Výmena bedrového klbu a život potom

Príspevok v téme: Výmena bedrového klbu a život potom
55klara

Ahojte. Chcem sa spýtať, poradiť. Otec bol operovany, teda mu bol vymenený bedrový klb v maji 2010. Do dnešneho dna chodí stale o franc. barliach a má stále bolesť a také zvláštne pukanie, praskanie v klbe. Lekár mu hovorí, že je to \"normálne\" ale otec je z toho zufalý, pretože čo s nim boli pacienti, tak tí normálne chodia a dokonca bez barlí.
Viete mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či má niekto taký problem a ako ho riešiť?
Ďakujem

RNG

Nuz v USA obvykle po operacii bedroveho klbu pacienti chodia 2-3 tyzdne s palickou, a potom ju uz nepotrebuju.Samozrejme plne vyhojenie potrebuje aspon 2 mesiace rehabilitacnych cviceni. Uz som videl aj tyzden po operacii pacientku tancovat na svatbe....
Zrejme su na svete operacie a operacie....

detektivka

dajak cudne...

MaximaMa Dnes 15:31

Ja som mala problem s muslami a nosnou prepazkou, musels som absolvovat operaciu, odkladala som ju strasne dlho. Problemy som mala uz od detstva. Operacia mi velmi pomohlo, vyrovnali mi nosnu prepazku a zmensili musle. Po operacie som bola dva tzydne doma a uzivala som Wobenzym, aby sa mi nezapalili rany a dostala som sa z toho rychlejsie.

MIkala

Ja som bola na vymene bedroveho klbu pred rokom, operacia mi velmi pomohlo, mozes sa hybat bez problemov a bolesti. Chvilu sice trvalo, kym som sa mohla pohybovat bez strachu, ze sa nieco stane. Vela som cvicila a chpodfila na rehabilitacie. Uzivala som tiez wobenzym, ktory mi velmi pomohol dat sa skoro dokopy.

shayleen

Áno štátna a neďaleko Nitry :D platili sme iba za op inak za starostlivosť nie. Mama dávala sestričkàm iba dezert a kávu čo dostala :)

N-ika

fiha, tak ak to bola statna nemocnica, potom chcem vediet kde je taka super starostlivost. Lepsie ako hotel all inclusive:-D Ja som sa zial este s takym servisom nestretla:-(
PS- este taka podstatna otazocka-bolo to bez uplatku a inych pozornosti ano?Lebo nanestastie dnes si ludia musia pozornost sestier a lekarov stale "kupovat". Cest vynimkam, ktorych nastastie je este dost :-)

shayleen

Moja matka žije tiež na SK a bola na Sk operovanà ja nevravím že ona bola v Rakúsku operovanà. A ja som opisoval a Slovensku starostlivosť v nemocnici mojej matky ;)

N-ika

Shayleen, ja zijem na SK a tu ma aj viackrat operovali v statnej nemocke, takze ja pisem len z vlastnych a rodinnych skusenosti:-)Nemozes porovnavat Rakuske nemocnice a nase statne nemocnice:-)
Ale tak dakujem za opis pooperacnej starostlivosti v zahranici ;-)

shayleen

To tak bolo u mojej mamy. Doktor za ňou chodieval a kontroloval jej tu nohu a rehabilitačná zas s ňou cvičila každý deň. Zo strany sestričiek bolo o mamu tiež pekne postarané bolo tam viac ako 2 - 3 sestričiek. Keď som bola u nej na návšteve som aj ja s jej nohou cvičila po týždni ju pustili domov do dom . starostlivosti. Takže neviem o com píšeš ty ale tak z druhej strany každý má svoje skusenosti. Tu v Rakúsku zas púšťajú už skorej domov ale tu je iný systém

shayleen

To som nikde nečítala ale to bolo tak u mojej mamky ;) o týždeň ju prepustili potom do domácej opatr. U nás v Rakusku prepúšťajú už na 3 4 deň tu to ide rýchlejšie. Za mamou chodievala terapeut ka ktorá s ňou cvičila a ešte ja keď som bola u nej na návšteve. Lekár bol za ňou som na ňu pozrieť a potom po prepustení z nemocnice na kontrolu o 2 t.