Teplá strava

Príspevok v téme: Teplá strava
111Oto

Ahojte, chcem sa spýtať, je skutočne dôležitá „teplá strava“? A keď hovorím o teplej strave myslím tým najme polievky. Pýtam sa preto pretože keď ma občas bolí brucho (občas znamená raz za čas. Nepokladám to za nič vážne je to niečo ako keď človeka občas zo stresu bolí hlava) tak vždy počujem od rodičov, „ješ málo teplej stravy, viac polievok by si mal jedávať...“. Myslím, že zdravá výživa znamená hlavne, zelenina a ovocie. Nie? Nikdy som nepočul aby sa hovorilo o tom že je priam zdraviu dôležité jedávať polievky a teplé jedlá. Ako to teda je? Ako moc je teplá strava pre nás dôležitá a je vôbec dôležitá?

vevericka

ono odtucnene veci nepomozu na chudnutie..ked ich odtucnia nechutilo by to ..preto tam nakydaju niekolkonasobne viac cukru a kadecoho ineho, co sposobi ze ti zakolise hladina cukru a vyvola vlci hlad..potom clovek zje, co vidi a viac ako keby si dal nieco polo ci plnotucne....takze odtucnene veci nie

alchamilka

dakujem , mna to len zaujalo lebo ked som išla cez mesto bolo písané surové mlieko , chcela som počuť názor , lebo často sa hovorí , že to čo je v obchodoch nie je mlieko... a priberá sa z takéhoto mlieko kedže nie je odtučnené... nie že by ma to extra zaujímalo lebo mne by sa skôr zišlo pribrať...ale keby som ho už odporučila mojim známym (niektorí sa snažia schudnúť)

vevericka

ako pise doubledog, surove moze byt kontaminove..ale neviem ci su ozaj az tak kontrolovane..ono v minulosti, ked kazdy svojku kravku a sledoval jej zdravotny stav..vemeno dokladne umyl sam, teraz to robi automat, neviem ako casto sleduju dojnice, ci nemaju zapal vemena a podobne...aj na predajnych automatoch pisu treba prevarit..tazke mlieko ak zozenies surove.super nie je odtucnene a ani ochudobnene.ale prevarit..probiotika sa daju doplnit aj inou cestou

doubledog

surove mlieko moze byt kontaminovane virusmi ci bakteriami.
stava sa to ale malokedy, u nas su chovy dost dobre kontrolovane.

vevericka

laco tak este raz sporozumenim..vυbral si si model kravu..krava ma po A 4 zaludky po B kopec incych bakterii, ktore my nemame lebo proste niesu nasi symbionti, ako ine ktore mame..takze co z toho vyplyva? ma inak nastavene travenie a inak ziskava zlozky pre svoj zivot..co z toho vyplyva pre nas?? ze nam jednoducho nestaci stravovat sa, ako sa stravuje krava.

Laco24

vevericka
celuloza je pokial viem len polysacharid čo nieje nič vynimočne a tych ziskaš v rastlinnej strave dost... inač starostlivo som volil slová a nevravel som že máme jest travu ale raslinnu stravu :-)

sadasda

Vazne to ste taky sprosti a nedokazete pouzit troska svoj mozocek a necitat bezmyslienkovo somariny? Tepla strava je ZAKLAD, MUSI BYT, asi kvoli niecomu STOVKY AJ VIAC rokov mame ranajky,obed a veceru kvoli NIECOMU to nasi MUDREJSI predkovia robili, viez lebo ked nemas teplu stravu a stale jes chladne jedla tak sa tvoje creva ZACHLADIA a potom trva kym sa znova ZOHREJU a vies velmi dobre ze to nie je velmi dobre, mozu nastat zaludocne a crevne vredy apod. cize ANO tepla strava je DOLEZITA aspon raz za den...POUZIVAJTE TEN VAS VYDRBANY MOZOG RAZ ZA CAS. Dakujem.