Teplá strava

Príspevok v téme: Teplá strava
111Oto

Ahojte, chcem sa spýtať, je skutočne dôležitá „teplá strava“? A keď hovorím o teplej strave myslím tým najme polievky. Pýtam sa preto pretože keď ma občas bolí brucho (občas znamená raz za čas. Nepokladám to za nič vážne je to niečo ako keď človeka občas zo stresu bolí hlava) tak vždy počujem od rodičov, „ješ málo teplej stravy, viac polievok by si mal jedávať...“. Myslím, že zdravá výživa znamená hlavne, zelenina a ovocie. Nie? Nikdy som nepočul aby sa hovorilo o tom že je priam zdraviu dôležité jedávať polievky a teplé jedlá. Ako to teda je? Ako moc je teplá strava pre nás dôležitá a je vôbec dôležitá?

kulturista

zase plno profesionálov: "nie , nie je uvazujes velmi spravne :)

rodicia v snahe pomoct niekdy nevedomky vedia aj uskodit...prave surova strava -NIE VARENA- je pre cloveka najzdravsia a najvhodnejsia teda ovocie a zelenina...a preto by mali zastupovat velmi velky podiel v tvojej strave...varena strava je mrtva a v takej su znicene vsetky zive enzymy a vitaminy...preto urcite zarad viac surovej ako varenej"
to je riadna kravina.
V skratke:
nie je nič lepšieho čo by si telu dal, ak nedáš ASPOŇ obed - polievka + druhé jedlo, no aj tak je to málo...
Neviem koľko máš rokov, tipujem že nemáš veľa, tak 13 ale zo surovej zeleniny chlap nebudeš a surové mäso ti neodporúčam...

alchamilka

bibi123: dakujem , ja mam pekné vlasy nechty pokožku /genetika ) aj štíhla om ale išlo mi o zdravie.... ale aj som tú zmenu očí videla na fotografii pred a po

TrainingBoy

asi som sa zblaznil, lebo ludi ako ti aj tak zaujima len ich vlastna pravda, no ja pochybujem, teda som, narozdiel od teba, to co je najlepsie je dost silne tvrdenie, tak si dam pozor na to co poviem
z masa si aj ty, pokial je take zle, tak si zla cela, tot logicky usudok z toho co ty tvrdis, lebo maso je ako skladacka aminokyselin, ktore sa len rozkladaju a skladaju, ako lego, mala si niekedy? ja ano
pripomeniem ti este ze vitaminy obsahuje dokonca aj konzervovane ovocie, takze tvrdenie ze sa vsetko znici je ocividne klamstvo, presne o tom som hovoril, citaj svoje prispevky po sebe, lebo to je schvalne prehananie aby vyzeralo to tvoje ako uz spominane "najlepsie"
ak by rastlinna potrava bola bylinozrava, tak to by nam z nej vela neostalo a vysvetli mi teda, ako sme prisposobeni rastlinnej strave? vieme snad spasat travu? ci liezt po stromoch? ak si si nevsimla, to bolo, uz nie je, pre teba asi zial
nemusis sa tu buchat do hrude a posielat link na nejaku studiu, studie uz zial nie su to co byvali, ak vobec niekedy niecim byvali...dnes sa uz bezne studuje len jeden aspekt bez zohladnenia inych faktorov na zaklade coho mozes docielit chcene ci nechcene vysledok uplne omylny
a ak si si nahodou nevsimla, tu sa diskutuje o teplej strave, takze svoje prispevky by si mala podla toho formulovat, ak chces spievat o surovej "zivej" strave, tak na to mas kopu inych tem...citala si si ty vobec tie ostatne nazory, alebo hlavne ze pridas ten svoj najdolezitejsi a ostatne ta nezaujima?

bibi123

111Oto-to podla mna nie je plnohodnotny obed-najlepsie su menicka-kde mas aj polievku aj hlavne jedlo so zeleninovou prilohou. V BA sa da najst taketo MENU stoji do 3,3eura, vzdy si natukam stranku obedovat.sk, tam si spomedzi 7okolitych restik a jedalni (asi 30 jedal) vyberiem to najvhodnejsie a tam idem.
laruska-ked si nicis zdravie, je to Tvoj problem, Ty na to raz doplatis... ale prosim Ta, nerozsiruj svoje "mudre" rady medzi ostatnych, lebo sa najde vela hlupakov bez nazoru, ktori sa nechaju ovplyvnit.. ak chces manipulovat ludi, pridaj sa k jehovistom, oni takych ako si Ty velmi potrebuju...
ak chces pridavat linky, davaj sem odkazy na karentovane vedecke casopisy a knihy, ktore maju aspon 10 citacii vo vedeckych periodikach...

Slobodna

fuu neviem či je dobrý nápad rajčiny zapíjať mliekom :)) z toho môžeš mať akurát tak dobrú sračku.
To čo opisuješ je skôr strava vhodná na raňajky, teda okrem toho mlieka, to moc za zdravé nepovažujem, skôr nejaký kefír. A tá zeleninová polievka je vhodná na obed.