium uz dlhsiu dobu par mesiacov vtedy mi to robilo fajn na travenie ale poslednu dobu mam aj tak nafuknute brucho a taku tazobu v crevach preco? kde robim chybu

sabynka

Ja som mala dosť veľké problémy so stolicou, niekedy som aj 3-4 dni nešla na WC - bola som nafúknutá, bolelo ma brucho.
Začala som si dávať Psyllium a je to v pohode - idem každý deň minimálne raz, bez polhodinového vysedávania na záchode, ako to bolo predtým :-).
Ja si kupujem to klasické, bez príchutí či iných prídavkov a dávam si jednu malú lyžičku každé ráno do jogurtu.

andrea28

Tu mam aj ja :) zhanala som od nich povodne psyllium plus,ale nemali.tak najprv toto vyskusam a potom ked tak inde popozeram to plus.

alchamilka

andrea28: nemusíš sa báť psyllium neublíži.. nemá prečo a psyllium je čistá vláknina 99 % tak dajako ja mám značku Dimica tak nejak :)

mira.mira

psylium som si kupila v lekarni a dostala som z neho zapal creva. lekar mi potom vysvetlil, ze niektore obsahuju bakterie a mozu byt nebezpecne.