Vysoky cukor = cukrovka?

Príspevok v téme: Vysoky cukor = cukrovka?
Max RAINE

Dobry den. Rano som bol na meranie cukru v krvi na lačno. Len tak, zo srandy, nič mi nieje ani nebolo. Doktor ma prekvapil ze moja hodnota je 11,2... viem ze maximum v norme by malo byt 6,9. To mam akože cukrovku? Vazim 70, vyska 179, pravidelne cvičim (posilovna)... skôr chudšia postava, uplne bez tukov, vyrysovana... rychly metabolizmus... Športujem od narodenia (mam 23). Nikto v rodine cukrovku nikdy nemal. Samozrejme na sladke mam chut vzdy po zataži... Mohola mat vplyv na tuto extremnu hodnotu večera? Pred spaním som ziedol 2 taniere presladenej krupice a hned na to protein (suplement s obsahom 23g \"pomalych\" bielkovin a 6g sacharidov) to mohlo byt okolo 9 hodín večer. Protein okolo 23:00 (ide o pomaly protein s velkym osahom kazeinu ktory telo vyuziva az 12 hodín) Krv mi merali 9:45 ráno... čo mam teraz robit? Vsak som ziadny problem do dnes nemal kym ma nenapadol blby napat ist si zmerat cukor :(

bajava

dobry vecer...ja som sa chcela spytat nasli mi cukrovku pred operaciou a nevim na kolko ju musim zrazit aby ma mohli operovat mozete mi poradit.dakujem

smrťka

zapadna medicina stavila na liecenie nasledkov,lebo najst pricinu u kazdeho jednotlivca v dnesnej preludnenej chorej dobe je ovela tazsie,ako predpisat tabletku podla niejakych tabuliek...a ked nepasuje jeden liek,tak mame dnes v zalohe cely arzenal dalsich liekov,hihi...ale z tou nepresnostou glukomerov a tlakomerov aby ludia sa zlakli a brali lieky to je cista taraninka...firmi maju zaujem,aby ich vyrobky merali co najpresnejsie uz len koli konkurencii,teda v zaujme svojho prezitia vyraba kazdy co najlepsie vyrobky ake len vyrobit dokazet,o je jasne

SO TO JA

Ja zacinam mat pochybnosti ze okrem, samozrejme zlomenin a niektorych infekcnych ochoreni, sucasna medicina, ktora sa uz davno stala biznisom, je schopna vyliecit. Ako nahle urcia diagnozu ihned sa snazia nasadit lieky ktore potom musi brat do konca zivota. No nie je to dobry biznis? a lekari sa stali distributormi farmaceutickych spolocnosti od ktorych maju aj provizie. A ked uz medicine padaju prijmy tak povimyslali nepresne hlukomery a tlakomery aby ludia sa zlakli za svoje zdravie a brali lieky. Kolko krat za zivot boli u lekara nase stare a prastare rodicia a zili dlho. Aj laboratoria na nich pracuju. Skuste urobit jednocasne v dvoch roznych laboratorium z tej istej vzorky krvi a budu vysledky rozne. Este aj zakon o zdravotnych poistovnach zakazuje obcanovi byt poisteny jednocasne v dvoch zdravotnych poistovnach v ramci EU. Preco? Jednoznacne aby ne mal moznost porovnat svoje vysledky v roznych krajinach.

Jozef77777

Hodnota zdraveho cloveka nalacno ma byt do 5.9 niekde sa este ako tak bere 6.1.. Ked sa vyskytne nieco nad tak uz je niekde chyba, ktoru treba najst. Ale este to nezanemana ze je to cukrovka.

Pokial nalacno je cez 11. Tak je silna pravdepodobnost ze je tam uz metabolicka poruch. Jednoznacne treba spravit glukozno tolerancny test.

tvivlas

Před nedávnem se objevil ruský preparát P.I.K Obsahuje topinambur, který se při přechodu z žaludku do krve mění ve fruktozu a má ještě mnoho dalších protidiabetických účinků.

Existují mnohaleté klinické testy. A i praktické zkušenosti jsou až neuvěřitelné u I. i II. typu.

Dám info vlasakv@seznam.cz 608731337

eng

MAX RAINE,

je to dobré, ale ako som Ti už v minulom roku písal, aj diabetici mávajú hodnoty glykémie také aké píšeš vo svojom poslednom príspevku...

Uvedom si ale, že z jedného, aj keď v čase viacejkrát opakovaného merania glykémie ráno sa nedá spoľahlivo určiť či ide o diabetes, poruchu glukózovej tolerancie, alebo či to bol iba dôsledok potravinových doplnkov, ktoré si v tom čase jedol.

Ak chceš mať istotu, tak choď do najbližšej diabetologickej ambulancie, zober si so sebou výsledky kde si mal vysoké glykémie a porozprávaj sa s miestnym diabetológom a požiadaj ho o patričné vyšetrenia (OGTT, HbA1c, C-peptidy atď.), ktoré preukážu skutočný stav organizmu.

Držím Ti palce.

Max RAINE

No tak sa ozývam po dlhšom čase, možno to niekoho zaujíma... OD 10/2010 som bol merať cukor ráno celkom 4x, (namatkovo) a už vždy bol ráno pod 6... raz 3,8 potom 4,6, 5,8maxialne. Vyzera to byť v poriadku. Dopočul som sa, ževraj telo si môže niektoré látky mýliť s inzulínom a preto ho potom produkuje menej a cukor ostáva v krvy... co je na tom pravdy netuším...

Max RAINE

Ahojte. Dakujem za odpovede. Musim podporit kristofov prispevok o tej tvorbe. Dosli mi vysledky z piatku rana, z krvy, ktoru mi brali o 8:00... cukor uz len 4,6 (skutočne to vyzera na ten suplement - protein ze mi robil zle) ako som uz pisal potom asi o hodinu ma zobrala diabetologicka a ta mi namerala 5,6... som z toho nexapal dnes rano ze ako mi to mohlo stupnut. Ale uz chapem. na oGTT sa objednam aj tak. Doktor mi povedal este ze mam trochu zvysenu hladinu trigliceridov. To je za co k...a ? :D - ale hovoril ze v norme... Na nete som sa dočital ze zvysene trigliceridy su z vela stravy... boha sak ja nemam niekedy čas sa ani nabodedovat... je mozne ze to bude tiez dôsledok toho proteinu asi ze?

RNG

Nielen potrava ti dodava cukry, telo vie vytvarat aj svoje, v peceni je napr proces neoglukogeneza, ktora vytvara glukozu z bielkovin. A vytvara jej zrejme dost, inac by eskimaci, ktori jedia prakticky len maso, ryby a tuk museli vsetci zahynut na nedostatok glukozy v krvi, co samozrejme sa nedeje.
Podobne plati aj na niektore diety, kde sa nejedia sacharidy(Atkins) a predsa maju ludia normalny cukor v krvi, takze to nie je len proces ktory maju Eskimaci, ale vsetci ludia pravdepodobne do urcitej miery.