Vysoky cukor = cukrovka?

Príspevok v téme: Vysoky cukor = cukrovka?
Max RAINE

Dobry den. Rano som bol na meranie cukru v krvi na lačno. Len tak, zo srandy, nič mi nieje ani nebolo. Doktor ma prekvapil ze moja hodnota je 11,2... viem ze maximum v norme by malo byt 6,9. To mam akože cukrovku? Vazim 70, vyska 179, pravidelne cvičim (posilovna)... skôr chudšia postava, uplne bez tukov, vyrysovana... rychly metabolizmus... Športujem od narodenia (mam 23). Nikto v rodine cukrovku nikdy nemal. Samozrejme na sladke mam chut vzdy po zataži... Mohola mat vplyv na tuto extremnu hodnotu večera? Pred spaním som ziedol 2 taniere presladenej krupice a hned na to protein (suplement s obsahom 23g \"pomalych\" bielkovin a 6g sacharidov) to mohlo byt okolo 9 hodín večer. Protein okolo 23:00 (ide o pomaly protein s velkym osahom kazeinu ktory telo vyuziva az 12 hodín) Krv mi merali 9:45 ráno... čo mam teraz robit? Vsak som ziadny problem do dnes nemal kym ma nenapadol blby napat ist si zmerat cukor :(

kristof

Pomeraj si sugar castejsie a uvidis co a ako....nas na inzuline lekari baziruju,aby sme sa snazili mat cukor stale do osem,tak predijdeme znamym pozdnym komplikaciam z vysieho cukru,treba ale povedat ze nie vzdy sa to da....ten cukor je riadna koťuha :)... na ceskych strankach som sa docital ze mamicky svojich diadeti konstatuju,ze u deti do 12 mmol je v norme,lebo vraj puberta,sladkosti a tak,tam je to sakra tazko udrziavat aj z pumpou.....a dalej u DM2 teda diabetikov druheho typu na tabletach,sa lekari uspokoja aj z glykemiou do desat kedze ide o starsich ludi,ktory lenvelmi tazko menia svoje stravovacie navyky

llek

Max, ta hodnota 11,7 nie je normalna. Nalacno musi byt hladina cukru v norme, ak je produkcia inzulinu normalna, telo si prijem cukru dokaze skompenzovat svojim inzulinom. Je pravda, ze vecer si jedol jedla, ktore obsahovali vela sacharidov, ale aj tak vo veku 23 rokov nemas mat co 11,7. Nechapem ako to, ze nemas uz odporucenie od toho lekara, co ti take hodnoty zistil na vysetrenie. Iste treba zopakovat este raz hladinu cukru nalacno, ale chcelo by to glukozotolerancne testy, kedy sa telo zatazi definovanym mnozstvom cukru a potom sa presne v stanovenych intervaloch stanovuju glykemie, potom sa z tychto hodnot urobi krivka, pricom vieme aky je normalny priebeh a kedy je krivka uz abnormalna. Takze nerozmyslaj a chod za tym. Netvrdim ze mas cukrovku, ale to nie je len ochorenie obeznych a starsich ludi.

Andel

Hm, ja som tiez nikdz pred diagnozou problem s diabetom ani s cukrom nemala, ani u nas v rodine cukrovku nikdo nema a tiez som bola aktivna a chuda, respektive svaly a kosti. A hla, uz desiaty rok zijem s diabetom. Chcelo by to dalsie vysetrenia, divim sa, ze ta lekar neposlal hned. Drzim palce.

Jana