Vyberanie nervu zo zuba

17Vlado

fuu tak toto ma naozaj ukludnilo:) myslel som si ze to bude fakt boliet ...vdaka velmi za vysvetlenie:) ak ale mate este niekto skusenosti tak kludne piste

zubaarko

velmi laicky povedane, "vyberat" nerv sa da dvoma sposobmi -

ak ta zub pobolieva, a nalez na nom prenika uz priamo k dreni ("nervu") tak ti lekar da umrtvujucu vlozku, o 7dni dojdes, zub bude umrtveny a potom ti uz len upravy a precisti kanaliky zuba, a zaplni. necitis nic, tie dni kym posobi vlozka mozno mierne mravcenie.

modernejsia a pouzivanejsia metoda - prides, dostanes anestezu (injekciu), a odtoho momentu necitis nic, a to ze sa ti bude tahat dren nervextraktorom a pouzivat rozne korenove nastroje, to ta zaujimat nemusi lebo si len kludne posedis v kresle tak okolo hodinky (zavisi od poctu koren.kanalikov a ich priechodnosti) a frcis domov.

samozrejme zavisi od konkretneho stavu, ci ti zub zaplni hned, alebo este docasne niakou dezinfekcnou vlozkov, a potom pridas na druhy krat na definitivu.

cize trva to trosku dlhsie ako normalna plomba, ale neboli urcite nic ;)

mrs.x

mne najprv vybral nerv od 2 zubov a 1 potom vytrhol neviem presne kedy to stihol urobiť lebo som nič necítila... keby ti to neumrtvil tak si to vypýtaj a keby si stále niečo cítil pýtaj si viac... (mne to umrtvoval 3x) ;)