Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

názor

TrainingBoy

alchami svalovina sa straca ked sa nezatazuje (ako astronauti vo vesmire) alebo ked je nedostatok energie, vtedy sa svaly spaluju aby sa z nich ziskala energia, takze predpokladam ze sa necitila plna energie, za normalnych podmienok by sa svaly nemali len tak stracat a ani nejaky ten tuk nie je nezdravy

alchamilka

lukyjeff: to je hrozné a stravovali sa správne veľa ovocia veľmi veľa? ale asi to mali správne naštudované však? a inak ako si sa cítila po mesiaci? okrem tej straty svaloviny

lukyjeff

Poznam jednu paniu, tá sa dlho stravovala vegetariánsky a skutočne zdravo. Potom niekde našla članok o vitariánstve a tak to začala študovať a stala sa vitariánkou. Bola ňou tri mesiace. Za ten čas hrozne vychudla a skončila v nemocnici kde zomrela. Ďalšia baba - moja dobrá kamarátka bola na vita strave zhruba rok a pol približne. Teraz s tým prestala má problém s menštruáciou a behá po doktoroch zrejme však nebude môcť mať deti. Jeden chalan, ale toho moc nepoznám o ňom viem len sprostredkovane bol vitariánou rok aj voľačo, moc vychudol skončil na špitáli a teraz sa dáva dokopy. Snaží sa jesť zdravo ale najprv jeho žalúdok normálnu potravu odmietal. Ide to pomaly ale dáva sa vraj dokopy. To sú traja ľudia ktorých som mala možnosť sledovať pred počas a po vita strave. Ja som bola na vita strave dva dni a pred tým mesiac. Za ten mesiac som schudla dosť veľa svaloviny ktorú som si pestovala tak som sa vrátila opäť k svojej strave a upravila si postavu i žalúdok

Laco24

lukyjeff

mohla by si prosím povedať niečo bližšie k negatívnym skúsenostiam tvojich známych? zatiaľ som čítal len o dobrých skúsenostiach s vita stravou a dost ma zaújmajú aj tie negatívne. bol by som ti veľmi vdačný

lukyjeff

Alchamilka ja som bola vitariankou dva dni nevydrzala som viac, bola som slaba atď. Poznam vsak jednu pani ktora bola isty cas vitariankou a uz len preto co sa jej stalo nikdy 100 % vitariankou nebudem. Taktiez mam kamosku vitarianku, ona bola vita rok aj daco, tusim rok aj dva mesiace na jej priklade som sa tiez poucila. A k tej strave je toho dost co viem ale trikrat viac co o strave neviem. Ja sa snazim jest pestro, to co mi chuti. Nejem vsak soju mam na nu svoj nazor. Maso mi robi spatne na zaludok, takze ani to ee a ryby neznasam od detstva takze k tomu sa nedonutim. Zato vsak papam vela zeleniny ktora mi chuti, ryzu natural, pohanku, celozrnny kuskus, celozrnne spaldove cestoviny, celozrnny chlieb, ovsene, spaldove, pohankove vlocky, orechy, semena, zakysane mliecne vyrobky. A stopem tvaroh. Mam svoj oblubeny ktory zboznujem. K tomu jedalnicku: Nemyslim ze najlepsie ranajky su ciste ovocie a este tolko vela a same

TrainingBoy

to ovocie by som mozno radsej rozdelil pocas celeho dna, kedze v tom mas vitaminy, obzvlast vit C ktory je najlepsie postupne dodavat, na ranajky mozes napriklad ovsene vlocky s orechmi ... ten pohar vody s medom a citronom moze byt fajn, ale zazraky necakaj, tiez som to skusal

alchamilka

diky ;) inak čo hovoríš na takýto jedálniček (príklad)
po prebudení pohár vody s medom a s citronom šťava

Raňajky: veľa ovocia 7-8 druhov napr. figy , pomaranče , hrozno , jablká , mandarínky, mango , banán

alebo avokádová pomazánka a spaldový toast pohár kozieho mlieka (bio)

Desiata : mandle v surovom stave alebo kustovnica +spaldové sušienky

Obed: nejaká ryba (napr.tuniak) zeleninový šalát inokedy sojové mäso s mrkvovým šalátom striedať to so strukovinami

Olovrant : probiotický jogurt s medom alebo agave sladidlom kúsok ovocia

Večera: podobne ako obed bud niečo ľahké hlavne zeleninu s rybou ale ryža natural

xy:)

nooo :) tak to musis potom zacat pekne poporiadku, pretoze uz len kyslik ktory dychas je nezdravy :) ano, aj ja som citala ze rakovina je uz aj z mineralok a pradajok a bohvie este z coho, ze kurcata dopuju antibiotikami, aby vyrastli za dva dni a my to jeme a pod. a co si mam teraz zalozit vlastnu farmu, pestovat vlastne zeliny a chovat vlastny statok? no keby to bolo realne, tak hej :D myslim, ze staci vylucit junk food a konzumovat kvalitne potraviny a nie aby som si odopierala potraviny kt chcem jest, iba preto, ze nezapadaju do nejakeho "zivotneho stylu", ak sa to vlastne da tak pomenovat. ak si presvedcena ze vitarianstvo ta ochrani pred nastrahami dnesneho nezdraveho sveta, tak chod do toho.. ale ja v tom riesenie problemu nevidim.