Výmena bedrového klbu a život potom

Príspevok v téme: Výmena bedrového klbu a život potom
55klara

Ahojte. Chcem sa spýtať, poradiť. Otec bol operovany, teda mu bol vymenený bedrový klb v maji 2010. Do dnešneho dna chodí stale o franc. barliach a má stále bolesť a také zvláštne pukanie, praskanie v klbe. Lekár mu hovorí, že je to \"normálne\" ale otec je z toho zufalý, pretože čo s nim boli pacienti, tak tí normálne chodia a dokonca bez barlí.
Viete mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti, či má niekto taký problem a ako ho riešiť?
Ďakujem

N-ika

Shayleen-to si si niekde precitala? Tak to by ta pobyt v statnej SK nemocke riadne prefackal. Doktor za tebou na izbu ani nepride, na vizite sa ta opyta ako sa mas (ked ma dobru naladu) inak komunikuje so sestrou. Cvici s tebou (ak vobec) rehabilitacna, nikdy nie lekar. Lekar odoperuje a tym konci, ostatne riesia sestricky. Dychove cvicenia??? Pobavilo:-)
A zabudla som, z nemocnice ta pustia az vtedy ak zvladnes ukony hygieny sam a bez pomoci, t.j. zvladnut toaletu, umyvanie, sprchu...
Vsetko ta naucia sestricky, ako spravne sadat, lihat, spat a vstavat.
Apropo, vacsinou su na celom oddeleni dve-tri sestricky takze moc pozornosti sa ti neujde :-D

shayleen

prvé dva dni po operácii pacient leží s operovanou nohou vo zvýšenej polohe. Dôležitá je dychová rehabilitácia, ktorá je prevenciou zápalu pľúc. Pacient zľahka precvičuje podľa pokynov lekára všetky svaly nohy a bedier.
A na druhý deň sa pacient musí postaviť z postele a na 3 deň pacient začína chodiť s pomocou bariel bez záťaže operovanej nohy

N-ika

Na nohy ta stavat nebudu, kedze sa na operovanu nohu postavit nesmies, ale pride za tebou na izbu rehabilitacna a bude ti s nou cvicit. Aj to ale zalezi od komplikacii po operacii atd. Svokrovi sa napriklad rana zapalila a bol v nemocnici dva tyzdne na iv atb liecbe. On s nohou hybal az po troch dnoch. Ale zas na druhej strane, tri mesiace od operacie uz brazdil rolu v traktori, barle odhodil po dvoch mesiacoch :-) Ale napriklad jedna nasa rodinna znama chodi na barlach uz druhy rok...
Vsetko je to velmi individualne...

shayleen

Po op budeš 24 h ležať na posteli po 24 h musíš vstať či vieš či nie a na 2 barlàch bez barle to nepôjde. Budeš mať fyzioterapiu a budeš musieť robot cviky dostaneš aj Info čo smieš a čo nesmieš robiť. S 2 barlami budeš ca 3 až 4 mesiace chodiť podľa toho ako sa budeš zotavovať po 3 - 5 m už len s 1 barlou takže ca po 6 m budeš vedieť kráčať bz bariel na bycikel si sa dnes ca po 3/4 r od op ale to všetko záleží od zotavovania. Bez barle sa po op nepostavíš. OP sa robí v celkovej anestézii. A to je jedno kto ťa bude operovat všetci sú na tom dobre nie vždy je to tk že lekár ti povie že on ťa bude operovat u mojej mamy to bolo tiež tak lekár mu povedal že on ju bude operovat a popritom ho operoval iný.

N-ika

Ak myslis totalnu endoprotezu tak ta sa urcite robi len v celkovej anesteze. Samozrejme ze po operacii sa pouzivaju barle a budes rad ak sa ich zbavis do polroka :-) snad si nemyslis ze po operacii odkracas domov?
Je uplne jedno kto ta bude operovat, pretoze kazdy lekar odvedie svoju pracu co najlepsie.
A ktory klb je najlepsi urci lekar, podla tvojho veku, stavu, podla aktivity-ine su vhodne starsim ludom, ine mladsim atd...

Baško

Bol niekto na operacii bedroveho klbu vNitre?AkoSte boli spokojní?Ktorý lekár Vás operoval?Ktore klby su najlepšie? Ktoreho lekara považuju za najlepšieho odborníka? Platí sa za titanový klb? Robia sa aj operacie bez narkozy?Musí každy po operácii nosit barlu?

RNG

Ludia si casto neuvedomuju, ze ked mas problemy s bedernym klbom, budes mat skor ci neskor problemy aj s inymi klbami a tiez kostami. Tj ak sa chces preventivne proti tomu branit, tak musis upravit stravu a travenie alebo aspon brat doplnky na kosti a klby

RNG

Teda spolu s materialmi na klby, ako rozne mucosacharidy, ako napr zelatine, huspenima, alebo izolaty, ako glucosamin, chondroitin . MSM, hyaluronicka kyselina a ine.

cikesko

Ahojte, ja som bol už zúfalý z bolesti kĺbov a pomohla mi kĺbová výživa, ktorú používajú športovci.
Po týždni užívania som pocítil zlepšenie a po užití balenia bolesť úplne ustúpila.
Odporučil som to aj môjmu 58 ročnému otcovi, ktorý sa neustále sťažoval na boľavé kĺby. Scenár bol ten istý už po týždni sa cítil oveľa lepšie.
Vrelo odporúčame.

sporteam.sk