Výmena bedrového klbu a život potom

Príspevok v téme: Výmena bedrového klbu a život potom
55klara

Ahojte. Chcem sa spýtať, poradiť. Otec bol operovany, teda mu bol vymenený bedrový klb v maji 2010. Do dnešneho dna chodí stale o franc. barliach a má stále bolesť a také zvláštne pukanie, praskanie v klbe. Lekár mu hovorí, že je to \"normálne\" ale otec je z toho zufalý, pretože čo s nim boli pacienti, tak tí normálne chodia a dokonca bez barlí.
Viete mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či má niekto taký problem a ako ho riešiť?
Ďakujem

Alabubu

Už mám pomaly 6 týždňov po operácii bedrového kĺbu, zvládla som to - mala som vynikajúceho operatéra, ktorému vďačím za to, že chodím... Síce ešte o barlách, ale chodím, žijem a nič ma nebolí. Je to super pocit. Všetkým prajem aby prekonali ten smrteľných strach a paniku, a verili tomu, že bude lepšie. ;)

Alabubu

Som pred operáciou výmeny kĺbu veľmi sa bojím... Už tri mesiace nevládzem chodiť bez barle iné východisko nemám...

Izabelka_MT

Známa z rodiny už má obidva klby vymenené a behá ako srna , v pohode si robí aj na záhradke, ale potom už večer ked moc robí tak si už musí oddýchnuť .. ale ona má 63 rokov .. ale je stále veľmi energická a akčná :) čo ju dosť za to obdivujem .. ale ona mi vravela že človek ked je na to operovaný tak že musí s tými nohami stále len cvičiť a cvičiť a cvičiť aj sa zo začiatku pomaly prechádzať a potom stále viac a viac ...a čo s ňou bola jedna na izbe tak vôbec na tú nohu necvičila a dostala sa do takého štádia že už s ňou nemohla skoro vôbec ani hýbať a strašne jej to opuchlo .... treba cvičiť, a ak má nadváhu mal by schudnúť aby ten klb nezaťažoval

Sereď

miska 111 zo 06.05.2012 prosím kde Ťa operovali. Vidím, že máš dobré skúsenosti. Dcéra má 41 rokov, veľké problémy s bedr. kĺbami od narodenia. Kĺb jej už vyskakuje, nemôže chodiť a má bolesti, preto berie na ich utíšenie tabletky. Chce ísť na operáciu, ale nevie sa rozhodnúť kde.

fachman 171

Dobry den ja som po operacii bedr,klbu 4. mesiac a sprvoti som nemal ziadne bolesti ale ked som zacal trocha ten klb viac zatazovat tak teraz mam .Ide mi to cez celu nohu od praveho boku az do lytka ale ked si tam tabletku tak to prejde .Mam aj poskodenu chrbticu moze to ist aj z toho tiez som ztoho nestastny

fachman 171

Dobry den ja som po operacii bedr,klbu 4. mesiac a sprvoti som nemal ziadne bolesti ale ked som zacal trocha ten klb viac zatazovat tak teraz mam .Ide mi to cez celu nohu od praveho boku az do lytka ale ked si tam tabletku tak to prejde .Mam aj poskodenu chrbticu moze to ist aj z toho tiez som ztoho nestastny

fachman 171

Som 4 mesiace po operacii bedr.klbu .Ked som dosiel tak bolesti som nemal ziadne pouzival som nem.barle .Ale po 3. mesiacoch som zacal pouzivat barle fr.a zacal som chodit aj na bicykli lebo rehabilitaciu mi dali az teraz .Ale ten klb ma zacal pobolievat nie stale ale iba ked dlhsie pochodim .Je to taka bolest ktora vam ide s praveho boku cez cely klb do kolena a ide az do lytka .trva to iba do vtedy pokym si nedam tabletku od bolesti .Potom to prejde je to vzdy pobede alebo vecer .Je to sposobene tym ze som zacal zavcasu chodit na bicykli a bez nem. barli alebo to moze byt sposobene tym ze mam na chrbtici vyrostky som ztoho nestastny .Mam strach ze ten klb mam vyskoceny ale kazdy tvrdi ze to by som ani nechodil .poradte mi dakujem

bran

loss: Naša starká je v nemocnici od 31.1.2012. Vtedy spadla a museli jej robiť kĺb. Po mesiaci bola týždeň doma a musela ísť potom naspäť, lebo jej to vyskočilo. Po 3 dňoch ju operovali opäť. Po 2 mesiacoch, keď mala mala ísť domov, išla na vyšetrenie a zistili, že ten kĺb má opäť vonku. Včera ju operovali opäť. Mali jej dávať už celú protézu, ale nakoniec jej iba ten kĺb vybrali a nechali ju tak. Má si to zrehabilitovať a naučiť sedieť. Už jej s tým nechcú nič robiť.
Preto sa chcem spýtať, či si to môže ísť dať urobiť inde, keď tam jej to nechcú. Má 79 rokov, dovtedy behala, robila....aktívne žila. Teraz je stále odkázaná na niekoho.

loss

Dobrý den chcem sa spytať či tu je niekto komu ten operovyny klb museli znova odoperovť?
Babka ma presne rok po oprerácii, najprv prebehlo vsetko v poriadku, po 2 tyždňoch sa jej jazva otvorila a vytieklo veľa hnisu. Po vela vysetreniach a osetrovani sa na jesen konence zrastla a bolo vsetko v poriadku. Minuly tyzden ju noha zacala boliet, pred 3 dnami sa rana otvorila zas vyslo neskutocne vela hnisu a dnes jej mali ten umely klb vyberat. A to ma 81 rokov a nieje az v takej dobrej kondicii, takze mam vcelku obavy čo sa bude diať teraz.