Teplá strava

Príspevok v téme: Teplá strava
111Oto

Ahojte, chcem sa spýtať, je skutočne dôležitá „teplá strava“? A keď hovorím o teplej strave myslím tým najme polievky. Pýtam sa preto pretože keď ma občas bolí brucho (občas znamená raz za čas. Nepokladám to za nič vážne je to niečo ako keď človeka občas zo stresu bolí hlava) tak vždy počujem od rodičov, „ješ málo teplej stravy, viac polievok by si mal jedávať...“. Myslím, že zdravá výživa znamená hlavne, zelenina a ovocie. Nie? Nikdy som nepočul aby sa hovorilo o tom že je priam zdraviu dôležité jedávať polievky a teplé jedlá. Ako to teda je? Ako moc je teplá strava pre nás dôležitá a je vôbec dôležitá?

111Oto

Spýtam sa takto. Chcete si dať k obedu niečo zdravé. Čo si dáte? Dva krajce chleba natrené rozotierajúcim syrom a k tomu rajčinu, papriku, uhorku a cibuľu? Alebo si radšej dáte zeleninovú polievku? Čo sa týka tej prvej možnosti tak to nemusí vypadať presne tak ako to popisujem ani v takom množstve v akom to popisujem. Mne osobne k takému obloženému chlebu nesmú chýbať aspoň dve rajčiny, zvyčajne jedna menšia uhorka a dva tri kúsky papriky. Samozrejmosťou je niekoľko strúčikov cesnaku a všetko zapíjam mlieko. Ak Vám nechutí cibuľa tak ju nemusíte jesť. Dajte si viac uhorky alebo pridajte šalát. Je to jedno. Je veľa druhov zeleniny. Ja som vymenoval len tie ktoré chutia mne osobne najviac. V tomto prípade mi ide iba o tú myšlienku, čo pokladáte za zdravšie, či surovú zeleninu s chlebom, syrom a zapíjať mliekom, alebo teplú uvarenú, v podobe polievky?

laruska

Training Boy : zblaznil si sa?
ja tu takisto ako aj vsetci ini prezentujem len svoj nazor - na vlastnej kozi potvrdeny - takze sa do mna nenavazaj
...nepotrebujem od nikoho schvalit ze to co robim je spravne...nevravim teraz ze kazdy MUSI byt uplne raw - aj ked je to to nejlepsie - ale ked ma v strave aspon 51 percentny podiel surovej stravy tak uz to je velmi dobre...a zivocisne produkty treba jednoznacne obmedzovat a maso vobec nejest.
Na ludskom tele lahko pobadas ako je prsposobene na bylinozravu potravu...

a moji mili - tu je aj vedecky potvrdena studia : pozrite si to

www.mustwatch.cz

Slobodna

áno, teplé polievky- najmä zeleninové sú dôležité, najmä teraz v zime. Ja osobne by som bez polievok neprežila.
napr. taká mrkva by sa mala jesť varená a nie surová. Surová zelenina by sa nemala jesť samotná ale ako príloha k jedlám.
súhlasím s bibi123

TrainingBoy

nic netreba hnat do extremu, to vzdy plati :)
ak sa niekto chce citit este viac zdravy, tak nech schmatne bicykel a uteka von :)

alchamilka

taktotak: my sa rozprávame o čisto surovej strave a to sa javí ako zdraviu škodlivé ale ak jeme surovej stravy + probiotické jogurty celoz.výrobky zdravé jedlá tak to je pre telo najlepšie

taktotak

ano, ale zovseobecnovat ze vitiriani ziju v sebaklame, ze su zdravi a plni energie, je hlupost, nemyslis? Ci ona zislala uzasny patent na idealne stravovanie, tak ostatni ziju v sebaklame len ona je super fit:)?

TrainingBoy

no ak sa clovek stravuje normalne a nehlada zazraky tam kde nie su, tak nevidim jediny dovod preco by mala zit v seba klame, to vitanari hladaju zazracnu formulku, tak to sem nemiesaj

- mira

Surová strava môže niektorým ľuďom zo začiatku pomôcť. Hlavne tým, ktorí v minulosti jedli veľa živočíšnych potravín, pečených a suchých jedál. Tým, ktorí boli pomerne dosť stiahnutí. Surová strava ich uvoľní, čo chápu ako príliv energie a optimizmu. Záleží na tom, aký podiel surovej stravy jedávajú. Niektorí surovú stravu dopĺňajú chlebom, syrmi, dosť solia a tak vyrovnávajú expanzívne účinky surovej stravy. Tieto zložky zároveň znižujú účinky antioxidantov a vitamínov zo surovej stravy. Málokto vydrží dlhú dobu na surovej strave bez toho, aby ju dopĺňal. Dopĺňať musí i B12, teplé čaje.Celkový systém je nevyvážený a po dlhom čase dochádza k únave, ochabnutiu čriev, citlivosti na chlad, silnej vzrušivosti a nepokoju, neschopnosti sústrediť sa a pod.